facebook
Bayram Temizliği Nasıl Yapılır?

Bayram Temizliği Nasıl Yapılır?

Bayram temizliği nasıl yapılır? Mobilyaların bakımı ve temizliği nasıl yapılır? Kültürümüz gereği bayramlar, günlük yaşantımızdan çok daha önemlidir. Ailelerin, akrabaların, dostların ve arkadaşların birbirlerini ziyaret ettiği, evlerinde ağırladığı bayramlarımızda ev ve mobilyaların temizliğine de özen gösterilmektedir. Peki özenle satın aldığımız mobilyalarımızın bakımı ve temizliği nasıl yapılmalıdır?

Bayram temizliğinde mobilyaların bakımı, oldukça önemlidir. Mobilyaların zaman içerisinde kullanımına bağlı olarak cila, boya ve kumaşlarında yıpranma gözlemlenebilmektedir. Zaman içerisinde aşınma meydana gelen mobilyaların bakımını evinizde gerçekleştiremeyebilirsiniz. Bu sebeple mobilya üreticiniz ile iletişime geçerek mobilyalarınızın cila, boya ve deforme olmuş kısımlarının yenilenmesini ve bakımını sağlatabilirsiniz.

Koltuk takımlarının, kol ve ahşap kısımlarında, yemek odası takımlarında masaların üzerinde ve sandalyelerin kumaşları ve ayaklarında oluşan deformasyonu giderebilirsiniz.

Perde ve Halılar

Yaşam alanlarının genel dekorasyonunu oluşturan, ev tekstil ürünlerinin içerisinde yer alan, evin kokusunu, konseptini ve renk tonlarını fon olarak oluşturan bu ürünlerin temizliği oldukça önemlidir. Perde ve halılar en çok kirlenen, toz tutan ve temizliği zor olan eşyalardır. Ancak temizliği ile yaşam alanlarında kendisini fark ettiren, mis gibi kokan ve pırıl pırıl bir hale bürünmektedir. Genellikle evde temizlenebilen perdeler, kolay bakımı sağlanmaktadır. Ancak tül ve perdelerin kumaş olması ile daha rahat bir temizlik gerçekleşebilir.

Koku Önemli

Ev dekorasyonunda ve temizliğinde kokuların büyük önemi bulunmaktadır. Kokular oldukça önemlidir. İnsanlık tarihinden günümüze kadar en önemli duyularımızdan olan koku, insanları etkilemektedir. Bir ortamın temiz, bakımlı, lüks ve etkileyici bir algı oluşturması için kokular kullanılmaktadır. Hatta bunu bilen markalar, mağazalarında özel kokular kullanmakta ve tüketicinin zihninde yer etmeye çalışmaktadır. Bu bir pazarlama taktiğidir. Bu sebeple yaşam alanınızda gerçekleştirdiğiniz temizliğin daha da etkileyici olmasını sağlamak için mis gibi kokan bir oda oluşturmalısınız. Bu halı ve perdelerinizin yaydığı kokulara ek olarak, oda parfümleri ve ev kokularını da tercih edebilirsiniz. Doğal koku kaynaklarını kullanabileceğiniz gibi, özel olarak üretilen oda esansları bulunmaktadır.

Yeni Mobilya ve Dekorasyon Ürünleri

Bayram temizliği denildiğinde sadece suyu ve bezi ele alıp, toz almak değil, evinizi yenilemek, eksik yerlerini doldurmak, yeni mobilyaları yaşam alanına dahil etmekte bu kavramın içerisinde girmektedir. Özellikle bayram giysileri aldığımız ve yeni giysilerle bayrama çıktığımız gibi, yaşam alanlarımıza da yeni mobilya ve aksesuar ürünleri dahil edebiliriz. Mobilyalarınız eski, dekorasyonunuzda eksiklikler varsa, bunları tamamlamanızın tam zamanı bayram zamanları olabilmektedir. Yeni bir koltuk takımı, yemek odası takımı, aksesuarlar, sehpalar ve daha birçok mobilya ve ürünü yaşam alanlarınıza dahil edebilirsiniz. Sonradan dahil edeceğiniz bu ürünlerin genel dekorasyonunuzun tarzından kopmadan yapmanız doğru bir tercih olacaktır.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Salon halılarının özellikleri nelerdir? Yaşam alanlarınızda tercih edeceğiniz, salon halılarınızı seçerken dikkat etmeniz gereken ...
Devamı
Evinize ve yaşam alanlarınıza hareket katacak aksesuar modellerini keşfetmelisiniz. Tasarımı ile sizleri ve konuklarınızı büyüleye...
Devamı
Kalite ucuza alınabilir mi? Çok bilinen ve hemen hemen tüm milletler tarafından kabul gören bir atasözü olan “ucuz mal alacak kada...
Devamı
Birbirinden farklı kitaplık modelleri arasından tercih yapıp, kitaplığınızı evinizdeki hangi alana koyacağınız hakkında da karar v...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ