facebook
Sevdikleriniz İçin Ev Hediyesi Önerileri

Sevdikleriniz İçin Ev Hediyesi Önerileri

Ev hediyesi önerileri, en çok merak uyandıran ve insanların, seçmekte zorlandıkları konuların başında gelmektedir. Ev hediyesi nasıl seçilir? Ev hediyesi seçerken, hediye alınacak kişi ve alınma sebebi de önemlidir. Yeni evlenen birisine mi? Yoksa, yeni ev sahibi olan bir birisine mi hediye baktığınız önemlidir. Ya da bu kişi bir arkadaşınız olabilir. Onu sevindirmek ya da doğum gününde hediye almak istemiş olabilirsiniz. Ancak vereceğimiz öneri ve tavsiyeler, hediyenin veriliş amacına göre değişiklik gösterecektir.

Yeni Evlenen Çiftlere Ev Hediyesi

Yeni evlenen çiftler için ev hediyesi önerileri arasında çeşit oldukça geniştir. Çiftin evlenirken, ihtiyacı olabilecek eşyaları kendilerine sorarak tespit edebilir ya da en çok ihtiyaç duyulan eşyaları hediye edebilirsiniz. Evlenen çiftler genellikle büyük mobilyalar, beyaz eşyalar, halı ve perde gibi evin ana kalemlerini zaten satın almaktadırlar. Ancak zigon sehpa modelleri, yan sehpalar, aksesuar çeşitleri, aynalar, duvar saatleri, vazolar, biblolar, vitrin süsleri gibi eşyalar genellikle göz ardı edilmektedir. Yeni evlenen çiftlerin aslında ihtiyacı olan ancak, evlilik ve ev kurma telaşı sebebiyle yukarıda saydığımız ve daha da eklenebilecek birçok eşya göz ardı edilebilmektedir.

İstenilen hediye türü, ev hediyesi olduğundan, çiftlerin evlerinde kullanacakları ve kullandıkça, hediyeyi veren kişiyi de anacakları bir ürün olmalıdır. Bu sebeple küçük mobilyalar da bu sıralama içerisinde en çok tercih edilen hediyelerin başında geliyor. Yapılan bir araştırmaya göre, ev hediyesi alımlarında en çok tercih edilen ürünlerin başında zigon sehpa, yan sehpa, tablo ve bir çoğumuzun da bildiği üzere mutfak ihtiyaçlarından kahve fincan takımı ve borcam gelmektedir.

Yeni evlenen kişilerin birçok ihtiyacı olacağından, hediye seçerken çok zorlanmayacaksınızdır. Hemen hemen birçok ürün, hali hazırda ihtiyaçları olacağından, ya da kullandıkları ürüne, güzel bir alternatif olarak düşüneceklerinden oldukça memnun kalacaklardır. Unutmayın önemli olan çifti düşünmeniz ve onların yanında olduğunuzu hissettirmeniz olacaktır.

Yeni Ev Almış Kişilere Ev Hediyesi

Yeni ev almış, yani evini yenileyen kişilere ev hediyesi alırken, biraz daha dikkatli olmakta yarar olacaktır. Yeni bir ev satın alan kişi, zaten evini dekore etmekte ve ev dekorasyonuna uygun mobilyaları seçmektedir. Ancak sizler de bu dekorasyona katkıda bulunmak adına, ufak mobilya modellerini seçebilirsiniz. Tabi ev hediyesi içerisinde yer alan, şık vazolar, banyo sabunluk setleri, tuvalet paspasları, baharatlıklar, çay bardağı, kahve fincanı, sehpa, zigon sehpa, duvar tablosu, duvar saatleri gibi birçok çeşit arasından seçim yapabilirsiniz.

Ancak buradaki en önemli husus ise, ev hediyesi alırken, kişinin zevkleri ve ev dekorasyonu ile uyumlu olması gerektiğidir. Bir miktar daha zor bir seçim olsa da arkadaşınızı ya da dostunuzu tanıyorsanız, onun zevkini ve ihtiyaçlarını da zaten biliyorsunuzdur. Bu doğrultuda aslında yeni ev almış kişileri ziyaret ederken, ihtiyaçlarını bilerek tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Yaz aylarında tercih edilecek halı modelleri nelerdir? Yazın genellikle sıcakların artması ile birlikte kaldırılan kışlık elbisele...
Devamı
Evinizdeki sevimli aile üyelerinizin zaman zaman yaptığı haylazlıkların önüne nasıl geçilebilir? Evinizde bir kedi ya da köpek bak...
Devamı
Küçük yaşam alanlarında şık dekorasyon oluşturmak isteyen kullanıcılar tercih edeceği her mobilya ve aksesuar ürününü özenerek seç...
Devamı
Dresuarlar, genelde antrede olmak üzere evinizin her alanında farklı amaçlarla kullanabileceğiniz çekmeceli, sehpaya benzeyen anca...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ