facebook
Yatak Odalarında Romantizmi Arttıran Detayları Keşfedin

Yatak Odalarında Romantizmi Keşfedin

Yatak odalarında romantizmi arttıracak detaylar nelerdir? Yaşam alanlarında ki mobilya seçimleri odaların genel konseptini ve ortamda oluşturulacak olan ambiyansı etkilemektedir. Yaşam alanlarınızdaki her odanın farklı bir konseptte olması gerekmektedir. Koltuk takımları dinlenirken hobilerinizi gerçekleştirdiğiniz aynı zamanda konuklarınızı ağırlayacağınız mobilyalardır. Yemek odası mobilyaları yemeğinizi konforlu bir şekilde yerken konuklarınızı da keyifli bir şekilde ağırlayacağınız alanlar oluşturmanızı sağlamaktadır. Yatak odası mobilyaları ve bu oda da tercih edilecek aksesuar çeşitleri huzurlu bir şekilde uyumanızı, dinlenmenizi ve oluşturulacak ambiyansa göre romantik yaşam alanları oluşturmanızı sağlayacaktır. Yatak odalarında romantik bir alan oluşturmak isteyen çiftler için hayat kurtarıcı detaylara değineceğiz.

Loş Işık ve Mum Kullanımı

Loş ışık kullanıldığı alana göre farklı duygu durumuna geçmenize yardımcı olmaktadır. Salonda loş ışık eşliğinde dinlenirken kitabınızı okuyabilir, yatak odanıza loş ışık eşliğinde dinlenebilir veya bu loş ortamı mumlar ile desteklerseniz romantizmi arttıran eşinizi etkileyecek bir konsept oluşturabilirsiniz. Tüm dekorasyon fikirlerinde olduğu gibi loş ışık ta tek başına romantizmi arttıran detay olmayacaktır. Bu nedenle komodinlerin üzerinde, tehlikeye fırsat vermeyecek şekilde yerde mumlar kullanabilirsiniz. Mum romantizmi arttıran en etkili ışık desibelini sağlamaktadır.

Yatak odasında loş ışıklı bir ortam oluşturmak için lambader modelleri, komodin üzerinde abajur modellerini ya da duvara monte olarak aplikleri tercih edebilirsiniz. Bu aydınlatma ürünleri yapısı gereği loş ortamlar oluşturmak için tasarlanmışlardır. Bu loş ışık kaynaklarını doğal ışık kaynağı mumlar ile de destekleyerek istediğiniz şık ve etkileyici romantik ortamı oluşturabilirsiniz.

Sesi Kısık Klasik Müzik

Işık ile genel ortamı hazırladıktan sonra romantizmi arttıran diğer bir detay ise alttan konuşmanızı engellemeyecek şekilde kısık sesli ve sürekli değişen parçalardan oluşan klasik müzik olacaktır. Genellikle jazz müzik tarzının da tercih edilmektedir. Size ve eşinize uygun müzik tarzını belirledikten sonra seçiminizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ancak burada dikkat edeceğiniz en önemli unsur, müzik sözlü ise kesinlikle Türkçe olmamalıdır. Yabancı sözler ile oluşturulmuş şarkı ve müzikleri tercih edilmesi, şarkıya odaklanmanın önüne geçecektir. Bu nedenle mutlaka yabancı şarkıları tercih etmelisiniz.

Müzik kaynağını laptopunuz, telefonunuz ya da şarkı çalar hoparlörünüz olarak seçebilirsiniz. Ancak sesin alçak ve alttan gelmesi gerektiğini unutmamanız gerekmektedir.

Koku

Koku beyni direkt olarak uyaran ve amigdalayı direkt olarak harekete geçiren en ilkel duyumuzdur. Koku romantizmde en önemli etmen olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizin ve eşiniz için önemli olan bir kokunun ortamda kullanılması romantizmi ve ortama uyum sağlamasını arttıracaktır. Görme duyumuzdan sonra gelen en önemi duyu, koku alma duyusudur. Diğer tüm duyulara (Dokunma, duyma ve tat alma) göre çok daha fazla reseptör içermektedir. Kokunuz genellikle 50 – 60 cm uzaktan hissedilmemelidir. Bu eşinizi rahatsız edebilmektedir.

Koku oldukça önemlidir ancak yanlış kullanıldığında olumsuz etkiler ortaya çıkartmaktadır. Çok yoğun sıkılan kokular nefes almayı zorlaştıracaktır. Bununla birlikte eşinizin kokuya karşı alerjisi olup olmadığını önceden bilmenizde onu rahatsız etmemeniz için oldukça önemlidir.

Doğal Çiçek

Her ne kadar günümüzde betonların arasına sıkışsak ta insan doğa ile iç içe olan bir varlıktır. Bu nedenle her geçen gün insanın doğaya karşı olan açlığı artmaktadır. Bu sebeple yapay bahçeler, göller ve serme çimlerden oluşan bahçeler oluşturulmaktadır. Bu nedenle odanızda kullanacağınız çık ve görsel açıdan odanın tasarımını destekleyecek çiçekler kullanabilirsiniz. Gül yaprakları ve papatyalar  ideal çiçeklerden olacaktır.

Bir önceki yazımız olan 5 Adımda Doğru Orta Sehpa Seçimi yazımızı okumak için lütfen tıklayın. Ya da yatak odası aksesuar önerileri hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Genç odalarında hangi mobilyalar kesinlikle olmalıdır? Genç odaları, anne ve babaların özenerek seçtiği mobilyaların başında gelme...
Devamı
Evinde farklı tarz dekorasyon arayanlar için country mobilyalar harika birer seçenek. Amerikan kovboy filmlerini hatırlatan countr...
Devamı
Yeni yıl, her zaman yeni başlangıçları uygulamak için beklediğimiz bir zaman dilimidir. Yeni yılın getirdiği yenilik enerjisini en...
Devamı
Modern mobilyaların kullanım ömrü ne kadardır? Yaşam alanlarında tercih edeceğiniz modern mobilya modellerinin dayanıklılığı ne ka...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ