facebook
Kitaplıklı TV Üniteleri ile Şık Salon Tasarımları

Kitaplıklı TV Üniteleri ile Şık Salon Tasarımları

Şık bir salon için şık mobilyalarla birlikte onları tamamlayan detaylara da ihtiyacınız olduğunu biliyor musunuz? Aksesuar, tablo, mum, çerçeve ve kitap gibi detaylar işte bu tamamlayıcılardan. Peki, salonu şıklaştıran diğer unsular neler? Salonunuzda yapacağınız basit dokunuşlarla ortamı nasıl daha sıcak ve samimi hale getirebileceğinize dair bazı ipuçlarını sizin için derledik.

Şıklık, iyi tasarım, tarz mobilyalar… Dekorasyon denildiğinde içinde tüm bunlar var. Peki, tüm bunların içinde olduğu salonlardan biri sizin olsun istemez miydiniz? Çok zor değil, siz de yapabilirsiniz. Sadece doğru mobilya tercihlerini doğru kombinasyonlarla bir araya getirmeniz, ne istediğinizi bilmeniz ve biraz da kendi zevk ve isteklerinizi ön planda tutmanız gerekiyor. Yine de şık bir salona giden yolunuzda bizim de bazı fikirlerimiz var ve bu fikirleri sizinle paylaşalım istedik.

Kitaplıklı TV Üniteleri

Bazı mobilyalar değişen tasarımlarıyla daha işlevsel hale gelebiliyor. İşte bunlardan biri de tv üniteleri. Siz de kitaplarınızı salonda konumlandırarak hem şık hem de sıcak bir mekan yaratabilirsiniz. Üstelik bunu tek bir mobilyayla bile yapabilirsiniz. Kitaplıklı tv üniteleriyle salon şıklığını garantileyin. Farklı tarzlara yönelik birbirinden değişik televizyon ünitelerini bulmak artık mümkün… Bunların her biri farklı şekilde değerlendirmeye de müsait modeller. Kitaplıklı tv üniteleri ise hem dekoratif hem de sıcak bir salon dekorasyonu için biçilmiş kaftan.

Perdelerde Cesur Renkler!

Dekorasyon biraz da cesaret istiyor. Şunu hiçbir zaman unutmayın, ev de sizin, zevk de! Artık mobilyalar misafirler için alınmıyor. Zevkinize göre en sevdiğini mobilyaları bir araya getirin ve severek kullanın! Aynı şey perdeleriniz için de geçerli. Artık perdeler saklanmak için değil canlanmak için var. Güneşlik, tül, dekor perdelerle pencerelerinizi kat kat giydirmek zorunda değilsiniz. Uçuş uçuş ve rengarenk perdelerle evinize dört mevsim bahar hissiyatı taşıyabilirsiniz. Biraz cesur olun ve renklerden korkmayın. Şıklık görecelidir, siz kendi şıklığınızı yaratın ve daha mutlu yaşayın.

Zevk Köşeniz Olsun!

Salonunuzda yeterli bir alanınız varsa koltuk takımlarınızın dışında ayrı bir oturma alanı daha kurgulayın. Burayı isterseniz puf koltuklarla dizayn ederek bir okuma köşesi gibi hazırlayabilir, isterseniz pencere önüne yerleştireceğiniz sevimli ve rahat berjerlerle bir kahve köşesi olarak düzenleyebilirsiniz. Çay mı seviyorsunuz? O da olur! Çay saatlerinizi daha keyifli hale getirecek bir salon köşesi, evinizin şıklığına artı puan yazdırabilir.

Duvar Kağıdıyla Farklı Bir Etki

Bir dönem çok popüler olan duvar kağıtları, kısa bir süre öncesine kadar evleri terk etmişti. Şimdilerde çağa uyum sağlayan desenlerle kendine tüm kapıları yeniden açtırıyor. Siz de salonunuzda farklı duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Tek bir duvarınızı farklı bir renk yapabilir veya yine yalnızca bir duvarda desenli duvar kağıtlarına yönelerek salonunuzdaki atmosferi tek bir dokunuşla değiştirebilirsiniz. Desen seçiminde dikkatli olun, sade bir salonunuz varsa hareket katacak çizgilerden yana tercih kullanın. Ancak renkli ve bol aksesuarlı bir salon tasarımınız varsa daha sade modeller daha ideal bir seçim olacaktır.

Tablo ve Fotoğraflar

Boş duvarlar her zaman “bu mekanda bir şey eksik ama ne?” sorusunu sordurur. Uzun bir süre bu soruya cevap aramak istemiyorsanız duvarlarınızı hareketlendirin. İster zevkinize uygun tablolar asın ister fotoğraflarla renklendirin. Şimdilerde fotoğraf sanatçılarının en iyi fotoğraflarından yapılan kolajlar oldukça trend… Salon duvarlarınızdan birine boydan boya bir doğa manzarasını ya da en sevdiğiniz şehrin siluetini yansıtmak da yeni dekorasyon trendlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Seçim elbette sizin ama duvarları boş bırakırsanız istediğini sıcak etkiyi yakalayamayacağınızı bilmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Romantik Salonlar İçin Nasıl Bir Aydınlatma Kullanılmalıdır? okumak için tıklayınız.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Gençlerin gelişimleri için uygun dekorasyonda genç odaları dizayn etmek oldukça önemlidir. Gelişimlerini destekleyecek, sağlıkları...
Devamı
Renkli, cıvıl cıvıl bir dekorasyon oluşturmaya ne dersiniz? Bahar ve yaz aylarına hayran, kullanıcılar için renkli dekorasyon öner...
Devamı
Genç odalarında hangi mobilyalar kesinlikle olmalıdır? Genç odaları, anne ve babaların özenerek seçtiği mobilyaların başında gelme...
Devamı
Dekorasyonunda kendi küçük ama rolü büyük bazı unsurları var. Bunlar arasında baş sıralarda yer alan ise puf koltuklar oluyor. Arm...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ