facebook
Renkli Dekorasyon Oluşturma Fikirleri

Renkli Dekorasyon Oluşturma Fikirleri

Renkli, cıvıl cıvıl bir dekorasyon oluşturmaya ne dersiniz? Bahar ve yaz aylarına hayran, kullanıcılar için renkli dekorasyon önerilerimizi keşfedin. Yaşam alanlarınıza, boğucu ve soğuk renkler ile değil, canlı ve içinizi açacak renkler ile dekore etmeye ne dersiniz? İşte bunun için genel dekorasyonunuza el atmanın vakti geldi. Renkli salonlar, renkli yatak odaları, yemek odaları sizlerin olsun. Peki yaşam alanınıza renk katmaya nelerden başlamalısınız? Gelin teker teker inceleyelim.

Duvar Boyası Seçimi

Evinizin direkt olarak ambiyansını değiştirecek en önemli etmen, duvarlarınız ve duvar boyalarınızdır. Evinizi içindeki ışığı ve zemin rengi işlevi görmesi ile, duvar boyaları oldukça önemlidir. Duvar boyalarının seçimi yerinde ve doğru bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Mobilyalara, perdelere, halılara, aksesuar ürünlerinize bir zemin rengi oluşturacağı için, tercih edeceğiniz ürünlerin tasarımını ve rengini absorbe etmemesi gerekmektedir. Yani çok canlı ve göz alıcı bir duvar boyasının içinde hangi renk mobilyayı kullanırsanız kullanın, dikkatleri üzerine çekemeyecektir. Bu sebeple koyu renkli duvar boyaları yerine, açık renkli ve canlı renkleri göz önüne çıkartacak zemin renkleri seçmeniz doğru olacaktır. Örneğin duvar boyası renkleri olarak, krem, kırık beyaz, kum beji, damla sakızı, orkide, pamuk, sedef gibi açık duvar boyası renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Boyacınızdan açık renkli boya tonlarını istediğinizde karşınızdaki renk kartelası arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Renkli Halı ve Perdeler

Perdeler ve halıların ikinci başlıkta incelenmesinin sebebi direkt olarak göz önünde olduklarındandır. Evlerin gelinlikleri niteliğini taşıyan perdeler, renkli seçildiklerinde mükemmel bir şekilde dikkatleri üzerine çekecektir. Evin en görünen alanlarını oluşturan perdeler, özellikle göz alıcı turuncu, sarı, pembe, mavi renklerinde seçildiklerinde direkt olarak yaşam alanınızda hareketli bir konsept oluşturmuş olacaksınız.

Halılarda mobilyalar ve evin genel dekorasyonu ile uyumlu önemli bir etmendir. Evinizin zemin rengini oluşturan, halılar, motifli ya da düz renkli olarak seçilebilir. Halıların direkt olarak mobilyalar ile uyumlu olması önemli olacaktır. Örneğin mobilyalar ile zıt renklerde seçilebilir.

Renkli Mobilya Modelleri

Renkli mobilyalar, özellikle koltuk takımı gibi kumaşında oynama ve müdahale edilebilen mobilya çeşitlerinde renkler ön plana çıkmaktadır. Günümüzde renkli mobilya modelleri denildiğinde, turuncu, sarı, mor, mavi, yeşil, hardal, vişne renklerini barındıran koltuk takımları gelmektedir. Üstelik bu koltuk takımları da tercih edilen renkler ile uyumlu kırlentler ve berjerler ile oluşturulduklarında mükemmel bir uyumu temsil etmektedir.

Örneğin, sarı ve açık gri renkli koltuk takımlarında mükemmel bir uyum oluşturmaktadır. Ya da vişne rengi ile beyaz renkli koltukların kombini oldukça doğru bir tercih olacaktır.

Puflar ve Sehpalar         

Puf ve sehpalar da salonlarda direkt olarak kullanılan hem işlevsellikleri hem de göze hoş gelen tasarımları ile dekorasyona katkı sunan mobilyalardır. Puf ve sehpa modellerinin renkli tasarımları, göze hoş gelen bir konsept oluşturmaktadır. Tatlı ve sıcak bir dekorasyon oluşturmak için, puf ve sehpalarınızın renkli olmasına özen gösterebilirsiniz. Bu konuda özellikle zigon sehpalar, farklı tasarım ve konsept modeller ile sizin işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Yüzlerce farklı tasarıma sahip zigon sehpa ve puf modelleri ile hayallerinizdeki dekorasyonu kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Değişen boyutları, geometrik tasarımları, fonksiyonel yapıları ve dekoratif görünümleriyle MDF kitaplık modelleri çeşit çeşit reng...
Devamı
Minimalistten maksimaliste, feminenden maskülene, iskandinav tarzından pop art stile, avangard dekorasyondan barok dekorasyona kad...
Devamı
Yatak odası mobilyanızı kendiniz oluşturun. Yatak odası takımı satın almak isteyen kullanıcılar birçok marka ve model araştırması ...
Devamı
Üçüzler için oda dizayn etmek oldukça zorlayıcı olabilir. Özellikle dar alanlarda her mobilyadan 3 adet bulunması mümkün olmayabil...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ