facebook
MDF Gardıropların Sağladığı Yararlar Nelerdir?

MDF Gardıropların Sağladığı Yararlar Nelerdir?

Yatak odası takımlarının en önemli parçalarından olan gardıropların seçimi oldukça önemlidir. Yatak odasının en büyük ve en işlevsel parçası olan gardıropların tasarımı kadar kalitesi ve dayanıklılığı da oldukça önemlidir. Bu sebeple kullanıcılar MDF gardıroplara önem vermektedir. MDF malzemeden üretilmiş mobilyalar sunta ve benzeri üretim malzemelerinden üretilen mobilyalara oranla çok daha kaliteli ve uzun ömürlü bir kullanım sunmaktadır. Bu sebeple MDF gardırop modelleri revaçta, kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen gardırop modellerinin başında gelmektedir. Bu kadar çok talep gören ve satın alınan bu mobilyaların kullanıcılara sağladıkları yararlar nelerdir? Gelin birlikte MDF gardırop modellerinin kullanıcısına sağladığı yararlara değinelim.

Dayanıklı ve Uzun Ömürlü Kullanım

MDF mobilyalar, kullanıcı tarafından sevilerek ve uzun yıllar boyunca kullanılan mobilyaların başında gelmektedir. MDF gardıropların en önemli özellikleri ve kullanıcısına sağladığı yararların başında dayanıklı bir yapıda olması gelmektedir. Dayanıklı ve sağlam bir yapı sunan mdf gardıroplar doğal olarak daha uzun bir kullanım imkânı sunmaktadır. Özellikle darbelere ve zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak, ek ve vida yerlerinden atmalar yapmayarak ilk günkü sağlamlığını ve tek parça yapısını korumaktadır. Ancak sunta mobilyalar sıkıştırılmış talaş tekniği ile üretildiği için, zaman içerisinde vida ve ek yerleri yer yaparak gevşemektedir. Bu gevşeklikte mobilyanın sallanmasına, ses çıkartmasına ve zaman içerisinde vida yerlerinin artık yük taşıyamaması durumuna kadar gelebilmektedir. Ancak MDF mobilyalar sıkıştırılma tekniği ile üretildiği için dayanıklı ve ilk günkü yekpare tasarımından ödün vermemektedir.

Depreme Karşı Güvenilir

MDF Mobilyalar dayanıklı ve sağlam olma özelliğinin getirdiği ağır hacimli yapıda olması ile başka bir yarar daha sağlamaktadır. Yapısı gereği sunta mobilyadan daha ağır ve oturaklı bir yapısı olan MDF mobilyalar, kolay kolay hareket ettirilememektedir. Olası deprem ve sarsıntılara karşı daha az sallanan ve yerinden kolay kolay hareket etmeyen bu mobilyalar duvara da sabitlendiğinde devrilme riski büyük oranda ortadan kalkmaktadır.

Tekrar Kurulabilir

Yatak odası mobilyalarından en büyük parça olan gardıroplar, bir eve girerken parça parça gelip, yaşam alanında monte edilmektedir. Bir kere montajlanıp kullanılan bu mobilyalar kimi zaman sökülmesi durumunda kalmaktadır. Evden eve taşınırken sökülüp tekrardan yeni evde monte edilmesi gereken gardıroplar vida yerlerinden gevşeme yapabilme riski ile karşı karşıya kalabilmektedir. Sunta mobilyalar, boşluklu olarak sıkıştırıldıklarından vida yerleri yer yapma sorunu ile karşı karşıya kalınabilir ve deliği vidayı tutamama riski ile karşı karşıya kalabilmektedir. Ancak MDF gardıroplar rahatlıkla sökülebilir ve yeni evinizde tekrardan rahatlıkla monte edebilir, ilk günkü sağlamlığı ve tekparça yapısı ile kullanıma hazır hale getirilebilmektedir.

Su Temaslarına Karşı Dayanıklı

MDF mobilyaların temel özellikleri olan ancak gardıroplarda çok ta fazla su temas riski olmasa da su temasına karşı dayanıklı yapıda gelmektedir. MDF mobilyalar sunta mobilyalara göre daha sıkışık, içerisinde hava olmayan sert levha yapıdadır. Bu sebeple içerisinde kolay kolay su girmemekte ve ahşabı şişmesi gerçekleşmemektedir. Ancak sunta levhalar, suya karşı dayanıksız, suyu geçirme tehlikesi olan ve su ile teması sonucunda şişme yapabilmektedir. Eğer su ile teması mümkün olan bir yaşam alanınız varsa, tercih edeceğiniz gardırop modeli kesinlikle MDF malzemeden üretilmiş gardırop çeşitleri olmalıdır.

Hangi mdf gardırop modelini seçeceğiniz konusunda kararsız kalıyor ve yeni modeller keşfetmek istiyorsanız trend mobilya’nın gardırop kategorisine göz atabilirsiniz. Onlarca farklı mdf gardırop çeşidi arasından yaşam alanınıza ve size uygun en şık ve kaliteli modellere en uygun fiyat avantajıyla sahip olabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Mutfakları güzelleştirmenin yolları nelerdir? Mutfak dekorasyonu hakkında bilgi alın. Lezzetli yemekler yapmak, içecek hazırlamak,...
Devamı
Televizyon üniteleri genellikle salon konseptine göre seçilen mobilyalardan oluşmaktadır. Peki televizyon ünitesi modelinizi hiç t...
Devamı
Yeni yuva kuracak çiftler ev dekorasyonu konularını sıklıkla araştırmaktadır. Ev dekorasyon önerileri arayan çiftler, yeni tutacak...
Devamı
Yaşam alanlarının dizaynında aydınlatmalar genellikle ihmal edilen ancak oldukça önemli olan unsurlardır. Salonlarda, yatak odalar...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ