facebook
Mutfak Masası Tavsiyeleri

Mutfak Masası Önerileri

Baharın gelişi ile herkeste bir enerji artışı olduğunu fark etmişsinizdir. Havaların ısınması, çiçeklerin açması, güneşin gülümsemesi ile insanlara canlılık geliyor. Bu mevsim de doğa gibi insanda kendini yenileme sürecine alıyor. Yeni kararlar alınmaya, yeni yollar bulunmaya ve yeni listeler yapılmaya başlandı bile. Daha mutlu bir hayat için yapılan listelerin üst sıralarında “ne yediğini önemse” yazdığına hepimiz dikkat etmişizdir. Yediğimiz yiyecekler kadar nasıl yediğimizde önem taşımaktadır. Ailelerimizin çocukluğumuzdan beri oturarak yememiz üzerindeki ısrarı bilimsel olarak haklı çıktı. Birçok araştırma sonucu oturarak yemek yemenin kilo vermeye yardımcı olduğu, kan dolaşımında etkili olduğu ve sindirime faydası olduğu yakın bir zaman önce ortaya çıktı. Bunun sonucunda da akıllara hemen evin kalbi olan mutfakta oturarak yemek için nasıl bir mutfak masası kullanmamız gerektiği sorusu geliyor.

Mutfak Masa Konsepti

Tasarlanmış mutfaklarda dolaplar kadar önem taşıyan mutfak masası tamamlayıcı rol oynuyor. Her mutfakta farklı tür ve şekilde tercih edilen mutfak masası kullanıcının kullanım şekline göre detaylanıyor. Bu kadar önemli bir diğer ürün ise mutfak masa sandalyeleri oluyor. Tamamlayıcı rol oynayan mutfak masası ve mutfak masa sandalyeleri mutfak dekorasyonu için oldukça önem taşıyor. Mutfak tasarımlarında tamamlayıcı olan bu ürünlere gelin hep beraber göz atalım.

Mutfak Masası Modelleri

Her ihtiyaca göre farklılık gösteren mutfak masası ve mutfak masa sandalyeleri kategorisi bizlere oldukça fazla seçenek sunuyor. Tercih yaparken mutfak masası çeşitleri arasında kaybolmamak için büyük efor sarf etmeniz gerekebilir. Daha küçük mutfaklar için küçük mutfak masası tercih edilirken, başka bir seçenek olarak katlanır mutfak masası da tercih edilebiliyor. Ahşap detaydan vazgeçemeyenler için ise ahşap mutfak masası risksiz seçenek oluyor. Bu tarz mutfak masa modelleri ile ise daha minimal görüntü elde etmek için mutfak masa sandalyeleri tercih edilirken daha sade tonlar tercih ediliyor. Ancak canlı tonlarda mutfak masa sandalyeleri seçenekleri ile de daha enerjisi yüksek alanlara erişmek mümkün oluyor. Mutfak masa çeşitleri tabi ki bununla sınırlı değil. Küçük mutfak masası isteyenler de ahşap mutfak masası tercih edebiliyor. Tercihinize göre mutfak masa modelleri de çeşitlilik gösteriyor.

KATLANIR MUTFAK MASASI

Mutfak masası üzerinde sadece yemek yenmiyor. Oldukça koyu kahve sohbetleri yapmak için kalabalık grupları küçük mutfaklarda ağırlamak artık imkânsız değil. Küçük mutfak masası yanı sıra katlanır mutfak masası bu koyu sohbetleri daha keyifli hale getirmeniz birinci yardımcınız oluyor. Ahşap mutfak masası seçeneği ile beraber, üzeri cam veya farklı ayak modelleri ile mutfağınızdaki atmosferi değiştiren mutfak masası sizi koyu sohbetlerde yalnız bırakmıyor.

AHŞAP MUTFAK MASASI

Farklı boy seçenekleri ile bizi yalnız bırakmayan ahşap mutfak masası, mutfak masa modelleri arasında trendini kaybetmiyor. Doğal ağaç tonu ile de kullanılan ahşap mutfak masası, farklı renk seçenekleri de bizlere sunuyor. Mutfağınızın ruhuna göre ahşap mutfak masası da renk alıyor. Ahşap mutfak masaları beyaz, kahve veya krem renk seçenekleri ile evlerimize renk katmaya uzun süre daha devam edecek mutfak masa modelleri gibi gözüküyorlar.

KÜÇÜK MUTFAK MASASI

Fazlaca kullanışlı, rahat ve şık mutfak masa modelleri arasında olan küçük mutfak masası ekonomik olarak ve yer açısından tasarruf etmek isteyenlerin gözdesi. Mutfak masa fiyatları olarak daha çok tercih edilen küçük mutfak masası yuvarlak, kare veya dikdörtgen şeklinde bizlere seçenek sunuyor.  Bu kadar çok seçenek arasında mutfağınıza en çok uyan mutfak masasını bulmak ise sizin zevkinize kalıyor.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Şık ve etkileyici bir ofis tasarımı tercih etmek isteyen kullanıcıların modern ofis mobilyalarını tercih etmeleri doğru bir davran...
Devamı
Modern avize modellerini seçiminizi kolaylaştıracak bu geniş rehber ile yaşam alanlarınıza uyum sağlayacak ve şıklığını arttıracak...
Devamı
Balkon dekorasyon fikirleri bizim gibi akdeniz ülkeleri arasında yer alan ülkelerde, diğer ülkelere kıyasla daha gelişmiş durumdad...
Devamı
Dresuar modelleri yakın zamanda hayatımıza girip ön plana çıkmış gibi görünse de aslında kullanımı çok eskiye dayanıyor. Modern dr...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ