facebook
Salon Mobilyaları ile Uyumlu TV Ünitesi Seçimi

Salon Mobilyaları ile Uyumlu TV Ünitesi Seçimi

Salon mobilyalarınıza uyumlu tv ünitesi seçiminizi şimdi yapın. Hem dekorasyon stilleri arasında hem de kullanıcıların nezdinde her zaman en fazla önem verilen tasarımlara dikkatimizi çekiyor. Yaşam alanlarımızın en fazla kullandığımız bölümleri salonlar. Salonlarda ise yapılan dekorasyon uygulamaları doğal olarak farklılık gösterse de ve yapılan seçimler değişse de hepsinin buluştuğu ortak nokta tv üniteleri. Çünkü tv üniteleri her evin demirbaş ihtiyaçları arasına çok uzun zaman önce girmiş durumda. Hatta bu giriş, tv ünitelerinin ortaya çıktığı ilk gün yaşandı dersek yanlış bir ifade kullanmış olmaz ya da abartmış dahi sayılmayız.

Dünyanın en çok televizyon seyredilen ülkesinde yaşıyoruz. Son dönemlerde ortaya artan dijital izleme platformlarının sayısı da göz önünde bulundurulursa, tv izlerken sahip olduğumuz konforu artık daha fazla önemsiyoruz. Bu nedenle de tv ünitesi seçimi yaparken estetik ve ergonomik alanı kapsayan değerlerimizi mümkün olan en yüksek noktada konumlandırıyoruz. Farklı stillere göre tasarlanıp, her geçen saniye daha fazla alternatifle karşımıza çıkan tv üniteleri de, kullanıcıların beğenisini kazanmak üzere adeta bir yarış içinde. Bu yarışı kazanmaları hem tek başlarına sahip oldukları teknik özellikler ile ilgili hem de geriye kalan tüm salon mobilyaları ile yakaladıkları uyumla! Böyle bir dengeyi oluşturmaksa sanıldığından çok daha kolay! Dekorasyona dair her konuda olduğu gibi bir takım püf noktalarını takip etmek her zaman hayat kurtarıcı olduğu gibi tv ünitesi seçimi yapılırken de bu durum değişmiyor.

Salonunuza Hakim Olan Dekorasyon Tarzı Ne?

Tv ünitesi seçimi yaparken salon mobilyaları ile uyumlu bir model seçmek dekorasyonunuzun bütünlüğü açısından büyük bir önem taşıyor. Dolayısıyla öncelikle kendi içinizde “salonuma hakim olan dekorasyon tarzı ne?” sorusuna alacağınız yanıta uygun biçimde hareket etmeniz gerekiyor.  Doğru bir değerlendirme süreci sonunda seçilen tv ünitesi, dekorasyonunuzun değerini yükseltebileceği gibi bu değeri maalesef aşağıya da çekebilir. Alternatiflere göz gezdirirken hali hazırda salonunuzda bulunan tarza uygun modellere bakmalısınız. Bir tv ünitesi tek başına şık ve yeterli olabilir ancak bu durum her tv ünitesinin sizin benimsediğiniz dekorasyon stiline uygun olacağı anlamına gelmez.

Salon yahut oturma odanızda bulunan oturma grubu ve diğer aksesuarlar örneğin barok tarzdaysa sizin için tv ünitesi seçimi modern duvar üniteleri arasından yapılmalı. Bu mekanları art deco stil kaplıyorsa geometrik ve orantılı bir model olmalı. Pop art tarzında bir yaşam alanınız varsa seçeceğiniz tv ünitesi modeli canlı renklere bürünmeli!

Ölçüleri Biliyor Olmalısınız

Salon mobilyaları ile uyumlu tv üniteleri klasik ya da modern bir tarza bürünebilir. Ahşap modellerin yanı sıra metal eklemelerin yapıldığı tasarımlar da gözünüze çarpabilir. Bunula beraber tv ünitesi seçimi süreci boyunca karşılaşacağınız modellerin özellikleri değişkenlik gösterecektir. Tv üniteleri, duvar ünitesi biçiminde olabileceği gibi dolap, çekmece ya da raf gibi eklemelerin bulunduğu farklı biçimlerle de karşınıza çıkabilir. Bu noktada ilk mercek altına almanız gereken tv ünitenizi yerleştirmeyi düşündüğünüz bölümün ölçüsü. Alışverişe çıkmadan evvel bu ölçünün ne olduğunu biliyor olmanız gerekiyor.

Ayrıca raflı ve çekmeceli modeller size fazladan kullanım alanları açtığından, salon yahut oturma odanızın daha düzenli hale gelmesine yardımcı olurlar. Aynı zamanda bu tip modeller üzerlerine yerleştirebileceğiniz küçük aksesuarlara da bol bol yer açarlar. Mobilyalarınızla uyumlu aksesuarları bu kısımlara yerleştirebilirsiniz. Böylece, yaptığınız tv ünitesi seçimi doğrudan sahip olduğunuz salon mobilyaları ile uyumlu hale gelir. Uyum söz konusu olduğunda aksesuarlar, kurulması gereken dengenin hassas taşıyıcıları olma görevini her zaman üstlenir!

Evlerinize yeni bir tv ünitesi dahil etme kararı almış olabilirsiniz. Bir çok model arasında gidip geliyorken, sizlere kitaplıklı tv ünitesi modelleri ile nasıl şık salonlar dizayn edeceğimizden bahsettiğimiz blog makalemizi öneriyoruz. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Evlerin girişleri olan hol ve antrelerde dresuar kullanımı son yıllarda oldukça tercih edilen dekorasyon fikirleridir. Dresuarlar ...
Devamı
Yeni yıl, her zaman yeni başlangıçları uygulamak için beklediğimiz bir zaman dilimidir. Yeni yılın getirdiği yenilik enerjisini en...
Devamı
Fransız dekorasyon kültürünün bir parçası olan berjer koltuklar salon dekorasyonuna renk ve hareket katmak isteyenler tarafından ö...
Devamı
Berjerlerin salonlara yaşam alanlarına kattığı mükemmel konsept tartışılmayacak kadar önemlidir. Koltuk takımı seçecek kullanıcıla...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ