facebook
Yatak Odası Dekorasyonunda Atlanmaması Gerekenler

Yatak Odası Dekorasyonunda Atlanmaması Gerekenler

Yatak odası dekorasyonunda atlanmaması gerekenleri paylaştığımız bu makalemizi mutlaka incelemenizi öneriyoruz. Yatak odası dekorasyonu yaşam alanlarınızın en temel ve dekorasyonunuzu oluşturan odalarındandır. Bu alanlarda tercih edilen mobilyalar ise karakteristik yapısıyla şık ve göz alıcı mekanlar oluşturmak için tasarlanmıştır. Yatak odası mobilyaları özel alan mobilyalarıdır. Bu sebeple hayallerinizdeki konsepti oluşturmak isteyebilirsiniz. Dekorasyonunuzu oluştururken kullanıcıların unutabilecekleri detaylar olabilmektedir. Hem kullanım kolaylığı hem de şık yaşam alanları oluşturmak için önereceğimiz tavsiyeleri uygulayabilirsiniz.

Aydınlatmayı Ön Planda Tutun

Yatak odanızda oluşturacağınız dekorasyonda aydınlatma oldukça önemli olacaktır. Genellikle loş bir konseptin oluşturulması arzulanan yatak odaları kimi zamanlarda aydınlık bir ortam oluşturulması istenebilir. Şık bir davete giderken hazırlanmak için her detayın eşsiz olması için doğru bir aydınlatma sistemi kullanmanız gerekmektedir. Bunun için çok ampul girişli avizeleri ya da tavana gömülü spot aydınlatma ürünlerini tercih edebilirsiniz. Peki yaşam alanlarınızdaki loş ortamları nasıl oluşturacaksınız?

Yatak odalarınızda loş bir ortam oluşturmak için komodinlerin üzerinde abajur modellerini tercih edebilirsiniz. Bu manzara genellikle klasik bir görüntü oluştursa da şık bir konsept oluşturmanızı sağlayacaktır. Ancak yatak odalarınızda iki tarafta da abajur koyacak yeriniz yoksa ya da abajur modellerini tercih etmek istemiyorsanız, duvara sabitlenecek aplik modellerini tercih edebilirsiniz. Böylece hem yer tasarrufu sağlayacak hem de dekorasyonunuza katkı sağlayacak aplik modellerini kullanmış olacaksınız. Aplik ya da abajur yerine yatak odası aydınlatmanızı lambader modellerine de emanet edebilirsiniz.

Halı ve Perde Mükemmel İkili

Halı ve perde modelleri de yaşam alanlarında mükemmel ikiliyi oluşturmaktadır. Bu iki ev tekstili ürünü yatak odasının genel konseptini oluşturacaktır. Özellikle yatak nevresimi ile de birleşen bu ikili eşsiz bir dekorasyon oluşturmanız için mutlaka birbirleri ile uyumlu modelleri seçmeniz gerekecektir.

Halı ve perdeleri seçerken renk uyumu en önemli denklik etmeni olarak karşınıza çıkacaktır. Bununla birlikte motifleri ve perdenin genel türü ve kumaşı da diğer detaylar olarak karşınıza çıkacaktır.

Ast solistler Sahneye En Son Çıkar

Yatak odası dekorasyonunuzun temelini oluşturacak olan ve odanızın ast solisti olacak yatak odası mobilyalarınızı da oluşturmak istediğiniz dekorasyona uygun olarak seçmeniz gerekmektedir. Üstelik dekorasyonunuzu ön plana alırken, kullanışlı yapısını da önemsemeniz gerekmektedir. Ergonomik ölçü formları, rahat kullanımı, işlevselliği, kullanım alışkanlıklarınız ile doğru orantılı gardırop iç düzeni gibi önemli ayrıntıları göz önüne alarak yatak odası mobilyalarınızı tercih edebilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Balkon dekorasyon fikirleri bizim gibi akdeniz ülkeleri arasında yer alan ülkelerde, diğer ülkelere kıyasla daha gelişmiş durumdad...
Devamı
Corona virüsten korunma yollarını evinizde uygulayın. Yaşam alanlarımız, mahremimiz, en savunmasız olduğumuz alanlarımızdır. En sa...
Devamı
Her dekorasyon ürünü gibi avize seçimi de oldukça etkileyen ve ambiyasta önemi olan bir üründür. Avizelerden konuşulunca çoğu kişi...
Devamı
Enflasyonla top yekûn mücadele programı kapsamında mobilya alışverişlerinde devlet tarafından alınan %18 lik KDV indirimi son bulu...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ