facebook
Ev Taşırken Eşya Paketleme İpuçları

Ev Taşırken Eşya Paketleme İpuçları

Evinizi taşırken eşya paketleme ipuçlarını keşfedin. Mobilya ve aksesuarlarınızı paketlemek, özellikle doğru paketlemek oldukça önemlidir. Kiracıysanız ev değiştirmek ya da yeni evinize taşınırken mobilyalarınızı kendiniz paketlemek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Yazımızda vereceğimiz tavsiyeler tamamen öneri niteliğinde olacaktır. Ürünlerinizi paketlemek ile uğraşmak istemiyorsanız, anlaştığınız nakliye firmasından da bunu talep edebilirsiniz.

Havalı Muşambalar ile Mobilyalarınızı Koruyun

Evinizdeki eşyaları taşınmaya hazır hale getirmek için güzel bir paketleme gerçekleştirmeniz, eşyalarınıza zarar gelmemesi için oldukça önemlidir. Eşya paketleme işlemlerinizi gerçekleştirmeden önce, kişisel beceriniz var ise, eşyalarınızın taşınmaya hazır hale getirilmesi gerekmekte dir. Genellikle masaların ayakları sökülebilir ya da koltukların kol kısımları kapılardan daha rahat geçebilmesi için sökülebilmektedir. Gardıroplar parça parça sökülmekte ve öyle taşınmaktadır. Sökülebilen parçaları sökebilirsiniz. Ya da tek parça olan mobilyalarınızı direkt paketleme işlemine başlayabilirsiniz.

Büyük parçalı mobilyalarınızı paketlerken, tercih edeceğiniz, paketleme malzemesi, havalı muşambalar olacaktır. Genellikle elektronik cihazların içerisinden çıkan ince havalı pıt pıt poşetlerin daha büyüğü ve daha kalını olan, havalı muşambalar, mobilya nakliyesinde sıklıkla kullanılmaktadır. Olası darbelerde ve çarpmalarda, meydana gelebilecek hasarın önüne geçebilmek adına, mobilyalarınızı havalı muşamba ile paketleyebilirsiniz. Buradaki en önemli husus, tüm parçayı paketledikten sonra, sivri ve sert kenarlarını da köpük ile kaplamanız olacaktır. Bunun içinde polietilen köşe köpükleri temin edebilirsiniz.  

Mobilyalarınızı paketlerken, farklı bir malzeme kullanmak isterseniz, geotekstil keçe de tercih edebilirsiniz. Bu ürün, rulo halinde satılmak ile birlikte aynı bir keçeden örtü gibi mobilyalarınıza sarılmaktadır. Darbeleri yumuşatma ve çizilmelerin önüne geçmek için işinize yarayacaktır. Geotekstil keçeyi inşaat malzemeleri satan firmalardan ya da nalburlardan talep ve temin edebilirsiniz.

Aksesuar ve Küçük Parçaları Paketleme Önerileri

Büyük mobilyaları paketleme işlemini tamamladıktan sonra, sizleri daha fazla uğraştıracak, küçük parçaları ürünlere sıra geldiyse, birden fazla malzeme kullanabilirsiniz. Öncellikle küçük parçaları ürünleri boyutları ve iç içe geçebilme yapılarına göre sıralamanız gerekecektir. Örneğin tabak takımları, bardaklar, vazolar, aksesuarlar gibi eşyalar hassas ve bir arada taşındıkları gereken ürünlerdir. Küçük oldukları ve sayıları fazla oldukları için genellikle bu ürünleri kolilerde taşımanız gerecektir. Ancak izolasyon için koli tek başına yerli olmayacaktır. Ürünlerinizi tek tek paketlemeniz doğru olacaktır. Bunun için parkecilerden, parke altı şiltesi temin edebilir ve ürünlerinizi sarabilirsiniz. Ya da elektronik ürünlerden görmeye alışık olduğumuz, pıt pıt poşetler ile ürünlerinizi sarabilirsiniz.

Küçük parçalı ürünleri paketlerken gözden kaçırmamanız gereken en önemli husus, her parçayı teker teker paketlemeniz olacaktır. Bu gibi ürünler koli içerisinde birbirlerine çarparak birbirlerine zarar verebilmektedir. Bu sebeple sert bir nesne diğer nesneyi kırabilmektedir. Koli içerisine paketlediğiniz ve yerleştirdiğiniz eşyaların, taşıma esnasında savrulmaması için ek önlem olarak, koli içerisine gazete kağıtları ya da köpük malzemesi sıkıştırarak boşlukları doldurabilirsiniz. Böylece olası sarsıntı, devrilme gibi durumlarda da en az zarar ile kurtulabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Yaşam alanlarınızı düzenlerken hedeflediğiniz en temel görev şıklık ve bir bütün içerisindeki uyumlu mobilya seçimleri olmaktadır....
Devamı
Modern zigon sehpaların önemini keşfedin. Evlerimizin en eski sakinlerinden biri olan zigon sehpa çeşitleri dekoratif ve kullanışl...
Devamı
Şık yaşam alanlarında uygun fiyatlı ancak şık bir avize tercih etmek isteyen kullanıcılar modern avize modellerini araştırmaktadır...
Devamı
Aile fertlerinin her gün bir araya geldiği, misafirlerin ağırlandığı, hoş sohbetlerin edildiği, değerli anıların yaşandığı sofrala...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ