facebook
Sandalye Yenileme Önerilerimizi Keşfedin!

Sandalye Yenileme Önerilerimizi Keşfedin!

Yaşam alanlarınızdaki sandalyeleri yenilemek mi istiyorsunuz? Doğru yerdesiniz. Yemek masası sandalye yenilemek için iki yolunuz bulunmaktadır. Bunlardan birincisi, sandalyenizi yenilemek için kumaş değişikliği, sandalye boyaması gibi revizeler olacaktır. İkincisi ise yemek odası takımınız ile tam uyum sağlayacak sandalye satın almanız. Peki bu sandalyeyi seçerken doğru tercihi nasıl yapmalısınız? Gelin her iki adımı da birlikte ele alalım.

Sandalyelerinizi Elden Geçirin

Sandalyelerinizin yıprandığını düşünüyorsanız ve yenileme ihtiyacınız varsa, sandalyelerinizi şimdi elden geçirin. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Sandalyelerinizi yenilemek için onları hemen gözden çıkartmak yerine, yenilemeyi düşünün. Yani yerine yenilerini koymak yerine, tamir edebilirsiniz.

Sandalyeler genellikle yoğun kullanıma bağlı olarak kumaşının aşınması sorunu ile karşı karşıya kalabilir. İlk günkü aldığınız görünümünde olmayan sandalyelerinizi kendisine getirmek için, kumaş kaplamasını yenileyebilirsiniz. Ancak bu yenileme işlemi sizin evinizde gerçekleştireceğiniz bir işlem olmayacaktır. Sandalyenize uygun kumaşın bulunup uygulanması işlemi için hem tecrübe hem de alet gerekmektedir. Bunun için sandalye yenileme ve sandalye tamircilerine göz atabilirsiniz. Kumaşınızı gönül rahatlığıyla değiştirebilirsiniz.

Tamamen ahşap ya da metal bir sandalyeniz varsa, bu sandalyenizi yenilemek için boya kullanabilirsiniz. Metal boyası satın alarak, sandalyenizi boyayabilirsiniz. Eğer sandalyeniz ahşap ise, direkt ahşabı boyamak biraz zahmetli olacaktır. Çünkü ahşap sandalyeler boyama işleminden sonra cila işlemine geçmektedir. Cila üzerine boya tutunmayacağından öncelikle sandalyenizi cilasından arındırmak için zımpara uygulamasından geçirmeniz gerekmektedir. Sandalyenizi bu aşamadan sonra boyaya hazır hale getirebilir ve ahşap boyası ile boyayabilirsiniz. Sonrasında da boyanın kurumasının hemen ardından ahşap cilası ile cilalamayı imhal etmemelisiniz.

Sandalye Nasıl Temizlenir?

Sandalyenizin kumaşı değiştirilmeyecek kadar iyi ve diriyse, sandalyenizi temizlemeyi deneyebilirsiniz. Bunun için, kimyasal kumaş temizleyicileri kullanabilir ya da doğal yöntemlerden olark sirkeyi deneyebilirsiniz. Sirkenin temizlikte ve lekeleri çıkartmada başarılı sonuçlar verdiği bilinmektedir. Sizde sandalyenizin kumaşını temizlemek için silebilir ve temizleyebilirsiniz.

Sıcak su ve sirke mükemmel bir temizlik işbirlikçileridir. Sandalyenizin kumaşına zarar vermeden yavaşya sirkeli bez ile sandalyeinizi temileyerek zaman içerisinde oluşan kir ve lekeleri temizleyebilirsiniz.

Yeni Sandalyelere Şans Verin

Mevcut yemek sandalyeleriniz hem çok yıpranmış hem de işlevini eskisi kadar yerine getiremiyorsa, yenilerine şans verebilirsiniz. Üstelik yeni sandalyeler dekorasoynunuza yeni bir soluk ta getirecektir. Ancak sandalye seçiminizi gerçekleştirirken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli husus bulunmaktadır.

Mevcut sandalyelerinizin tasarımına benzer sandalyelere öncelik vermelisiniz. Çünkü yemek masanız ile uyumlu bir sandalye tercih etmenizin en önemli etmeni önceki sandalyeleirnize benzeyen sandalyeler bulmak olacaktır.

Sandalye seçiminizde dikkat edeceğiniz bir diğer önemli husus ise, sandalyelerinizin ölçülerinin masanız ile uyumlı olması olacaktır. Bunun için de mevcut sandalyelerinizin ölçülerine hakim olmanız olacaktır. Masanız için ne çok yüksek ne de çok alçak bir sandalye seçmemek için elinizde ölçülerinizin olması doğru olacaktır.

Seçeceğiniz sandalyelerinizin terletmemesi, oldukça önemlidir. Bununla birlikte ergonomik bir sandalye de tercih etmeniz gerektiğini unutmamalısınız. En trend sandalye modellerini keşfetmek için, trendmobilya sandalye kategorimize göz atabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Yeni evlenen çiftler boş bir evi yuva haline getirmek için birçok mobilya, halı, perde ve aksesuar almaktadır. Bu mobilya ve eşyal...
Devamı
Şu an evinizde olmasa bile mutlaka bir dönem her evde kadife koltuk takımları bulunmuştur. Yumuşak bir kumaş olan kadife, genellik...
Devamı
Çocukların bayılacakları, hayallerini süsleyen arabalı yatakları keşfedin. Arabalı yatak modelleri hemen hemen her çocuğun hayalle...
Devamı
Mutfakları güzelleştirmenin yolları nelerdir? Mutfak dekorasyonu hakkında bilgi alın. Lezzetli yemekler yapmak, içecek hazırlamak,...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ