facebook
Kitap Kurtlarını Memnun Edecek Kitaplık Tasarımları

Kitap Kurtlarını Memnun Edecek Kitaplık Tasarımları

Kitap kurtlarının beğenisini kazanacak kitaplık tasarımlarını keşfedin. Kitaplık çeşitleri arasında her konsepte, ihtiyaca ve yaşa uygun kitaplık modelleri bulunabilmektedir. Böylece tüm kitap severlerin zevkine ayak uyduracak ve etkileyecek kitaplık tasarımlarına sahip olabilirler. Yuvarlak, kare, dikdörtgen, metal, ahşap, açılabilir ve duvara monte edilebilen… Peki yaşam alanlarına dahil edilmesi adına tasarlanan ve üretilen kitaplık tasarımları nelerdir? Gelin birlikte kitaplık modellerine ve özelliklerine değinelim.

Yuvarlak Hatlara Sahip Kitaplıklar

Yuvarlak ve oval hatlara sahip kitaplıklar daha çok yer tasarrufu sorunu olmayan ve yaşam alanlarında konsepte önem veren kullanıcıların tercihleri olacaktır. Yuvarlak kitaplıklar, yer israfına sebebiyet olurken mükemmel ve hareketli bir dekorasyonunun temellerini atmaktadır. Üstelik bu modeller sadece kitap sergilemek ve barındırmak için değil, fotoğraf çerçeveleri, biblolar, ödüller, aksesuar ürünlerini de sergileme imkanı sunmaktadır. Genellikle metal formda üretilebilen yuvarlak modellerin, tamamen ahşap formda tasarımları da kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. İşlevsellik açıdan değil, daha çok tercih edildiği alanda hareket ve dekoratif anlamda kullanılması gerektiğini kullanıcıların bilmesi gerekmektedir.

Kare Kitaplıklar

Hem metal hem de ahşap formlarda üretilebilen kare kitaplık tasarımları daha çok bodur ve yere yakın konseptlerde sunulmaktadır. Bu kitaplıklar genellikle eşit küplere bölünmüş halde bütünü temsil etmektedir. Bu küplerin bazıları kapaklı bazıları ise açık olabilmektedir. Tasarımına ve kullanım alanına göre şık bir konsept sunabilmektedir. Genellikle duvara monteli olan modelleri tercih edilse de, ayaklı daha büyük kare kitaplık modelleri de kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır.

Dikey Kitaplıklar

Dikey kitaplıklar ise yaşam alanlarımızda en fazla görmeye alışık olduğumuz zeminden, hemen hemen tavana kadar uzanan çok raflı ve geniş iç hacime sahip kitaplık modelleridir. Dikey kitaplıklar genellikle dikdörtgen formundandır. Böylece maksimum alan tasarrufu sağlarken, içerisinde de oldukça fazla kitaba ve aksesuar ürününü barındırması için tasarlanmıştır. Dikey kitaplık modelleri birbirinden farklı tasarımlar ile kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. En çok konsepti üretilen kitaplık modellerinden olan bu mobilyalar, metal, ahşap, cam malzemeler ile tasarlanabilmektedir.

Konsept Kitaplıklar

Tasarım algısı ve çılgın fikirler yaşam alanlarımıza mobilyalar ile girebilmektedir. Konsept kitaplık modelleri de ilgi çekici ve tasarımın kullanıcılar ile buluştuğu mobilya kategorisi içerisine girmektedir. Konsept kitaplıkları hemen hemen bir çok kitap okur beğenebileceği gibi, işlevsel bulmayanlar da olacaktır.

Tekli berjer ve bu berjerin çevresini 365 derece çevreleyen kitaplık gözleri ile okuma köşenizi oluşturacağınız mükemmel bir kitaplık tasarımına sahip olabilirsiniz. Üstelik tüm kitaplarınızı bu koltuğunuzda barındıracak kadar fazla raf gözüne de sahip olacaksınız.

Yaşam alanlarında dekoratif amaçlı kullanılan ve genellikle geniş odalarda bölme görevi görmesi ile dikkatleri üzerine çeken kitaplıklar bulunmaktadır. Bu kitaplık raflarında canlı bitki, fotoğraf çerçeveleri, aksesuar ürünler ve kitapların kullanılması ile aslında transparan bir duvar görünümü oluşturulacaktır.

Birbirinden şık kitaplık modellerini keşfetmek ve sahip olmak için, Trend Mobilya kitaplık kategorisini ziyaret edebilir, onlarca kitaplık modeli arasından size ve dekorasyonunuza uygun modeli satın alabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Oturma odası ya salonlarınızda koltuk takımlarınızı tamamlayan en önemli görsel öğelerden biri zemin dekorasyonunun vazgeçilmez bi...
Devamı
Yatak odaları, çocuk odaları ve genç odalarında kullanılan gardıroplar kullanım ve işlevsellik açısında oldukça önemli bir mobilya...
Devamı
Yatak odası mobilyanızı kendiniz oluşturun. Yatak odası takımı satın almak isteyen kullanıcılar birçok marka ve model araştırması ...
Devamı
Zamanlarının büyük bir bölümünü geçirdikleri odaları çocuklar için çok önemli. Çocuk odalarının dekorasyonu, çocukları mutlu edece...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ