facebook
Beyaz Yatak Odaları ile Huzurlu İstirahatler

Beyaz Yatak Odaları ile Huzurlu Uykular

Beyaz rengi yaşam alanlarına huzur veren en asil renklerin başında gelmektedir. Özellikle yaşam alanlarında yatak odalarında, salon mobilyalarında kullanıldığında odaya kattığı şık ve asil karakteri ile huzurlu bir yaşam alanı oluşturmaktadır. Beyaz yatak odası modelleri, beyaz koltuklar, beyaz yemek odaları gibi birçok mobilya çeşidinde beyaz rengi kullanılmaktadır. Beyaz renkli mobilyalar kullanıldığı alanda, genişlik, ferahlık ve rahatlama hislerini uyandırmaktadır. Bu nedenle huzurlu bir dinlenme, istirahat ve gece geçirmek için beyaz renkli yatak odası modellerini tercih edebilirsiniz. Beyaz renkli mobilyaların sağladığı yararlar neler, detayları yazımızın devamında.

Beyaz Rengi Dinlendirir

Beyaz rengi insanlarda huzur, dinginlik ve sakinliği çağrıştırmaktadır. Ferah bir renk olduğu için iç karartmaz ve ferah yaşam alanları oluşturmanızı sağlar. Bu nedenle genellikle evlerin tavanları beyaz renkli boya kullanılarak ferah yaşam alanları oluşturulmaktadır. Beyaz rengi küçük alanları daha büyük göstererek ferah bir oturum sağlamanızı sağlayacak.

Beyaz Yatak Odaları

Beyaz renginin dinlendirici, huzur verici ve ferahlık hissiyatı veren bir renk olduğundan yatak odası mobilyalarında da beyaz rengi kullanılmaktadır. Bu rengi yatak odalarımızda, günün yorgunluğunu atmamızı sağlayacak alanlarda kullanmamız huzurlu bir dinlenme, rahat uykuya dalma ve güne dinç uyanmak gibi yararlı işlevleri mevcuttur. Huzurlu bir istirahat gerçekleştirmek için psikolojik durumumuz ve zihnimizin doluluğu etkili olacağı gibi yaşam alanlarımızın dinlendirici ve ferah ortamlardan oluşması da etkileyecektir.

Beyaz Renk ile Huzurlu Alanlar

Beyaz rengi insan psikolojisinde etkilidir. Bu renk tüm renklerin pozitif ve negatiflerini temsil etmektedir. Renkler arasında denge görevi gören beyaz katıldığı rengi açmaktadır. Beyaz rengini asıl özelliği denge sağlamaktadır. Bu nedenle huzur dolu bir odaya girdiğinizde beyaz huzurunuzu daha da arttıracak, konforlu bir alanda konforunuzu daha da arttırıp sizi ferahlatıp rahatlamanızı sağlayacaktır. Temizlik ve saflığın sembolü olduğundan, zihnimizde pozitif duyguları harekete geçirdiği için, negatif bir gün geçirsek bile zihnimizdeki olumlu ve pozitif duyguları uyandırarak hızlı bir şekilde rahatlamamızı sağlayacaktır.

Beyaz Yatak Odası Modeli Seçerken Dikkat Edilecekler

Beyaz yatak odası modeli seçerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar mevcuttur. Beyaz renkli bir deri kaplamalı baza ve yatak başlığı satın aldıysanız kullanmaya bağlı olarak beyaz rengi kararabilir ya da bu beyaz rengi atarak kararabilir. Bu nedenle seçeceğiniz beyaz renkli deri mobilyalarınızda kaliteden ödün vermemenizi öneririz.

Parlak cilalı beyaz gardrop ve tuvalet aynaları silinebilir olduğundan leke tutmama özelliğine sahiptir. Ancak cilanın kalitesine bağlı olarak uzun süreli kullanımlarda, cila sararabilir ve bu sarılık beyaz renginin asilliği ve saflığı üzerinde bir leke gibi gözükebilmektedir. Bu nedenle beyaz renkli bir mobilya satın alıyorsanız cilasına, mobilyanın boyasına ve bu boyanın zaman içerisinde atıp atmamasını sorgulamanız gerekmektedir.

Yaşam alanlarınızda beyaz yatak odası modeli tercih ettiyseniz zemin, perde ve aksesuar seçimlerinizi de bu doğrultuda gerçekleştirmeniz uyumlu bir oda oluşturmanızı sağlayacaktır. Beyaz renkli perdeler ile beyaz renkli odaya biraz olsun renk katacak perde kullanımı yarım kalan konseptinizi tamamlamanızı sağlayacaktır. Kullanacağınız abajur ve aydınlatma ürünleri ile loş yaşam alanları oluşturup, beyazın farklı tonlarını tecrübe etme imkanı yakalayabilir, bununla birlikte loş bir ışıkta keyifli bir şekilde kitabınızı okuyabilir ya da istirahatınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Yatak odanızın dekorasyonunu inşa etmek adına, aksesuarları kullanmalısınız. Peki yatak odası aksesuar önerilerimizi keşfetmeye ne dersiniz?

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Şık ve göz alıcı yemek odalarında lezzetli yemeklerinizi yerken konuklarınızı memnun edebilirsiniz. Peki konforlu ve göz alıcı sof...
Devamı
Baba koltukları olarak adlandırıltan tv koltukları ile annenizi sevindirin. Alışılmışın dışında çıkarak bu koltukları babalarınız ...
Devamı
Tik ağacı nedir ve özellikleri nelerdir? Doğada birçok ağaç türü bulunmaktadır. Tik ağacı da sağlam ve dayanıklılığıyla ünlü bir a...
Devamı
Art deco nedir? Art deco modern sanat tarzlarının bir araya gelerek oluşan bir sanat akımıdır. Mimari, dekorasyon, mobilya gibi al...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ