facebook
Modern Köşe Koltuklar ile Hareketli Konsept

Modern Köşe Koltuklar ile Hareketli Konsept

Modern köşe koltuk modelleri ile evinizde hareketli bir dekorasyon konsepti oluşturabilir, rahat edeceğiniz bir salon dizayn edebilirsiniz. Modern köşe koltuklar ile hayallerinizdeki dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Peki doğru modern köşe koltuk takımları ile yaşam alanlarınızdaki dekorasyona nasıl yön verebilirsiniz?

Modern Köşe takımları, tasarımları ve hatları ile yaşam alanlarınıza hareket katacaktır. Zaten mevcut tasarımı ile normal koltuk takımlarından farklı bir tarzı olan köşe koltuklar evi tamamen çevreleyen yapısı ile de salonun genel konseptine hâkim olacaktır. Salonlarda tercih edilecek koltuk takımları zaten genel dekorasyon konseptini belirlemektedir. Ancak köşe koltuklar daha baskın bir tasarıma sahip oldukları için, yapılarını, renklerini ve tasarımlarını salon dekorasyonuna direkt olarak yansıtmaktadır.

Hareketli Bir Konsept

Hareketli bir konsept oluşturmak için köşe koltuk takımı tercih etmeye karar verdikten sonra seçeceğiniz modeli kafanızda şekillendirmeniz gerekmektedir. Hareket katmak için göze hitap eden detaylara dikkat etmeniz gerekmektedir. İnsan gözüne çarpacak ve algılarına hitap edecek olan detaylara sahip olması gerekmektedir. Bu sebeple hareketli bir konsepti destekleyecek en önemli etmen, renkler olacaktır. Kırmızı, turuncu, sarı, beyaz gibi aykırı renklere sahip köşe koltuk takımlarını seçerek hareketli bir konsept için ilk adımınızı doğru bir şekilde atmış olacaksınız.

Hareketli konseptinizi desteklemesi için köşe koltuk takımlarınız ile uyum yakalayan berjer takımlarını tercih edebilirsiniz. Genellikle köşe koltukların içerisinde berjer bulunmamaktadır. Ancak salonda tam bir oturma grubu oluşturabilmek için, berjerlerin rolü ve önemi de oldukça büyüktür. Bu sebeple köşe koltuklarınızla aynı tasarım olmasa da uyumlu berjer takımları seçebilirsiniz. Bu berjerlerin renklerinin, köşe koltuklarınızın renklerini tamamlayıcısı niteliğinde olması gerekmektedir. Örneğin renkli bir köşe koltuk tercih ediyorsanız, daha pastel ve soft bir renge sahip berjer seçebilirsiniz. Gri, krem, beyaz, füme renklerine sahip bir köşe koltuk tercih ediyorsanız, daha renkli sarı, kırmızı, turuncu renklerine sahip berjer takımları seçebilirsiniz. Üstelik bu ikili berjer setinin arasında yan sehpa ya da fiskos ekleyerek mükemmel bir sohbet alanı oluşturabilirsiniz.

Hareketli konseptinizi desteklemesi açısından köşe koltuk takımlarınızın işlevsel bir yapıda olmasına da dikkat edebilirsiniz. Özellikle rahat yaşam alanları oluşturmak için, üretilen ancak dinamik yapıları ile de ortama hareket katan sırt kısımları geriye açılabilen köşe koltuklar bulunmaktadır. Bu işlevselliği arttırdığı gibi yatak olarak ta kullanılabilmektedir. Açılabilmesine ek olarak, hoparlörlü ve usb girişli daha elektronik köşe koltuklar da bulunmaktadır. Bu koltuklar ile de salonunuzda multimedya sisteminizi entegre edebilirsiniz. Köşe koltuklarınız hem bir koltuk hem bir eğlence hem de dinlenmeniz için işlevsel bir mobilyaya dönüşecektir.

Her koltuk takımında olduğu gibi kırlentlerin büyüsüne yer vermelisiniz. Köşe koltuk takımları boydan boya uzun yapıda oldukları için, yatay silindir şekilde, ya da klasik kare kırlentler tercih edebilirsiniz. Bu kırlentler motifli, yazılı olabileceği gibi, pastel renk tonlarında da olmalıdır. Berjerlerdeki gibi renk zıtlığını yakalamak kırlentlerde de oldukça önemlidir.

Köşe koltuk seçim rehberimizi keşfetmek için şimdi tıklayın.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Evinizdeki sevimli aile üyelerinizin zaman zaman yaptığı haylazlıkların önüne nasıl geçilebilir? Evinizde bir kedi ya da köpek bak...
Devamı
Son zamanlarda birbirinden dekoratif, canlı ve ilham veren tablo çeşitleri arasında sloganlı tablo modelleri öne çıkıyor. Motivasy...
Devamı
Özel bir istisnai durum ile karşı karşıya kalınmadığı müddetçe mobilya alışverişi çok sık yapılan bir eylem olmadığından yemek oda...
Devamı
Dekorasyonu bütünleyen unsurlar arasında en önemlisi aydınlatma. Neden mi? Çünkü doğru ışık ayarlarıyla ortama derinlik katabilirs...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ