facebook
Modern Salonlara Aksesuar Önerileri

Modern Salonlara Aksesuar Önerileri

Salon aksesuarları yaşam alanlarındaki modern dekorasyona kattığı yarar ile tüm evlerde kullanılmalıdır. Birçok alanda kullanılacak farklı aksesuar modelleri bulunmaktadır. Salon aksesuarları da bunlardan birisidir. Salonlarda kullanılacak yaratıcı ve göz alıcı aynı zamanda işlevselliği ile de kullanıcısının beğenisini kazanacak aksesuar modelleri bulunmaktadır. Bu aksesuar modelleri zigon sehpalar gibi mobilyalar olabileceği, gibi kitaplıklar ya da aynalar olabilmektedir. Ancak direkt olarak aksesuar görevi gören tablolar, vazolar, çerçeveler, çiçekler saksılar da yaşam alanlarında kullanıldığında şık ve konsepti desteklemektedir. Peki modern ve ferah yaşam alanlarında kullanarak, yaşam alanlarındaki göz alıcılığı daha da arttıracak aksesuar fikirleri nelerdir?

Salon Aksesuar Fikirleri

Salonlarda kullanılacak aksesuarların başında mobilyalar ile uyumlu yardımcı dekorasoyon ürünleri gelmektedir. Bu ürünler, şık bir konsept sunabildiği gibi işlevselliği ile de yarar sağlamaktadır. Bu ürünlerin başında zigon sehpalar gelmektedir. Günümüzde bir çok farklı tasarımda ve konseptte zigon sehpa modeli bulunmaktadır. Ahşap zigon sehpalar, metal zigon sehpalar, tasarım ve konsept zigon sehpalar gibi farklı modeller bulunmaktadır. Her birisi de kendi alanında farklı tasarımlara ayrılmaktadır. Kimi modeller 3 lü kimi modeller ise 4 lü olarak kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır.

Zigon Sehpalar Aksesuar Olarak Kullanın

Ahşap zigon sehpa modelleri klasik ya da modern tasarımlar ile üretilmektedir. Modern ahşap zigon sehpa modelleri oval, kare, üçgen, motifli farklı farklı tasarımlarda kullanıcılarına sunulmaktadır. Hemen hemen her yaşam alanına uyum sağlayabilecek zigon sehpa modeli bulabilmek mümkündür. Renkli yaşam alanlarına çiçek motifli ya da renkli zigon sehpalar, daha sade ve tek renkli yaşam alanlarına düz ahşap zigon sehpa modelleri tercih edilebilmektedir.

Metal zigon sehpa modelleri ise yaşam alanlarında daha çok metal alaşımşı mobilyalar tercih eden kullanıcılara hitap etmektedir. Altın, gümüş ve bakır renkli metallerden oluşturulan farklı farklı tasarımlarda zigon sehpalar bulunmaktadır. Tarzına göre klasik yaşam alanlarında da tercih edilen bu sehpa modelleri son yılların trend modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çerçeveler ile Anılarınızı Canlı Tutun

Son yılların en trend aksesuar modellerinden olan çerçeveler birçok yaşam alanında tercih edilmelidir. Farklı konsept ve tasarımlarla üretilen resim çerçeveleri değer verdiğiniz anıları, beğendiğiniz tabloları, ya da sevdiğiniz kişilerin gözünüzün önünde olmasını sağlamaktadır. Bunun yanında manevi açıdan değer yüklü olan bu ürünler, konuklar tarafından da ilgi ile karşılanmakta ve meraklı gözler tarafından keşfedilmeye hazır beklemektedir.

Vazolar ve Canlı Bitkiler

Birçok vazo modeli keşfedebilir ve tasarımına rastlayabilirsiniz. Cam vazolar, seramik vazolar hatta ahşap vazolara bile rastlayabilirsiniz. Bu kadar çok vazo çeşidi ve modeli olmasının en büyük sebebi yaşam alanlarında çokça yer verilmesi ve canlı- cansız bitkilerin dekorasyona kattığı değerin herkes tarafından bilinmesinden kaynaklanmaktadır. Ancak biz trend mobilya olarak yaşam alanlarında canlı bitkilerin yetiştirilmesi taraftarı olarak kullanıcılarımıza canlı bitki kullanmalarını tavsiye etmekteyiz. Şık bir vazonun içerisinde canlı bahar çiçeklerinin yer alması ile soluk ve plastik ya da kumaş izlenimi veren yapay çiçekler sahte algısı oluşturarak yaşam alanlarınızdaki mükemmel dekorasyonunuza gölge düşürecektir. Bu sebeple evlerinizde mutlaka canlı bitkileri tercih etmelisiniz. Özellikle topraklı canlı bitkileri kullanmanız çevreci bir davranış olacak ve ev bitkiniz ile bir bağ kurmanızı da sağlayacaktır.

Salon aksesuarlarınıza, mobilyalarınız ile uyumlu biblolar, figürler, aydınlatma ürünleri de dahil edebilirsiniz. Yaşam alanlarınıza aksesuar seçmekte zorlanıyorsanız, trend mobilya aksesuar kategorisine göz atarak birbirinden şık aksesuar modellerini keşfedebilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Bohem dekorasyona göre mobilya seçimi nasıl yapılır? Kaynağını yerleşik yaşama karşı, yersiz yurtsuz yaşayan göçebe çingenelerden ...
Devamı
Art deco nedir? Art deco modern sanat tarzlarının bir araya gelerek oluşan bir sanat akımıdır. Mimari, dekorasyon, mobilya gibi al...
Devamı
Göz bebeğimiz olan çocuklarımızın yaşadığı oda ve gelişimini sürdürdüğü odası ve uykusu için önemli bir faktör olan beşik seçimini...
Devamı
Mutfak ve yemek odası dışındaki tüm atıştırmalıklarınız için özellikle salon ve oturma odalarında en büyük yardımcınız zigon sehpa...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ