facebook
Televizyon Ünitesi ve Duvar Ünitesi Arasındaki Farklar

Televizyon Ünitesi ve Duvar Ünitesi Arasındaki Farklar

Televizyon ünitesi ve duvar ünitesi arasındaki farklar nelerdir? Özellikle yaşadığımız yüzyılda televizyon hayatımızın önemli bir bölümünü kaplamaktadır. Öyle ki evlerde artık 1 tane televizyon yetersiz hale gelmiş olmakla birlikte farklı dizi anlayışı olan aileler bu sayıyı 2ye 3e çıkarmaktadır. Televizyonu oturma odaları dışında salonlarda, mutfaklarda hatta ve hatta yatak odalarında bile görmek mümkündür. ‘’Ben televizyon islemiyorum’’ diyen kişilerin bile evde ses olması için kullandığını hayatımızda sıklıkla görebiliriz.

Bu denli hayatımızda bulunan bir ürün için tabiki dekorasyon önemli bir durum olmuştur. Televizyon ünitesi mobilyaları çeşitlenmekle birlikte her zevke uygun tasarlanmaya başlanmıştır.

Televizyon Üniteleri

Televizyon ünitesi seçenekleri gün geçtikçe oldukça şık bir şekilde karşımıza çıkıyorlar. Öyle ki ev dekorasyonun da çok önemli parçaları haline gelmişlerdir. Salona girince gözümüze ilk çarpanın televizyon ünitesi olduğuna hemfikiriz diye düşünüyoruz. Beklentileriniz televizyon ünitesi alırken önemli bir unsurdur. Sadece televizyonunuzu üzerine koyabileceğiniz bir eşya arıyorsanız detaylara çok fazla dikkat ettiğinizi sanmıyoruz. Ancak dekorasyona önem veriyor, detaylara dikkat ediyorsanız, TV konsolu eminim ki sadece televizyonunuzu koymak için bir eşyadan ibaret değildir. Kitaplıklar, küçük biblolar, fotoğraf çerçeveleri ve küçük dekoratif dolapların ünitenizle birlikte olacaktır.

Duvar Üniteleri

Duvar ünitelerini tercih edenlerin sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Duvar üniteleri televizyon ünitelerinin yerini almaya başlamıştır. Sadece televizyon koymak için değil aynı zamanda dekoratif görüntüsüyle dikkatleri üzerine çeker. Amacı ise şöyledir: Duvara monte edilen televizyonlar artık tek başlarına istenilen zarif ve estetik görüntüyü verememektedirler. İşte duvar üniteleri tam da bu noktada devreye girmektedirler. Genellikle ihtiyaçlar doğrultusunda ortaya çıkan duvar ünitelerinin kitaplık, büfe gibi kısımları da zamanla artan televizyon parçalarının da (CD çalar, kumandalar vb…) daha düzenli durmasını sağlar. Bu yeni nesil duvar üniteleri yaşam ünitesi olarak da adlandırılır. Televizyon ünitelerinin daha kullanışlı hale getirilik birleştirilmesinden oluşmuştur

Televizyon Ünitesi - Duvar Ünitesi Farkları

Televizyon üniteleri genellikle tek parça halinde ünitelerdir. Üzerlerinde televizyonunuzu koymanız ve istediğiniz gibi konumlandırmanız için alanlar bulunuyor. Farklı televizyon ünitesi tasarımları bulunmakla birlikte, tek parça televizyon ünitesi takımlarının yanında kitaplık veya dolap gibi parçalar da bulunabiliyor.

Duvar üniteleri genellikle montelenme üzerinedir. Televizyon üniteye montelenir. Daha klasik bir görüntüdense şıklığı tercih edenler duvar ünitelerini tercih edebilir.

Televizyon Ünitesi Alırken Dikkat Edilecekler

Televizyon ünitelerinin günümüzde ev dekorasyonunda oldukça fazla yeri ve önemi olduğu bir gerçek. Ancak tabiki tek söz televizyon ünitelerinde değil. TV ünitesi  seçiminde diğer mobilyaları da baz almak oldukça önemlidir. Salonunuzun orta duvarında yer alacağı için uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer uyumlu olmazsa salonunuzun ortasında tamamen farklı, sırıtan ve absürt bir parça bulunmuş olacak. Tabi bu da ‘’başkasından ödünç alınmış sanırım’’ yorumlarını da beraberinde getirebilir. Odanın genel dekorasyon tarzın ve stiline uygun TV üniteleri seçmeniz bu yorumları engellemekle birlikte olumlu yorumları da beraberinde getirecektir.

Bir diğer önemli unsur ise tabiki de boyutu. Küçük bir salonunuz varsa kocaman bir TV ünitesi oldukça sırıtacak ve komik duracaktır. Veyahut kocaman bir salonun orta duvarında küçük bir TV ünitesi de aynı etkiyi yaratacaktır. Sadece odanın değil bunun için televizyonun boyutu da önemlidir. Büyük LCD bir televizyonun arkasında /altında küçücük bir ünite bulunması veya durumun tam tersi yine komik olacaktır.

Televizyon Ünitesi Nasıl Konumlandırılmalı?

Ünitenizin yeri mobilyalarınızın dizilimine göre farklılık gösterebilir. Ancak biz güneş ışığının vurduğu konuma dikkat edilmesi gerektiğini söyleyebiliriz aksi takdirde televizyon zevkinize kelimenin tam anlamıyla ışık tutulabilir. Ve son olarak uzatma kablolarıyla uğraşmak istemiyorsanız priz kenarında olmasına özen gösterebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Doğru Yürüteç Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler adlı blogumuzu keşfetmek ve incelemek için lütfen tıklayın. Ya da mdf televizyon ünitelerinin özelliklerini keşfedeceğiniz, detaylı blog makalemizi keşfedin. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Yatak odası halıları, evin diğer bölümleri için tercih edilen halılardan daha fazla özen gösterilerek seçilmeliler. Çünkü kaliteli...
Devamı
Yatak odası konseptleri her çiftin özenerek seçtiği mobilyalardan olmaktadır. Bu nedenle bazı çiftler klasik yatak odası takımları...
Devamı
Sonbahar dekorasyon tavsiyeleri içinizi ısıtan sıcak renklerin sardığı yaşam alanları oluşturmanız için birbirinden çekici önerile...
Devamı
Beşik seçimi ebeveyn adaylarının en tatlı telaşlarından bir tanesi! Beşiğin sağlayacağı konfor bebeğin gelişim sürecine doğrudan e...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ