facebook
Dar Alanlar İçin Yan Sehpaları Keşfedin

Dar Alanlar İçin Yan Sehpaları Keşfedin

Yan sehpalar yaşam alanlarında kullanıldıklarında hayat kurtarıcı görevle üstelenebilmekte ve dekorasyona mükemmel katkı sağlayabilmektedir. Dekorasyonuna sehpa dahil etmek isteyen kullanıcılar genellikle yaygın olan zigon ve orta sehpa modellerini tercih etmek yerine yan sehpa modellerini de tercih edebilmektedir. Yan sehpalar tasarımları ve kullanım amaçları gereği tek bir alanda sabit olarak ta kullanılabilmektedir. Ancak aynı zamanda modeline ve tasarıma göre çoklu işlevler için de yan sehpa modelleri tercih edilmektedir. Örneğin laptop sehpası yerine bir yan sehpa tercih edilebilmektedir. Ya da fiskos koltuklarının arasında kahve ve çayı üzerine koymak için bu zarif ve kibar sehpa modelleri de kullanılmaktadır. Gelin birlikte yan sehpa modellerinin özelliklerine ve yaşam alanlarında kattığı yararlara değinelim

Yan Sehpaların Özellikleri

Yan sehpalar tasarımlarına göre farklı özelliklere sahip olabilmektedir. Ancak genel olarak yan sehpaların belli başlı üretim ve kullanım özellikleri vardır.

Yan sehpalar genellikle ahşap ve metalden üretilmektedir. Tek başına metal malzemeden üretilen yan sehpalar olduğu gibi tamamen ahşaptan üretilen yan sehpa modelleri de bulanmaktadır.

Yan sehpaların üzeri camlı tasarımları da bulunmaktadır. Camlı zigon sehpalar tasarımları ile şık yaşam alanlarında tercih sebebi olabilmektedir.

Minimal bir tasarıma sahip olan yan sehpalar genellikle yaşam alanlarında fazla yer kaplamamaktadır. Üstelik tek çekmeceli modelleri de bulunmaktadır. Bu çekmeceleri sayesinde hem yer kaplamaması hem de ufak tefek eşyalarınızı burada muhafaza edebilmenizi sağlamaktadır.

Yan sehpalar ölçüleri gereği zigon sehpalar ile hemen hemen ayın ölçü ve boya sahiptir. Ancak kullanım yerleri zigon sehpalara göre daha çeşitli ve değişken olabilmektedir. Zigon sehpalar daha çok servis sehpaları olarak kullanılmaktadır. Ancak yan sehpalar yaşam alanlarında laptop sehpaları, çay ve yemek servis sehpası, bir köşede çiçek sehpası ya da aksesuar taşımak için kullanılan yükselti görevi de görebilmektedir.

Yan sehpa modelleri zigon sehpalar gibi çoklu değil tek satılmaktadır. Ancak ikili takım olan modelleri de son yıllarda kullanıcıların beğenisine sunulmaya başlanmıştır. Bu ikili yan sehpalar ise zigon sehpalar gibi iç içe geçmiyor, dekorasyonda biri büyük birisi daha ufak şekilde evin farklı köşelerinde kullanmak için üretiliyor.

Yan Sehpaların Sağladığı Yararlar

Yan sehpalar farklı konsept ve modellerde kullanıcıların beğenisine sunulurken farklı yaşam alanlarına uyum sağlaması için de üretilmektedir. Birbirinden şık yan sehpa modelleri bulunmaktadır. Klasik ve modern tarzda modeller olduğu gibi daha renkli ve motifli konsepte sahip çeşitleri de bulunmaktadır. Bu denli çeşit arasından kullanıcılar kendi yaşam alanlarına uygun modeli seçmekte ve konseptine uyarlamaktadır.

Yan sehpa modelleri mükemmel bir dekorasyon tamamlayıcısıdır. Yaşam alanlarında dekorasyon için tercih edilen mobilyaların başında gelmesinin sebebi, göze batan boşlukları en doğru şekilde doldurmak ve diğer aksesuar ürünlerini de efektif kullanmayı sağlamasıdır. Yan sehpaların üzerinde ev bitkileri, salon aksesuarları hatta aydınlatma ürünlerinden olan mumlar ya da abajurları konumlandırılabilmektedir. Tek başına bile dekorasyona katkı sağlayabilen yan sehpalar, diğer aksesuar ürünleri ile de doğru kullanıldığında mükemmel bir konsept oluşturabilmektedir.

Tüm bunların yanında yan sehpalar minimal ve ufak tasarımları sayesinde bir çok alana sığabilmekte, berjerlerin yada koltukların direkt yanında konumlandırılabilmektedir. Bu sayede siz çayınızı içerken, yanında atıştıracağınız abur cuburları ya da yiyeceklerinizi de yan sehpanızın üzerinde konumlandırabilirsiniz.

Yan sehpa modelleri hakkında daha fazla bilgi almak ve yaşam alanlarınıza dahil etmeden önce özellikleri hakkında bilgi almak için, yan sehpaların özelliklerini şimdi keşfedin.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Modern yatak odası dekorasyonunda tercih edilecek avizeler nelerdir? Yatak odası avizeleri seçerken nelere dikkat edilmelidir? Mod...
Devamı
Mutfak masaları evlerde asla ama asla eksik edilmeyecek bir mobilyadır. Bu kadar önemli olan bir mobilya içinse elbette fazla ilgi...
Devamı
İçinde bulunduğumuz zamanın en büyük problemi stres olduğu için yeni dekorasyon fikirleri huzur temasına dayanıyor. Bu yüzden 2020...
Devamı
Evlerimizde tercih ettiğimiz tekstil ürünleri nelerdir? Dekorasyonda kullanılan tekstil ürünleri nasıl seçilir? Halı, perde, kilim...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ