facebook
Salonunuzda Sehpa Kullanmanın Avantajları

Salonunuzda Sehpa Kullanmanın Avantajları

Salonda sehpa kullanımı, ev dekorasyonunuza katkı sunacağı gibi, kulanım kolaylığı sunması açısından da sizleri memnun edecektir. Yaşam alanlarında kullanılmak üzere birçok sehpa çeşidi bulunmaktadır. Bu sehpalar hem dekoratif hem de işlevselliğiyle mobilya ihtiyaçlarınız arasında yerini alacaktır. Yan sehpa, zigon sehpa, orta sehpa gibi farklı çeşitleri olan sehpaların, kendi içlerinde de nitelik ve kullanım özellikleri bulunmaktadır. Kimi sehpalar C şeklinde, koltuk altına girebildiği gibi, kimi sehpalar ise, dekoratif manada yaşam alanlarında tercih edilmek için tasarlanmıştır. Peki siz yaşam alanınızda hangi sehpa çeşidine yer vereceksiniz?

Zigon Sehpaların Salonda Kullanımı

Zigon sehpalar salonlarda olmazsa olmaz mobilyaların başında gelmektedir. Bir yaşam alanında olmazsa olmaz sehpa çeşidi denildiğinde ilk akla gelen zigon sehpalar olacaktır. Hem çoklu yapısı hem iç içe geçebilen yapısı sayesinde fazla yer kaplamayan özelliği zigon sehpaların avantajlı yanlarını oluşturmaktadır. Üstelik farklı tasarım ve işlevlerde birçok zigon sehpa modeli bulunmaktadır. C tipi zigon sehpalar, üçlü zigon sehpalar, 4 lü zigon sehpalar gibi, ihtiyaçlara göre şekillenebilen, sehpalar bulunmaktadır.

Zigon sehpalar salonlarda, bir köşede tercih edilmektedir. İhtiyaç halinde, 3 parça halinde koltuk önlerinde yardımcı sehpa görevi gören zigon sehpalar, çok kişili misafir ağırlamalarında oldukça yarar sağlamaktadır.

Trend Mobilya’da da birçok zigon sehpa modeli bulunmaktadır. Hemen bu linke tıklayarak birbirinden şık zigon sehpa modellerini şimdi keşfedebilirsiniz.

Orta Sehpalar ile Salon Dekorasyonu

Orta sehpa kullanımı geçmişten günümüze, yaşam alanlarımızda yerini alan önemli bir mobilya çeşididir. Özellikle daha geniş yaşam alanlarında tercih edilen orta sehpalar, üzerinde dergi, aksesuar çeşitleri, ufak tefek eşyaların saklanması ve dekoratif amaçlarla yaşam alanlarında tercih edilmektedir.

Orta sehpalar genellikle geniş yaşam alanlarında tercih edilmelidir. Dar alanlarda kullanılmasıyla birlikte hareket alanını kısıtlayan bir dezavantaja sahip olacaktır. Ancak genellikle salonu derleyip toplaması, ihtiyaçlara yanıt vermesi açısından orta sehpaların birçok yararı bulunmaktadır. Üstelik salonda mükemmel bir dekorasyon tamamlayıcı olması da unutulmamalıdır. Genellikle koltuk takımları ile uyumlu olarak orta sehpa seçilmektedir. Bu sebeple koltuk takımı satın alımlarınızda takımın kendi modeli olan orta sehpaları da tercih edebilirsiniz. Ya da takım ile uyumlu bir orta sehpa seçimi gerçekleştirmek için birçok model arasında araştırma yapabilirsiniz. Trend Mobilya’da yer alan orta sehpa modellerine göz atmak için tıklayabilirsiniz.

Yan Sehpalar ile Dekorasyonunuzu Tamamlayın

Tam bir dekorasyon tamamlayıcısı olarak tercih edilen yan sehpalar kullanım alışkanlıklarına bağlı olarak, bireysel kullanımlara da hizmet vermektedir. Kimi yaşam alanlarında bir çerçeve, vazo, biblo gibi aksesuar ürünlerini taşıma görevi bulunsa da kimi yaşam alanlarında ise direkt bir kullanıcıya hizmet edebilmektedir. Daha çok iki berjer arasında ufak bir sehpa gibi tercih edilmektedir. Bu sehpa kimi zaman dekoratif manada kimi zaman ise çay sohbetlerinde ikramların konulduğu bir yardımcı sehpa görevi görmektedir.

Sehpalar yaşam alanlarımızda işlevsel oldukları kadar, dekorasyona sağladıkları katkıları dolayısıyla da tercih edilmektedirler. Birbirinden şık ve farklı tasarıma sahip zigon sehpa modellerini şimdi keşfedin.

Yaşam alanlarınıza yeni bir yan sehpa modeli dahil etmek istiyorsanız, yan sehpaların özelliklerini de keşfetmeniz oldukça önemlidir. Yan sehpaların özelliklerini açıkladığımız blog makalemizi şimdi keşfedin. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Yatak odaları çiftlerin huzurlu vakitlerini geçireceği, günün yorgunluğunu atacağı ve kendilerini dinleyeceği özel yaşam alanlarıd...
Devamı
Evlerinizde kimi zaman bilinçli kimi zamanda konseptinizi tamamlamak için kullandığınız birçok aksesuar modeli bulunmaktadır. Bu a...
Devamı
Salonda sehpa kullanımı, ev dekorasyonunuza katkı sunacağı gibi, kulanım kolaylığı sunması açısından da sizleri memnun edecektir. ...
Devamı
Stüdyo dairelere mobilya seçimi nasıl yapılır? Ufak yaşam alanlarında oturma odası nasıl dizayn edilir? Stüdyo daireler 1+0 veya 1...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ