facebook
En Şık Yan Sehpalar ile Konforunuzu Düşünün

En Şık Yan Sehpalar ile Konforunuzu Düşünün

Eşsiz yaşam alanları oluşturmak için mobilyalarınız ile uyumlu aksesuar ürünleri, perdeler ve sehpaların seçimi oldukça önemlidir. Şık yaşam alanlarınızda aksesuar niteliği gören sehpalarınızın ortama katacağı ambiyans ve kullanımı ile yarar sağlayan yapısı sizleri mutlu edecek. Son zamanlarda popülaritesi oldukça artan ve dikkatleri üzerine çeken yan sehpalar hem tasarıma kattığı hareket hem de kullanışlı yapısıyla kullanıcılarını mutlu ediyor.

Yaşam Alanlarında Yan Sehpa Kullanımı

Yan sehpalar kullanım alışkanlıkları ve tasarımına bağlı olarak genellikle koltukların yanlarında tek sehpa olarak tercih edilmektedir. İki tekli koltuğun arasında ya da üçlü koltuk modellerinin yanında çayınızı, tatlınızı veya kitabınızı, gazetenizi koyacağınız istediğiniz zaman erişebileceğiniz sizin yardımcınız olarak görev görmektedir. Yan sehpalar bir nevi salonlarınızın asistanı görevi görmektedir. Bu sehpaların üzerine telefonunuzu, kumandanızı, kitabınızı ya da çayınızı koyabilirsiniz. Tamamen sizin konforunuz ve rahatlığınız için tasarlanan yan sehpa modelleri mobilyalarınız ile uyumlu seçildiğinde ortama mükemmel bir hava katmaktadır. Birçok farklı yan sehpa çeşidi bulunmaktadır. Siyah renkli, tabla görevi gören, gazetelik gözleri olan, metal tarzı olan, mermer desenli olan her yaşam alanına özel tasarlanmış modeller mevcuttur. Bu modeller arasından yaşam alanlarınıza en fazla uyan ve sizi kullanım alışkanlıklarınıza göre memnun edecek modeli seçmeniz kalacaktır.

Yan Sehpa Fiyatları

Modern yan sehpa modelleri farklı tasarım, ölçü, renk ve malzeme kalitesi ile birlikte üretilmektedir. Ahşap yan sehpalar olduğu gibi, metal yan sehpalar, cam yan sehpalar ve mermer yan sehpalar da mevcuttur. Sehpanın üretiminde kullanılan malzemenin maliyeti, bu sehpanın tasarımı ve bu tasarıma gelmesi için uğraşılan işçilik bedeli gibi birçok etmen ortaya çıkmaktadır. Tüm bu etmenler göz önüne alındığında yan sehpaların fiyatları belirlenmektedir.

Örneğin tamamen camdan tasarlanan ikili yan sehpa seti 1.500 lira civarında olabiliyorken, ahşap ve sade bir tasarıma sahip tekli yan sehpa modeli 700 lira bandında seyredebiliyor. Bu iki sehpa arasındaki fiyat farkının sebebi hem üretilen malzemeler hem de tasarımlarını ortaya çıkartmak için gerçekleştirilen işçilik olacaktır. Kimi ürünler fabrikasyon bant ürünleri olurken, kimi ürünler ise tamamen el işçiliği ile büyük zahmetler ve zaman içerisinde ortaya çıkartılan ürünler olmaktadır. Bu da fiyat farkını ortaya çıkartmaktadır.

Yan Sehpa Modelleri

Günümüzde yüzlerce farklı yan sehpa modeli bulunmaktadır. Gazetelikli yan sehpa modelleri, oval ahşap yan sehpalar, kare yan sehpalar, cam yan sehpalar, metal yan sehpalar ve tasarım yan sehpalar gibi birçok farklı model kategorisi altında farklı renk ve motiflerde sehpa modelleri bulunmaktadır. Bu kadar çok model arasından evinize en uygun olan modeli seçmeniz gerektiğini unutmamanız gerekmektedir. Peki doğru seçimi yapmak için nelere dikkat etmelisiniz?

Yan sehpanızı kullanacağınız alanın konseptine uygun olması önemli olacaktır. Koltuk takımının boyutları, rengi, tasarımı ve salonun genel renk tonları önemlidir. Örneğin alçak tasarlanmış bir koltuk takımına ortalamaya göre daha yüksek bir yan sehpa seçmek kullanışsız bir seçimin yanında absürt bir görüntüye de sebep olacaktır. Aynı şekilde daha kısa yan sehpalar da kullanmak imkansıza yakın olacaktır.

En trend yan sehpa modellerini trend mobilya da keşfedebileceğiniz gibi en uygun yan sehpa modellerine de yine trend mobilyadan ulaşabilirsiniz. Kaliteyi uygun fiyatla buluşturan ve bunu tüm Türkiye hatta Dünya’nın bir çok ülkesine mobilya gönderimi sağlayarak müşterilerini memnun eden Trend mobilyayı şimdi daha yakından keşfedin.

Yaşam alanlarınıza yeni bir yan sehpa modeli dahil etmek istiyorsanız, yan sehpaların özelliklerini de mutlaka keşfetmelisiniz. Ayrıntılı olarak açıkladığımız yan sehpaların özellikleri yazımızı şimdi keşfedin. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Aksesuar seçerken nelere dikkat edilmelidir? Lüks mekanlar ya da modern yaşam alanları dekore edilirken her etmen planlı ve düşünü...
Devamı
Bir gün içinde kendinize zaman ayırmak ve hayatınızın stresinden arınıp, enerjinizi yükseltmek için tam 86 bin 400 saniyeniz var! ...
Devamı
Otizm nedeni tam olarak belli olmayan, genellikle ilk 3 yaşta kendini gösteren etrafıyla sözel ve sözel olmayan şekilde uygun iliş...
Devamı
Home office çalışma yöntemi internetin global bir noktaya ulaşması ile birlikte elverişli bir çalışma ağı konumuna geldi. Covid-19...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ