facebook
İç Mekan Aydınlatmasında Yeni Trendleri Keşfedin

İç Mekan Aydınlatmasında Yeni Trendleri Keşfedin

Mekan aydınlatma fikirleri her sezon değişen trendlere, farklılaşan şahsi zevklere göre şekilleniyor. Ancak öyle ya da böyle herkes tarafından önemsenen ve yaşam alanlarının olmazsa olmaz bir unsuruna işaret ettiklerinden ötürü de daima merak ediliyorlar. Ve bu merakın peşinden gidip yeni sezonun iç mekan aydınlatma trendleri için keşfe çıkanlar, geçmiş dönemlere kıyasla eşi benzeri görülmemiş biçimde sıra dışı tasarımlarla karşılaşıyorlar. Henüz karşılaşmayanlar ise hazırlık olsunlar! Zira birbirinden çekici özgün tasarımlar, yaratıcılığın sınırlarını zorlayan modeller yaşam alanlarınızın atmosferini başta aşağı değiştirmeye hazırlanıyorlar.

Aslına bakılırsa zaten aydınlatma ürünleri demek, oluşturulan, değiştirilen, güçlü hale getirilen ya da kötü bir uygulama neticesinde zayıflayan iç mekan atmosferi demek. Çünkü herkesin bildiği gibi müthiş bir dekorasyon örneği sergileyip, akla gelebilecek en iyi fikirlerle bir alan oluştursanız da, seçeceğiniz aydınlatma biçimi her şeyin etkisini kendi eleğinden geçirecektir. Bu durumda da iyi bir dekorasyon kötü sonuçlara sebep olabilir. Dolayısıyla aydınlatma ürünlerinin özenle seçilmesi gerekir.

Artan Alternatifler Seçim Yapmayı Zorlaştırıyor

Üstelik mekan aydınlatma fikirleri ile dile getirilen alternatifler o kadar fazla ki, seçim yapmak günden güne zor hale geliyor. Abajurlar, duvar lambaları, aplikler, iç mekan spotları seçeneklerden yalnızca bir kaçı. Bütün bunların yanında, iç mekan aydınlatma trendleri arasında tavan armatürleri, sarkıtlar ve elbette avizeler de kendilerini gösteriyorlar. Her biri ahşap yahut metal ürünlerle yapılmış tasarımlarla ve klasikten moderne farklı dekorasyon çatıları altında kullanılabilecek modellerle karşımıza çıkıyorlar.

2020’nin iç mekan aydınlatma trendleri yaşam alanlarına klasik görünümlü avizelerden ziyade, ağırlıkla metal aksesuarlarla tasarlanmış, köşeli ve sert hatlı modelleri getirecek gibi görünüyor. Ve daha önceki yıllara göre tavan armatürlerine daha fazla yer açmak zorunda kalacakmışız gibi görünüyor.

Mekan aydınlatma fikirleri, bizlere bölgesel aydınlatmaların, ilgili bölgeye yapılan dekorasyonu öne çıkardığını söylüyor. Aynı zamanda bu çeşit aydınlatmanın tercih edildiği mekanlarda oluşturulan etkili bir atmosfere dikkatimizi çekiyor. Tavan armatürleri son derece modern ürünler olmalarından ötürü de revaçta olarak nitelendirilebilecek tasarımlar! Oldukça sık tercih ediliyorlar. Siz de, hem farklılık yaratmak hem de çarpıcı bir etki oluşturmak istiyorsanız tavan armatürlerini deneyebilirsiniz.

2020 İç Mekan Aydınlatma Trendleri

Buna karşın elbette nihai karar sizin! Yeni trendleri önemsiyor ama en azından aydınlatma ürünlerinin formlarında var olan alışkanlığınızı sürdürmek istiyor olabilirsiniz. Bu noktada lambader, abajur gibi ürünlere yönelmelisiniz. Ama endişelenmeyin! Sezonun iç mekan aydınlatma trendleri alışagelmiş formlara sahip aydınlatma ürünleri için de yeni yaklaşımlar, etkili ve farklı tasarımlar barındırıyor. 2020 trendleri, aydınlatma ürünlerinde laser kesimlere ve köşeli hatlara ağırlık vermiş durumda. Renk seçenekleri artsa da çoğunlukla mat renkler göze çarpıyor.

Trend Mobilya’nın koleksiyonları arasında söz konusu bu tasarımlara ilişkin verilebilecek seçkin örnekler var. Bunlardan bir tanesi, çarpıcı görünümüyle Mita Lambader! Mita Lambader, özellikle minimalist ya da art deco tarzı dekorasyonu benimsemiş olanların evleri için çok uygun bir alternatif. Oldukça da sağlam! Metal provit gövde üzerinde yükselen bu model, fonksiyonel yapısıyla da öne çıkıyor. Mita Lambader, tercihinize göre şekillenecek biçimde cam/kadife 3 ayrı raf da barındırıyor.

Laser kesimleri, mat siyah etkileyici rengiyle, tam da 2020 iç mekan aydınlatma trendleri için biçilmiş kaftan denebilecek bir başka model ise Harmony Lambader! Oval ve köşeli hatlı başlık biçimindeki yine laser kesim aparatların sardığı 3 ayrı lamba ile bu model, yaşam alanınızın aydınlatılmasına adeta yeni bir boyut kazandıracak!

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Baza modeli seçimi konusunda tavsiye ve öneri arayan kullanıcılar hangi modeli ve özellikte bazayı seçme konusunda kararsız kalabi...
Devamı
Genç odası dekore ederken yapılan hatalar nelerdir? Gençlerimizin kendi kararlarıyla oluşturması gereken özel alanlardır. Bu odala...
Devamı
Modern avize modellerini seçiminizi kolaylaştıracak bu geniş rehber ile yaşam alanlarınıza uyum sağlayacak ve şıklığını arttıracak...
Devamı
Enflasyonla top yekûn mücadele programı kapsamında mobilya alışverişlerinde devlet tarafından alınan %18 lik KDV indirimi son bulu...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ