facebook
Köşe Koltuk Seçim Rehberi

Köşe Koltuk Seçim Rehberi

Köşe koltuk takımı seçerken nelere dikkat edilmelidir? Modern yaşam alanlarında dahil edilecek köşe koltukları seçerken hangi özelliklerinin olmasına dikkat edilmelidir? Yeni sezon köşe koltuk takımlarında tasarımsal ve işlevsel olarak en son trendler ne? İşte hazırladığımız bu rehber makalemizde köşe koltuk takımı seçerken dikkat etmeniz gereken etmenlere değineceğiz.

Modern Köşe Koltuklar ile Rahat Mekanlar

Modern köşe koltukları tercih edecek kullanıcılar yaşam alanlarında mükemmel konforu arzu eden kullanıcılar olabilmektedir. İşte bu rahatlığı ve şıklığı bir arada sunan modern köşe koltuk modellerini seçerken bazı etmenlere dikkat etmelisiniz.

Rahat köşe koltuk tercih edecekler, koltukta tercih edilen kumaşların, süngerin yapısına, koltuğun oturma ve sırt dayama mesafesine dikkat etmesi gerekmektedir. Rahat bir köşe koltuk tercih etmek isteyen kullanıcılar, koltuğun uzanma kısmını uzanarak, oturma kısmını da aynı konforu sağlayan ölçü ve tasarımlara sahip olması gerektiğine dikkat etmesi gerekmektedir. Koltuk takımında tercih edilen süngerler ve kumaş yapısı da dahil olmak üzere, köşe koltuk takımının genel tasarımı konforu tetikleyen etmenlerin başında gelmektedir.

Açılabilir Köşe Koltuk Takımları

Arzu edildiğinde açılabilen ve yatak olabilen koltuk modelleri bulunmaktadır. Bu mobilyalar genellikle evlerinde misafir ağırlayacak olan kullanıcılar için tercih sebebi olmaktadır. Açılabilir köşe koltukların açılan ve yatak olması için yatırılan kısımlarında da kullanılan süngerlerin aynı rahatlığa, yumuşaklığa ve kullanım kolaylığına sahip olması gerekmektedir. Bu süngerler çok kullanılmadıkları için daha sert olabilmekte ve bu sebepten dolayı eğim ya da yükselti farkı olabilmektedir.

Ölçülerin Eviniz ile Uyumlu Olması

Köşe koltuk takımları direkt olarak kullanılacağı alanın ölçüleri ile bağlantılı olduğu için doğru bir model seçilmesi gerekmektedir. Bu sebeple salonunuzda tercih edeceğiniz koltuk takımı modelinin ölçüleri ile evinizde kullanacağınız köşenin ölçülerinin uyuşması gerekmektedir. Yaşam alanlarınıza uyum sağlayan bir model bulamıyorsanız özel ölçülerde ya da modüler köşe koltuk takımlarını tercih edebilirsiniz.

Özel ölçülerde köşe koltuklar, modelini beğendiğiniz mobilyanın sizin istediğiniz ölçü ve uzunlukta üretilmesidir. Kimi koltuk modelleri özel ölçülerde üretilebilirken, kimi modeller ise üretilememektedir.

Modüler köşe koltuklar ise, istenildiğinde köşe koltuk takımı için üretilen parçalarının eklenip uzatılması ya da çıkartılıp kısaltılması sağlanmaktadır. Yaşam alanınıznı ölçüsüne göre çok parçalı modüler koltuk takımı alarak ya da daha az parçalı tercih ederek uygun ölçüyü elde edebilirsiniz. Yaşam alanlarınıza uyum sağlayan ve doğru kullanım imkanı sunan mobilyalar da konfor ve rahatlığın önemli bir etmenidir.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Salonda sehpa kullanımı, ev dekorasyonunuza katkı sunacağı gibi, kulanım kolaylığı sunması açısından da sizleri memnun edecektir. ...
Devamı
Göz bebeğimiz olan çocuklarımızın yaşadığı oda ve gelişimini sürdürdüğü odası ve uykusu için önemli bir faktör olan beşik seçimini...
Devamı
Teknoloji ilerliyor ve yeni trendler ile dekorasyon algısı da değişiyor. Her gün geçtikte bir yeni trend gündeme geliyor ve mobily...
Devamı
Yeni evlenen çiftler boş bir evi yuva haline getirmek için birçok mobilya, halı, perde ve aksesuar almaktadır. Bu mobilya ve eşyal...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ