facebook
Yeni Evleneceklere Ev Dekorasyon Önerileri

Yeni Evleneceklere Ev Dekorasyon Önerileri

Yeni yuva kuracak çiftler ev dekorasyonu konularını sıklıkla araştırmaktadır. Ev dekorasyon önerileri arayan çiftler, yeni tutacakları evde hayallerindeki dekorasyonu oluşturmak isteyebilirler. Genellikle kiraya çıkan genç çiftler, içlerine sinen bir ev tutma konusunda oldukça zorlanabilmektedir. Ancak sağlam ve ulaşıma yakın bir bina en önemli kriterler arasında yer almaktadır.  Çiftlerin işlerine yakın buldukları ev, bakımsız yada sade bir dekorasyona sahip olsa da istedikleri gibi dekore ederek hayallerindeki konsepti inşa edebileceklerdir. Ancak bunun için birkaç etmenin bir arada tercih edilmesi doğru olacaktır. Örneğin yaşam alanlarınızda oluşturmak istediğiniz ev dekorasyununuzu mobilyalarınız ile desteklemeli, ev tekstili ve akseusarlar ile tamamlamalısınız. Bu makalemizde kullanıcılara hangi eşyaları nasıl kullanacaklarını öğütlemekten çok, yeni bir dekorasyon oluştururken hangi etmenleri mutlaka uygulamaları ve unutmamaları gerektiklerine değineceğiz.

Ev Dekorasyon Fikrinizi Netleştirin

Ev dekorasyonunuzu oluşturmak için öncelikle hangi tarz dekorasyonu oluşturacağınızı netleştirin. Minimal dekorasyon mu yoksa hareketli bir konsept mi oluşturmak istiyorsunuz? Yaşam alanlarınızda lüks ve görkemli bir konsept mi yoksa daha modern bir konsept mi oluşturmak istiyorsunuz?

İşte öncelikle evinizde oluşturacağınız dekorasyon fikrinizi netleşirmelisiniz. Dekorasyon fikrinizi netleştirdikten sonra, evinize mobilyalarınızı satın almadan ilgili tadilatlar ve boya badana işlemlerinizi de gerçekleştirmeniz gerekecektir.  Boya ve badana işlemlerinize ek olarak kartonpiyer ve alçı alçıpan uygulamaları, mutfağınızın konsepti ve mutfak mobilyaları, banyo dekorasyonu gibi evin genel yalanlarına da el atmalısınız.

Dekorasyonunuza Uygun Mobilya Seçimi

Yeni evlenecek çiftler yuvasını kurarken aslında büyük bir avantaj ellerinde olmaktadır. Tüm mobilyaları aynı anda ve birbirleri ile uyumlu seçebilmektedirler. Bu sebeple yaşam alanlarına dahil edecekleri mobilyaları da oluşturmak istedikleri dekorasyona uygun seçim yapmaları gerekmektedir.

Modern bir yaşam alanı inşa etmek için, modern mobilyalar, aksesuar ürünleri ve ev tesktili tercih etmelisiniz. Klasik ve lüks bir yaşam alanı oluşturmak istiyorsanız ise, daha çok görkemli ve lüks mobilyaları tercih etmeniz gerekecektir.

Dikkat: Mobilyaların tasarım dillerinin yaşam alanlarınızın bütünüyle uyumlu olması gerekmektedir. Örneğin evinizin büyüklüğü, ölçüleri, bunda belirleyici etmenlerin başında olurken, dekorasyonunuzu belirleyecek boya, badana ve iç dekorasyon da oldukça önemli olacaktır. Doğru mobilyaları, ancak yaşam alanınızın konseptini belirledikten sonra seçebilirsiniz.

Aksesuar ve Ev Tekstili Seçimi

Yeni yuva kuracak çiftler, aksesuar modellerini de yeni seçecekleri için büyük avantaj içerisindedirler. Ev akseuarları ve ev tesktil ürünler dekorasyonun tamalayıcıları olacağı için, en son seçilmesi gerekecektir. Evin iç dekorasyonu tamamlandıktan sonra, mobilya seçim aşamsını da gerçekleştirdikten sonra, ev aksesuarları ve tekstil ürünlerini seçebilirsiniz. Genel dekorasyonunuz ile en doğru uyumu ancak bu şekilde tamamlamış olacaksınız.

Halılar, perdeler başta olmak üzere, iç mekan bitkileri, biblolar, vazolar, lambader, abajur gibi aydınlatma ürünleri başta olmak üzere aksesuarlarında seçimi mobilyalarınız ile uyumlu olması gerekmektedir.

Yeni yuva kuracaksanız, mükemmel yaşam alanını kendiniz oluşturabilirsiniz. Bunun için mükemmelliyetçi olmadan, doğru mobilyaları seçme yolunda ilerlemelisiniz. Evinizin tüm ihtiyaçlarını karışlayacağınız trendmobilya.com’u ziyaret ederek, hayallerinizdeki dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Şık ve göz alıcı yemek odalarında lezzetli yemeklerinizi yerken konuklarınızı memnun edebilirsiniz. Peki konforlu ve göz alıcı sof...
Devamı
Salon, oturma odası ve diğer tüm yaşam alanlarında yeteri kadar hareket alanına sahip olmayı isteyen kişiler için köşe koltuk takı...
Devamı
Dilimize Fransızcadan geçen dresuar, söylerken ağız dolduran kullanırken de çok fazla amacı aynı anda karşılayan özel mobilyalarda...
Devamı
Koltuk takımlarında tasarımsal ve işlevsel olarak değişiklikler gerçekleştirilebilir mi? Bir koltuk takımı köşe takımına nasıl çev...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ