facebook
Kitap Aşıklarını Cezbedecek Kitaplık Modellerini Keşfedin

Kitap Aşıklarını Cezbedecek Kitaplık Modellerini Keşfedin

Kitap aşıkları iyi bilirler ki, bir kitabı okumaktan alınan haz kadar büyük bir haz varsa o da kitapları birbirinden ergonomik ve şık kitaplık modelleri üzerinde muhafaza etmektir! Sahip olunan kitapların karşısına geçip onların düzenli halini izlemek, rafların tozunu alırken yahut evimizde kitaplığın bulunduğu bölümde vakit geçirirken gözümüzün değdiği eski bir kitaba dair anılarımızı hatırlamak bile kendimizi iyi hissetmemize neden olur. Çünkü bilindiği gibi kitaplar bizimle yaşarlar. İçlerinde taşıdıkları dünyayı bizim dünyamıza katarlar. Bizler de bu katkıyla büyür, hem içsel hem fiziksel sınırları aşarız. Her zaman daha öteye adımlamak üzere gereken cesareti her an toplayabilecek güce sahip oluruz. Bize bu gücü veren kitapları da elbette hak ettikleri biçimde, mümkün olan en ergonomik, en estetik ve düzenli kitaplık tasarımları aracılığı ile muhafaza edip, korumak isteriz.

Kimileri kıymetli kitaplarını yerleştireceği kitaplık modelleri için çalışma odalarında, kimileri de doğrudan salonlarda yer açar. Kimi kitap aşıkları küçük boyutlu kitaplık tasarımları arasında kendisine en uygun modeli ararken, kimisi büyük kitaplıklara yönelir. Bazı yaşam alanlarında duvardan duvara ve tabandan tavana yapılmış kitaplık tasarımları ile birçoğumuz karşılaşmıştır. Kitap aşkı, işte böylesine büyük bir şeydir!  

Klasik kitaplık modelleri kimi için hala vazgeçilmez olduğundan bu kişiler aradığı modeli anında bulurken, kimisi modern tarzın sınırlarını zorlayan özgün kitaplık tasarımları ile karşılaşabilmek için günlerini harcar. Ama işin sonunda harcanan zamana, sarf edilen emeğe muhakkak değer! Hem evin estetik açıdan kalitesi yükselir hem de kitaplarımız için korunaklı bir alan elde edilir.

Kitaplık Almak Kitap Almaya Benzer!

Kitaplık almak, pek çok yönden kitap almaya benzer. Mesela bir kitap kurdu, kitapçılar arasında dolaşırken karşılaştığı tüm kitapları almak ister. Kimi zaman kendini durduramıyor olmanın olumsuz yönleriyle bile yüzleşmek zorunda kalır. Ama bu tutumundan vazgeçmez. Bu açıdan kitaplık almak da, kitap almaya yakın duruşuyla dikkat çeker. Çünkü eğer ne aradığınızı biliyorsanız, evinize hakim olan dekorasyon anlayışına uygun görünen ve zevkinize hitap eden karşılaştığınız tüm kitaplık tasarımları da sizin kitaplarınızla süslensin istersiniz. Açıkçası bu istek ilk bakışta biraz garip görünse de, kitaplarına ve kitaplığına düşkün kitap aşıkları için son derece sıradan ve kabul edilebilir bir durum.

Her Sezonun En Trend Modelleri

İçinde bulunduğumuz çağın belki de bize en büyük faylarından biri mobilya ve aksesuarların neredeyse sınırsız olarak değerlendirilebilecek ölçüde çeşitlenmesi ile kendini gösteriyor. Dekorasyon anlayışlarının da tabi! Bu doğrultuda zevkler ve renkler değiştiği gibi değişen zevklere hitap eden kitaplık tasarımları da artıyor.

Trend Mobilya bünyesinde her zaman sezonun en trend modelleri yer alıyor. Modern ve dinamik tasarımların vazgeçilmezi olan ve kitaplık modelleri söz konusu olduğunda klasik tarzla modern anlayışı ustalıkla buluşturan Trend Mobilya’nın şık modelleri keşfedilmeyi hak ediyor!

Trend Mobilya’nın Alcatraz Kitaplık modeli modern yapısı ve geniş mekanlara uyum sağlayan ölçüleriyle, büyük kitaplık modelleri arayışında olan kitap aşıklarının adeta kalesi olacak! Çarpıcı bir görünümü olan bu model estetik açıdan da görenlerden tam not alacak!

Madrid Kitaplık modeli ise, kitaplık tasarımları arasında tam anlamıyla klasik ve modern anlayışı bir araya getirmiş olmasıyla öne çıkıyor. Alt kısmında yer alan dolaplı bölme ile de rafta bırakmak istemediğiniz ve daha iyi koşullarda korumak istediğiniz kitaplar için kullanışlı bir muhafaza alanı sunuyor. özgün tasarımlardan uzak duramayanların ise tercih haklarını Loris Kitaplık modelinden yana kullanılıyorlar. Köşeli hatların yanı sıra oval kesimlerin de yer aldığı bu model, görenlerin dönüp bir kez daha bakmasına neden oluyor!

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Yazın eğlencesini eziyete dönüştürmemek için zaman zaman gölgede şemsiye altında dinlenmeniz gerekmektedir. Özellikle havuz, deniz...
Devamı
Modern yaşam alanlarında dekorasyona katkı sağlayan ev aksesuar ve dekorasyon tamamlayıcıları göz alıcı konseptler oluşturmaktadır...
Devamı
Eşsiz ev tasarımlarının temelini doğru mobilya kullanımı oluşturmaktadır. Mobilya takımları ancak doğru aksesuar modelleri kullanı...
Devamı
Trend Mobilya’dan gerçekleştirdiğiniz mobilya alışverişlerinizde ödemenizi kolaylaştıracak fırsat. Yüzlerce mobilya modeli arasınd...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ