facebook

Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

İşbu sözleşme bilgilendirme amaçlı olup, alıcı bilgileri, satış ve kargo tutarları gibi sözleşe metninde yazması gereken bilgilerin olduğu nihani sözleşme metni satın alma sayfasında, müşteri bilgilerine göre düzenlenecek ve siparişten sonra müşteriye mail olarak gönderilecektir.

MADDE 1- TARAFLAR
1.1. SATICI:
Ünvanı: Mission Mobilya Dekorasyon Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi
Adresi: Masko Mobilya Kenti 11B Blok No:10-12 Başakşehir - İstanbul
Telefon: 0212 675 0 114
Mersis Numarası: 266 0686 6970 0013
Vergi Dairesi: İkitelli
Vergi Numarası: 622 068 6697
E-Mail Adresi: info@trendmobilya.com

1.2. ALICI ("TÜKETİCİ"):
Adı/Soyadı/Ünvanı:  
Adresi: 
Telefonu: 
E-Mail Adresi: 

MADDE 2- KONU
İşbu sözleşmenin konusu, tüketicinin, Mission Mobilya Dekorasyon Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi tarafından hazırlanan ve işletilen online e-ticaret web sayfası ve mobil uygulaması olan  www.trendmobilya.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, ÖDEME VE TESLİMATA İLİŞKİN BİLGİLER
3.1- Sözleşme konusu mal veya hizmetin adı, KDV dahil satış fiyatı, ödeme şekli vs. bilgiler
Ürün Adı: 
Satış Fiyatı: 
Ödeme Şekli: 
Teslim Edilecek Kişi: 
Teslimat Adresi : 
Fatura Adresi : 
Vergi No / TC No: 


3.2- Tüketici vadeli satışların sadece bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve Tüketici arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bankanız kampanyalar düzenleyerek sizin seçtiğiniz taksit adedinin daha üstünde bir taksit adedi uygulayabilir, taksit öteleme gibi hizmetler sunulabilir. Bu tür kampanyalar bankanızın inisiyatifindedir ve şirketimizin bilgisi dâhilinde olması durumunda sayfalarımızda kampanyalar hakkında bilgi verilmektedir. Kredi kartınızın hesap kesim tarihinden itibaren sipariş toplamı taksit adedine bölünerek kredi kartı özetinize bankanız tarafından yansıtılacaktır. Banka taksit tutarlarını küsurat farklarını dikkate alarak aylara eşit olarak dağıtmayabilir. Detaylı ödeme planınızın oluşturulması bankanız inisiyatifindedir.


3.3 - İade Prosedürü:
Tüketicinin cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya hakem heyeti kararları ile tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumlarda, ödeme seçeneklerine ilişkin iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:

a) Kredi Kartı ile Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü
Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, tüketici ürünü kaç taksit ile aldıysa banka tüketiciye geri ödemesini taksitle yapmaktadır. Satıcı, bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, banka poslarından yapılan taksitli harcamaların tüketicinin kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına banka tarafından aktarılır. Tüketicinin satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve tüketici iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda Satıcı, banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği Tüketiciye nakit para ile ödeme yapamaz. Satıcı, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, satıcı ilgili tutarı bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince tüketiciye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, satıcının bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır. Tüketici, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

b) Havale/EFT Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü
İade, Tüketiciden banka hesap bilgileri istenerek, tüketicinin belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve EFT şeklinde yapılacaktır. Satıcı bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde geri öder.

Havale/EFT yoluyla alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda satıcı, banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği tüketiciye nakit para ile ödeme yapamaz. Satıcı, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, satıcı ilgili tutarı bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince tüketiciye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Tüketici, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

c) Alışveriş Kredisi ile Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü
İade, Tüketiciden banka hesap bilgileri istenerek, tüketicinin belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve EFT şeklinde yapılacaktır. Satıcı bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde geri öder.

Kredi yoluyla alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda satıcı,banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği tüketiciye nakit para ile ödeme yapamaz. Satıcı, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, satıcı ilgili tutarı bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince tüketiciye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Tüketici, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

3.4- Teslimat Şekli ve Adresi :
Ürün, MADDE 3.1’de belirtilen adrese ve kişiye teslim edilir. Tüketici Madde 3.1’deki teslimat adresi ve teslim edilecek kişi bilgilerini, ürün kargoya verilmeden önce ve aynı mahalle sınırları içinde kalmak şartıyla, müşteri panelinden mesaj göndererek veya müşteri hizmetlerine mail olarak göndermek suretiyle değiştirebilir. Bu durumda Satıcı, ürünü kendine ulaşan yeni teslimat adresine ve teslim alacak kişiye teslim eder. Eğer Tüketici, ürünü farklı bir ilçeye veya farklı bir ile veya daha önce belirttiği kat sayısından daha yüksek bir kata teslim edilmesini talep ederse, ekstra kargo ve taşıma ücreti çıkabileceğini kabul eder.

Paketleme, kargo ve teslim masrafları tüketici tarafından karşılanmaktadır. Kargo ücreti ...... -TL olup, kargo fiyatı sipariş toplam tutarına eklenmektedir. Ürün bedeline dahil değildir. Teslimat, anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile, tüketicinin Madde 3.1’de belirtilen teslimat adresinde elden teslim edilecektir. Teslim anında tüketicinin adresinde bulunmaması durumunda dahi satıcı firma edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Teslimat anında mutlaka teslim edilecek yerde teslim alacak kişinin veya satıcıya yazılı olarak talimat geçerek yetki verdiği üçüncü kişinin bulunması gerekir. Teslim yerinde tüketicinin veya yetkili kıldığı kişilerin olmaması durumunda, yabancı birine asla teslimat yapılmaz ve sonraki teslimat için de ekstra ücret tahsil edilir. Bu nedenle, tüketicinin ürünü geç teslim almasından ve/veya hiç teslim almamasından kaynaklanan zararlardan ve giderlerden satıcı sorumlu değildir. Ayrıca adres ve diğer iletişim bilgilerinin siteme doğru yazılması veya bu bilgilerin değişmesi halinde şirkete yeni bilgilerin gönderilmesi sorunsuz teslimat için önem arz etmektedir. Adres ve iletişim bilgilerinin yanlış verilmesinden kaynaklı olarak teslimat yapılamaması durumunda, ürünün geri gelmesi ve ikinci teslimat ücretli şekilde yapılacaktır.

Teslimatta ürünlerin taşınacağı yerlerde, gerekli izinlerin alınması ve taşıma için gerekli ortamın hazırlanması müşterinin sorumluluğundadır. Özellikle site tarzı yaşam alanlarında teslimat öncesi site yönetiminden gerekli izinlerin alınması gerekir. Aksi takdirde teslimat ve montaj ekibi farklı müşterilerimizin teslimatlarını geciktirmemek için maksimum 20 dakika bekler ve geri dönerler. Bu durumda başka bir zamanda yapılacak teslimat ve montaj hizmeti ekstra ücrete tabi olacaktır. Ayrıca böyle bir durumda daha önce ödenen taşıma, kargo, montaj vs ilave ücretler tüketiciye iade edilmez.

Satıcı, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. Tüketici ise ürünü teslim alırken tüm kontrollerini yapmaktan ve ürünü eksiksiz ve sorunsuz teslim aldığını beyan etmekten sorumludur.

3.5  Siparişin İptal Edilmesi ve İptal Şartları
Tüketici satın almak için vermiş olduğu siparişi 7 gün içinde iptal edebilir. Satıcı, tüketicinin verdiği siparişi belirtilen tarihte teslim etmek için aynı gün veya ertesi gün hazırlama başlar. Bu nedenle tüketici ürünü almaktan vazgeçerse, sipariş verdiği tarihten itibaren en geç 7 ( yedi ) gün içinde satis@trendmobilya.com adresine veya diğer iletişim kanallarından müşteri temsilcilerine sipariş iptal bildirimi yapmak zorundadır.

Tüketici, siparişin iptal süresi olan 7 gün dolduysa ya da sipariş hazırlanıp sevkiyata verildiyse iptal edemez. Artık iade süreci başlar ve 7 günün sonunda yapılan iptal talebinde Madde 3.6’deki belirtilen iade kurallar geçerli olur. Kurulumu yapılmış ya da özelleştirilmiş ürünlerde toplam tutarın %25'i özelleştirme/demontaj bedeli olarak alınır; eğer üründe herhangi bir özelleştirme yoksa teslimat, kargo ve varsa montaj ücreti geri ödenmez ve ürünü geri alabilmemiz için toplam tutarın %10'u hizmet bedeli olarak tüketiciden tahsil edilir. Ayrıca ürünün iade alınabilmesi için ürünlerin tahrip olmaması, kullanılmaması, orijinal ambalajlarının zarar görmemesi, satılabilirliğinin bozulmaması gerekir.

İptal şartlarına uyan siparişlerde, tüketici iptal talebinde bulunduğu andan itibaren 7 iş günü içinde ücret iadesi için ilgili bankaya talimat geçilir. Geri ödeme ile ilgili detaylar, Madde 3.3’teki İade Prosedürleri bölümünde belirtildiği gibi yapılır. İade ücretinin hesaba ya da ekstreye yansıma süresi ortalama 3-7 iş günü içinde olabiliyor. Fakat bankalara bağlı olarak bu süre bazı kartlarda 25 günü de bulabilir.

Eğer tüketici alışverişini herhangi bir kampanyadan faydalanarak yaptıysa, iptal durumlarında kampanya alt limiti dikkate alınır. Ürünün iptal edilmesi halinde, kalan sipariş tutarı alt limiti karşılamıyorsa geçerli kampanya devre dışı kalır ve ücret iadesi kalan tutara göre yapılır. Örneğin; tüketicinin sepetinde 3.000 TL ve 2.000 TL tutarlarında 2 ürün var ve kampanya ‘5.000 TL ve üzeri alışverişlerde 1.000 TL indirim’ şeklinde olmuş olsun. Bu durumda tüketici toplam 5.000 TL değerindeki siparişte 1.000 TL indirim kampanyasından yararlanmış olur. Eğer tüketici bu siparişteki 2.000 TL tutarındaki ürünü iptal etmek isterse; artık 1.000 TL kampanyasından çıkmış olur. Kalan tutar için tanımlı herhangi bir kampanyamız varsa ondan yararlanabilir; başka bir kampanya bulunmuyorsa tüketicinin siparişi 3.000 TL olarak dikkate alınır ve ücret iadesi bu koşullar kapsamında yapılır. Sipariş oluşturduktan sonra, tüketici ücretsiz mimarlık hizmeti almış ve daha sonra siparişini herhangi bir gerekçe ile iptal etmiş ise, tüketiciden toplam sipariş bedelinin en az %10’u kadar iç mimarlık hizmet bedeli tahsil edilir.


3.6. Ürünün İade Edilmesi ve İade Şartları
Tüketici satın aldığı ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren 7 günlük süre içinde geçerli bir neden belirterek iade edebilir.  Eğer ürünü satın alırken sadece tüketiciye özel farklı özellikler ve/veya ilaveler talep edilmiş ise, örneğin renk değişimi, ölçü değişimi veya kumaş değişimi gibi, asla iptal ve iade mümkün olmamaktadır. Tüketici, iade talebini 7 gün içerisinde satis@trendmobilya.com adresine e-posta olarak veya diğer iletişim kanallarından müşteri temsilcilerine bildirmesi gerekir. 7 gün içinde bildirilmeyen iade talepleri dikkate alınmaz. Tüketici, www.trendmobilya.com üzerinde satın aldığı tüm ürünlerin, resimlerini, özelliklerini, ölçülerini, renklerini, kumaş özelliklerini, elektronik aksamlarını vs. tüm özelliklerini ürün sayfasında görmektedir. Bu nedenle tüketici ürün sipariş, vermeden önce tüm bilgileri dikkatlice okumalı ve ürünü tüm özellikleri hakkında bilgi sahibi olduktan sonra satın almalıdır. Tüketiciye özel olarak hazırlanan ürünün bir kusuru veya kullanımını etkileyecek bir ayıbı olmadan, geçerli bir neden belirtilmeksizin iade edilmesi mümkün değildir.

İade şartlarına uyan siparişlerde, tüketicinin iade ettiği ürün satıcıya ulaştığında gerekli kontroller yapılır ve 7 iş günü içinde ücret iadesi için talimat geçilir.  Tüketici satın almasını yaparken ödemesini hangi ödeme tipi ile gerçekleştirdiyse, ücret iadesi o şekilde yapılır. Geri ödeme ile ilgili detaylar, Madde 3.3’teki İade Prosedürleri bölümünde belirtildiği gibi yapılır. İade ücretinin hesaba ya da ekstreye yansıma süresi ortalama 3-7 iş günü içinde olabiliyor. Fakat bankalara bağlı olarak bu süre bazı kartlarda 25 günü de bulabilir.

Eğer tüketici alışverişini herhangi bir kampanyadan faydalanarak yaptıysa, iade durumlarında kampanya alt limiti dikkate alınır. Ürünün iade edilmesi halinde, kalan sipariş tutarı alt limiti karşılamıyorsa geçerli kampanya devre dışı kalır ve ücret iadesi kalan tutara göre yapılır. Örneğin; tüketicinin sepetinde 3.000 TL ve 2.000 TL tutarlarında 2 ürün var ve kampanya ‘5.000 TL ve üzeri alışverişlerde 1.000 TL indirim’ şeklinde olmuş olsun. Bu durumda tüketici toplam 5.000 TL değerindeki siparişte 1.000 TL indirim kampanyasından yararlanmış olur. Eğer tüketici bu siparişteki 2.000 TL tutarındaki ürünü iade etmek isterse; artık 1.000 TL kampanyasından çıkmış olur. Kalan tutar için tanımlı herhangi bir kampanyamız varsa ondan yararlanabilir; başka bir kampanya bulunmuyorsa tüketicinin siparişi 3.000 TL olarak dikkate alınır ve ücret iadesi bu koşullar kapsamında yapılır. Sipariş oluşturduktan sonra, tüketici ücretsiz mimarlık hizmeti almış ve daha sonra siparişini herhangi bir gerekçe ile iade etmiş ise, tüketiciden toplam sipariş bedelinin en az %10’u kadar iç mimarlık hizmet bedeli tahsil edilir.

Satın aldığınız ürünün arızalı çıkması halinde, garanti kapsamı dışına çıkmamanız ve mağdur olmamanız için hiçbir müdahalede bulunmamanız gerektiğini önemle hatırlatırız. Bir sorun ile karşılaştığınızda asla kendiniz sorunu kaldıracak bir tamirat işlemi yapmayınız. Böyle bir durumda çözülebilecek mevcut problemi daha da sorunlu hale getirebilirsiniz. Arıza kontrolü ve üretici firmayla aramızda gerçekleşen protokol nedeniyle meydana gelebilecek gecikmeler dolayısıyla şirketimiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir

3.7 Garanti Şartları ve Kapsamı
Tüketicinin www.trendmobilya.com’dan satın aldığı tüm ürünler aksi belirtilmediği sürece üretici firmaların garanti kapsamı altındadır. Garanti süreleri her ürüne göre değişse de ortalama 2 yıldır. Garanti süreleri her ürünün detay sayfasında, ürün açıklamaları kısmında yazmaktadır. Bir ürünün garanti süresi, tüketiciye teslim tarihi olan fatura tarihinden itibaren başlamaktadır.

Tüketiciye teslim edilen ürünün garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Ürünün tamir süresi 30 iş gününü geçemez. Bu süre, mala ilişkin arızanın servis istasyonuna, servis istasyonunun olmaması durumunda, malın satıcısı, bayii, acentası, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısı-üreticisinden birine bildirim tarihinden itibaren başlar. Tüketicinin arıza bildirimini; telefon, fax, e-posta, iadeli taahhütlü mektup veya benzeri bir yolla yapması mümkündür. Ancak, uyuşmazlık halinde ispat yükümlülüğü tüketiciye aittir. Malın arızasının 20 iş günü içerisinde giderilmemesi halinde, imalatçı-üretici veya ithalatçı; malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir malı, tüketicinin talep etmesi halinde, tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.

Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için tüketicinin kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ederek teslim alması gerekir. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması, kullanım şartları dışında kullanılması, garanti kapsamı dışındadır. Ürünün kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.

Garanti koşulları kapsamında değişim yapılacak ürünün halen satıcının ürün gamında yer almaması durumunda, satıcının tespit edeceği muadil bir ürün ile değiştirme yapılır. Muadil ürünler ile ilgili alternatifler tüketiciye sunulur ve tüketici bu ürünlerden kendisi için en uygun olanı seçer.

Satıcı, ürünlerin normal kullanım şartlarında, zaman içerisinde doğal olarak yıpranacağını dikkate alarak bu garantiyi verir. Garantinin geçerli olması için ürünün uygun şekilde monte edilmesi ve kullanım şartlarında belirtilen kurallara göre kullanılmış olması gerekmektedir.

Ürünün garanti süresi içerisinde gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli, servis ücreti, taşıma bedeli ya da başka herhangi bir ad altında, tüketiciden ilave hiçbir ücret talep edilmeksizin tamiri üretici firma tarafından yapılacaktır. Tamir süresi ürünlerin özelliklerine ve sorunun niteliğine göre değişiklik gösterebilir.

Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen malın; tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, belirlenen garanti süresi içinde kalmak kaydıyla, bir yıl içerisinde; en az dört defa veya imalatçı-üretici ve/veya ithalatçı tarafından belirlenen garanti süresi içerisinde altıdan fazla arızalanmasının yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanamamayı sürekli kılması, tamiri için gereken azami süresinin aşılması, firmanın servis istasyonunun, servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırayla satıcısı, bayii, acentesi temsilciliği ithalatçısı veya imalatçı-üreticisinden birisinin düzenleyeceği raporla arızanın tamirini mümkün bulunmadığının belirlenmesi, durumlarında tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya ayıp oranda bedel indirimi talep edebilir.

MADDE 4- CAYMA HAKKI
Tüketici, Satıcı ile imzaladığı işbu Mesafeli Satış Sözleşmesi'nden 14 (ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;

1) Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,
2) Birden fazla parçadan oluşan mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,
3) Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır. Cayma bildiriminizi cayma hakkı süresi dolmadan www.trendmobilya.com 'da yer alan kişisel üyelik sayfanızdan veya müşteri hizmetleri hattından veya diğer iletişim kanallarından gerçekleştirebilirsiniz. 

4) Tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:
4.a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
4.b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
4.c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
4.ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
4.d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
4.e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde kumaş, cila, varak vs. özellikleri darbe görmüş, çizilmiş veya deforme olmuş ürünlerde
4.f) Müşteriye özel olarak yapılan ürünlerde
4.g) Renk, kumaş, cila, ölçü vs. özellikleri tüketicinin istediği şekilde değiştirilen ürünlerde
4.ğ) Teslim edildikten sonra 7 gün içinde iade bildirimi yapılmayan ürünlerde
4.h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
4.ı) Cayma hakkı süresi içinde cayma talebi bildiriminde bulunan tüketici, Madde 3.5 ve Madde 3.6’deki bildirim süresi koşullarını kabul eder.

MADDE 5- GENEL HÜKÜMLER
5.1- Tüketici, www.trendmobilya.com internet sitesinde sözleşme konusu ürüne ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
5.2- Ürün sözleşme tarihinden itibaren en geç 60 gün içerisinde teslim edilecektir. Ürününün teslim edilmesi anına kadar tüm sorumluluk satıcıya aittir. Olabilecek gecikmelerde satıcı, tüketiciyi bilgilendirerek normal teslim süresini geçmeyecek kadar ek süre talep edebilir.
5.3- Sözleşme konusu ürün, tüketiciden başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden satıcı sorumlu tutulamaz.
5.4- Satıcı, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
5.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin bedelinin tüketicinin tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
5.6- Ürünün tesliminden sonra tüketiciye ait kredi kartının tüketicinin kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini satıcıya ödememesi halinde, tüketicinin kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün satıcıya gönderilmesi zorunludur. Bu gibi durumda satıcı zararlarını karşılanması hususundaki haklarını saklı tutar.
5.7- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin ayıplı (arızalı, bozuk vb.) halinde veya garanti kapsamında ve şartları dâhilinde arızalanması veya bozulması halinde gerekli onarımın yetkili servise yaptırılması için söz konusu ürünler satıcıya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri satıcı tarafından karşılanacaktır.
5.8- 385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.
5.9- Satışı ilgili mevzuatlar gereği resmi merciler nezdinde gerçekleştirilecek resmi işlemler ile tamamlanması öngörülen ürünler için Mesafeli Satış Sözleşmesi bir protokol niteliğindedir. Bu ürünlerin toplam bedeli, ödeme şekli ilgili kampanya şartlarında ve/veya ürün açıklamalarında belirtilecek olup, bu bedele satışa ilişkin resmi işlemlerin tamamlanması sırasında ortaya çıkacak masraflar dahil değildir. Söz konusu masraflar tüketici tarafından resmi işlemlerin yerine getirilmesi esnasında ödenecektir. Bu satışlar, toplam bedelin tüketici tarafından satıcıya ödenmesi ve resmi merciler nezdinde resmi işlemlerin yerine getirilmesi ile tamamlanmış sayılacaktır. Bu kapsamda cayma hakkı, kargo / teslimat ve benzeri nitelikteki uygulama alanı bulunmayan hükümler bu ürünler için geçerli olmayacaktır.

MADDE 6- UYUŞMAZLIK VE YETKİLİ MAHKEME
İşbu sözleşme ile ilgili çıkacak ihtilaflarda; İstanbul Mahkemeleri yetkili olup; uygulanacak hukuk Türk Hukuku'dur.

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerli olmak üzere her yıl Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar olan ihtilaflar için tüketici işleminin yapıldığı veya tüketici ikametgâhının bulunduğu yerdeki İl veya İlçe Tüketici Hakem Heyetleri, söz konusu değerin üzerindeki ihtilaflarda ise tüketicinin işleminin yapıldığı veya tüketici ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Mahkemeleri Yetkili olacaktır. 

Siparişin gerçekleşmesi durumunda tüketici işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI : Mission Mobilya Dekorasyon Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi

ALICI("TÜKETİCİ") : 

Tarih ve Saat : 

HIZLI VE KOLAY MENÜ