facebook
Yatak Odalarına Özel Gardırop Tasarımları

Yatak Odalarına Özel Gardırop Tasarımları

Yatak odası konseptleri her çiftin özenerek seçtiği mobilyalardan olmaktadır. Bu nedenle bazı çiftler klasik yatak odası takımlarını tercih etmek yerine tüm mobilyaları, tek tek kendi zevklerine göre seçerek mobilyaları birbirleri ile kombin yaparak kullanmayı tercih edebilmektedir. Bu gibi durumlarda tek tek olarak satılan yatak odası mobilyaları kullanıcıların tercihi olmaktadır. Yatak odasında şık bir konsept oluşturmak isteyen kullanıcılar en şık ve kullanışlı özel gardırop modellerini tercih etmek isteyebilir. Yaşam alanlarında şık bir konsept oluşturmak isteyen kullanıcılar günümüzde konfora ve kullanışlılığa da aynı önemi vermektedir. Bu nedenle ergonomik ölçülerin ve doğru kullanım pozisyonlarını destekleyen gardıroplar yaşam alanlarında tercih edilmektedir. İnsanların her geçen gün bilinçlenmesi ile birlikte gardırop iç düzeninin nasıl olması gerektiği, mobilyanın kalitesi ve oluşturmak istediği tarz için hangi modeli seçeceğini bilmektedir. Bu nedenle son zamanlarda popüler hale gelen kendi takımını oluşturma isteğini yanıtlayan ve bu sebeple satılan birçok gardırop modeli bulunmaktadır. Peki yatak odanızda kullanmak için seçeceğiniz gardırop modelinizde nelere dikkat etmelisiniz?

Gardırop Ölçülerinin Oda ve Diğer Mobilyalarla Uyumlu Olması

Yatak odası takımı mobilyalarına sonradan dahil edilen ya da tek tek mobilyaları kendisi seçmek isteyen kullanıcıların seçeceği gardırop modelinin ölçüleri oldukça önemlidir. Şık bir yaşam alanı oluşturmak isterken absürt bir tasarım ortaya çıkabilir ya da yaşam alanınızı daraltabilirsiniz. Yatak odanızda tercih ettiğiniz karyola ve tuvalet aynanız ve odanızın boyutları ile uyumlu ölçülere sahip bir gardıroba sahip olmanız absürt bir görüntüyü oluşturmanızı önleyecektir. Peki doğru ölçüyü nasıl bulacağız diyebilirsiniz. Doğru ölçüyü daha önceden sizlerin kullanımı için tasarlanmış yatak odası takımlarının gardıroplarını ölçerek hesaplayabilirsiniz. Tuvalet aynası ve karyola ölçülerinizle uyuşan yatak odası takımlarında kullanılan gardırop modellerinin ölçülerini referans alabilir ve bu boyutlarda bir gardırop modeli tercih edebilirsiniz. Böylece yanlış bir seçim yapma imkanınızı ortadan kaldırmış olacaksınız.

Gardırobu kullanacağınız oda ve odadaki köşenin ölçülerini de iyi almanız gerekmektedir. Eğer kapaklı bir gardırop tercih edecekseniz gardırobun kapaklarının açılı halinin ölçülerini almanız gerektiğini unutmayın.

Gardırop İç Düzenini Elbiselerinize Göre Seçin

Şık gardıroplar etkileyici tasarımları ile beğeninizi kazanabilir ancak gardıropların iç düzeni de oldukça önemli olmaktadır. Bir gardırobun şık olması daha çok kozmetik açıdan önemlidir. Ancak işlevselliği ve asıl amacı gereği kullanışlı gardırop modeli seçmeniz gerektiğini unutmamanız gerekmektedir. Genellikle kullandığınız elbiselerinizin genel tarzına göre bir gardırop modeli seçmeniz oldukça yararlı olacaktır. Uzun elbiseler ya da takım elbise tarzı giysileriniz varsa genellikle uzun raf alanları sunan gardıropları, daha çok t-shirt tarzı giysileriniz varsa sık raflı modelleri tercih etmeniz gerekmektedir. Hemen hemen her gardırobun iç düzeninde hem uzun elbiseler hem de katlanabilir kıyafetler için alanlar bulunmaktadır. Bunlarla birlikte, gardırobunuzda nevresim, yorgan ve yastıklarınıza yer vereceğiniz alanlarınızın da olması gerektiğini unutmamalısınız. Bu gibi eşyalarınızı bazada muhafaza edebileceğiniz gibi gardırobunuzun en üst veya en alt bölümünde de kullanabilirsiniz.

Yaşam Alanlarınız İçin Özel Ölçü Gardıroplar

Yatak odanıza en uygun gardırobu kimi zaman bulamayabilirsiniz. İşte bu gibi durumlarda bazı mobilya üreticlerinin kullanıcılar için özel ölçülerde mobilyalar üretebilme avantajları bulunmaktadır. Odanıza uygun tarz ve ölçülerde şık bir gardıroba sahip olmak için yalnızca size özel olarak üretilecek olan gardırop modellerini inceleyebilirsiniz. Trend mobilyadan satın alacağınız gardırop modellerini yalnızca size özel ölçülerde üretilmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz ve talebinizi tarafımıza iletmeniz gerekmektedir. Talebiniz doğrultusunda müşteri danışmanlarımız bilgilendirme yapmak için tarafınıza dönüş gerçekleştireceklerdir.

Pratik mutfak masaları ile rahat kullanım adlı yazımızı okumak için tıklayınız. Ya da yatak odası aksesuar önerilerini paylaştığımız blog makalemize şimdi göz atabilirsiniz. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Sonbahar dekorasyon tavsiyeleri içinizi ısıtan sıcak renklerin sardığı yaşam alanları oluşturmanız için birbirinden çekici önerile...
Devamı
İşlevsel televizyon ünitelerini şimdi keşfedin. Hayatı yakalamak, gündemi takip etmek, eğlenmek belki de öğrenmek için televizyonl...
Devamı
Nubuk kumaşlı koltuk takımları, yaşam alanlarında tercih ediliyor mu? Genellikle koltuk takımlarında seçilen kumaşlar modele ve ku...
Devamı
Genç odalarında hangi mobilyalar kesinlikle olmalıdır? Genç odaları, anne ve babaların özenerek seçtiği mobilyaların başında gelme...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ