facebook
Vitrinli Tv Üniteleri ile Bir Taşla İki Kuş Vurun

Vitrinli Tv Üniteleri ile Bir Taşla İki Kuş Vurun

Mimari yaklaşımlardaki değişimler dekorasyon trendlerini ve evlerdeki mobilya ihtiyaçlarını da değiştiriyor. Özellikle metropol kentlerde nüfusun giderek artması ve değişen yaşam biçimleri konutların metrekarelerini küçültürken hem daha minimal mobilyalara duyulan ihtiyacı arttırıyor hem de bir mobilyadan fonksiyonel beklentileri çoğaltıyor. Tv üniteleri açısından durum farklı değil. Vitrinli tv üniteleri daralan yaşam alanları için ideal alternatifler arasındakini yerini alıyor.

Yaşadığımız mekanlar daralmış olabilir ama bu mekanlarda kullanabileceğimiz mobilya alternatifleri her geçen gün çoğalıyor. Bunda gelişen teknoloji oldukça etkili, aynı zamanda değişen yaşam ve çalışma biçimleri de. Örneğin, artık evlerde daha fazla zaman geçirenlerin sayısı arttı. Ofise gitme zorunluluğu olmayanlar home ofis çalışırken evini en efektif faydalanabileceği şekilde dizayn ediyor. Dar alanları efektif kullanma ihtiyacı da kalabalıklaşan kentlerde gelişen yeni ihtiyaçlardan… Bu da mobilyaların özelliklerini, ve tasarımlarını yeni ihtiyaçlara göre şekillendiriyor. Bundan 20 yıl öncesine kadar tv üniteleri evlerde bir olmazsa olmaz değilken, yeni nesil televizyonlar tasarımları beraberinde tv ünitesi ihtiyacını doğurdu. Öte yandan artık daralan metrekarelere farklı çözümler sunan tv üniteleri yerleştirmek de bir gereklilik olarak karşımıza çıkıyor.

Vitrinli Televizyon Ünitesi Modelleri

Yakın bir geçmişe kadar evlerde salonun en önemli köşesine televizyon yerleştirilirdi. Minik bir televizyon sehpasının üstünde duran televizyonlar odak noktasıydı ama altındaki sehpa çok da kullanışlı bir mobilya değildi. Aynı zamanda salonda evin pek çok eşyasının depolandığı vitrinler de ayrıca konumlandırılırdı. Şimdilerdeyse artık tek bir mobilyayla iki işlevi yerine getirmek mümkün oluyor ve de aslında önemli bir ihtiyaç karşılanmış oluyor. Vitrinli tv üniteleri hem televizyonun konulması hem de diğer eşyaların depolanması adına iki işlevi tek mobilyada birleştirmiş oluyor. Konuya bir başka açıdan daha yaklaşacak olursak, dekoratif bakımdan da vitrinli tv üniteleri iki farklı etki yaratıyor. Hem geçmişe yönelik bir gönderme niteliği taşıyan bu modeller hem de yeni nesil teknolojilere uyumlu şekilde tasarlanıyor.

Televizyon Ünitelerinin İşlevleri Nelerdir?

Televizyon ünitelerinin bir salonda karşıladığı ihtiyaçlar modellerine göre değişiklik gösterebiliyor. Televizyon ünitesinin işlevlerini şu şekilde sıralamak mümkün:

  • Bir evin en iyi depolama alanı televizyon üniteleri diyebiliriz. Aynı zamanda en şık depolama alanı. Evinize gelenler ona yalnızca bir televizyon ünitesi olarak bakabilir ama o aslında kapalı kapakların ardından evin bütün ıvır zıvır eşyasını topluyor.
  • Modeline göre farklı ihtiyaçları karşıladığının altını bir kez aha çizmekte fayda var. Vitrinli tv üniteleri özellikle cam ürünlerin sergilenmesi açısından çok işlevsel. Mutfakta tutmak istemediğiniz kristal bardak takımlarınızı vitrinli tv ünitesine yerleştirebilirsiniz.
  • Ödül sergi alanı olarak da tv ünitelerini düşünebilirsiniz. Mesleğiniz icabı birden fazla ödül ve plaket almış olabilirsiniz. Bunlara koyacak uygun bir yer aramanıza ise gerek yok. Televizyon üniteniz ideal bir alan oluşturuyor.
  • Dar bir salonda tek mobilyayla birden fazla çözüme kavuşmaktan daha iyi ne olabilir? İşte tv üniteleri size bu mutluluğu yaşatan mobilyalardan biri. Salonunuza ayrıca bir kitaplık koyamıyorsanız, kitaplarınızı tv ünitesine koymayı deneyebilirsiniz. Böylelikle daha dekoratif bir ortamı da sağlamış olursunuz. Vitrinli tv üniteleri de kitap sergilemek için hem uygun hem de oldukça şık modeller.
  • Peki ya aksesuarlar? Dekorasyonun tamamlayıcısı olan aksesuarların bir kısmını yine tv ünitesi üzerinde değerlendirmeniz mümkün. Ancak tv ünitesini efektif kullanmaya çalışırken bit pazarına döndürmemeye özen göstermelisiniz. Aksi halde evin bütün kalabalığını gizlemek yerine evin bütün kalabalığını sergileyeceğiniz bir alana dönüşmesine neden olabilirsiniz.

Vitrinli tv üniteleri ile bir taşla iki kuş vurun yazımızı beğendiyseniz, bir önceki yazımız olan Kapaklı Gardırop Mu? Sürgülü Gardırop Mu? yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Bebek odalarında odada şık bir yaşam alanı oluştururken sepet beşik modelleri ile de konforlu bir karyolada uyku çekme fırsatını b...
Devamı
Salon avizelerinin özellikleri nelerdir? Salonlara avize seçimi yapmak isteyen kullanıcılar özenerek hazırladığı dekorasyonu ile u...
Devamı
Yuva kurmaya hazırlanan çiftler, ev ihtiyaçlarının listesini hazırlıyor. Bu listeye ilaç gibi gelecek düğün paketleri tüm çiftleri...
Devamı
Ofis mobilyaları seçilirken pek çok değişken göz önünde bulunduruluyor. Günümüzün büyük bir kısmını geçirdiğimiz ofislerin, şık, r...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ