facebook
Ev Tasarımınızda Olmazsa Olmaz Aksesuar Modelleri

Ev Tasarımınız İçin Aksesuar Modelleri

Eşsiz ev tasarımlarının temelini doğru mobilya kullanımı oluşturmaktadır. Mobilya takımları ancak doğru aksesuar modelleri kullanılarak ön plana çıkartılabilir. Yaşam alanlarınızda tercih edeceğiniz aksesuar modelleri, tarzı, stili ve mobilyalarınız ile uyumu açısından oldukça önemlidir. Peki doğru aksesuar seçimi nasıl yapılır?

Evinizin Yapısı ve Tasarımına Göre Aksesuar Seçimi

Yaşam alanınızın büyüklüğüne göre seçeceğiniz aksesuar seçimleri oldukça önemlidir. Küçük evlerde kullanılacak doğru ayna seçimleri ile salonunuz veya antreniz daha geniş ve ferah gözükecektir. Daha büyük evlerde gösterişli ikonik nesneler, biblolar, ev ağaçları gibi dekorasyonda önemli aksesuar çeşitlerinden olmaktadır.

Mobilyalarınızda Kullanacağınız Aksesuar Modelleri

Mobilyalarınızda kullanacağınız aksesuarlarınız ile şık bir konsept oluşturabilirsiniz. Mobilyalarınızda kullanacağınız fotoğraf çerçeveleri, antika saat, biblolar, eskitme tarz kitaplar, aynalar, avizeler ve daha fazlası..

Yemek Masalarında Kullanılacak Aksesuarlar

Yemek masaları işlevselliğinin yanında salona kattığı tasarımsal hava ve şıklığı ile de ön plana çıkmaktadır. Yemek masanızın üzerinde takım ile uyumlu seçilmiş masa örtüsü seçimi oldukça önemlidir.  Yemek masa örtüsü seçiminizde, kullanacağınız örtünün masayı tamamen kapatmamasına, modeli ön plana çıkartacak destekleyecek nitelikte olmasına özen göstermelisiniz. Kullandığınız örtünün kumaş cinsi ve renginin de yemek masası takımı ile uyumlu olması, seçimlerinizin göze hoş gözükmesi açısından önemlidir.

Yemek masanızın üzerinde kullanacağınız aksesuar seçimleri de yine örtü seçiminiz kadar önemlidir. Yemek masasının renkleri ile zıt renklerde kullanacağınız aksesuarlar ön plana çıkarak kendisini gösterecektir. Genellikle yemek masalarının üzerinde tasarımsal ve şık işlemeli gondollar tercih edilmektedir. Bu gondolların içerisine de genellikle kokulu yaprak çiçekler serpiştirilerek hem göze hoş görünen bir tasarım oluşturulması amaçlanmaktadır. Bu gondolların içerisinde taze meyve ve taze çiçek te koyarak daha dikkat çekici bir tasarım sağlayabilirsiniz.

Vitrin ve Konsollarda Kullanılacak Aksesuarlar

Vitrinlerinizde sergileyeceğiniz en önemli aksesuarlarınız klasik yemek takımlarınız olacaktır. Tasarımsal olarak şık yapıları ile öne çıkan yemek takımları başlı başına bir aksesuar modeli olmaktadır. Vitrin içerisinde kullanacağınız diğer raflarda ise, şık çerçeve içerisinde sevdikleriniz ile çektirdiğiniz fotoğraflarınızı yerleştirebilirsiniz.

Konsollarınızda kullanacağınız aksesuarların en başında ayna modelleri gelmektedir. Konsolunuz aynasız bir model ise, ayna ilk alacağınız aksesuar modelleri arasında olmalıdır. Aynalar ortamı geniş gösterdiği kadar, ışık yansıtması, insanların kendilerini izlemesi ve ortama kattığı şıklığı ile olmazsa olmaz aksesuar modellerindendir.

Kitaplık ve Kütüphanenizde Kullanmanız Gereken Aksesuarlar

Kitaplık ve kütüphanenizin en temel aksesuarları kitaplarınızdır. Kitaplık ve kütüphanenizi kitaplarınıza özel kılın ve aksesuar çeşitlerini burada tercih etmeyin. Boş gözüken bir kütüphaneniz varsa kitap satın alın ve kütüphanenizi dolu gösterin. Eğer dağınık ve simetrik bir kütüphaneniz yoksa, kitap dizilimlerinizi tekrardan yapmanız gerekecektir. Simetrik, boy ve kalınlık sırasına göre dizilmiş kitaplar kütüphanenizin şık ve derli toplu gözükmesini sağlayacaktır.

Avizeler ile Konsept Tasarımlarınızı Destekleyin

Farklı avize modelleri ile ev tasarımınızı destekleyin. Ev tasarımınızın en önemli elemanlarından olan avizeler aydınlatma işlevinin yanında en dikkat çekecek dekorasyon tercihiniz olacaktır. Şık ve klasik bir salon tasarlayan kullanıcılar daha çok kristal ve mumlu avizeler tercih etmesi gerekirken, daha hareketli ve modern bir salon tasarımında oval ve köşeli hatlara sahip, kumaş, cam ve metal çerçeveli avizeler tercih edilmelidir.

Özel Köşeler Oluşturun

Yaşam alanlarınızda oluşturacağınız özel köşeler ile rahatlamanızı ve kafanızı dağıtmanızı sağlayabilirsiniz. Akvaryum köşesi, bitki köşesi, sedir köşesi ve sohbet köşeler oluşturarak kendinize etkinlik alanları sağlayabilirsiniz. Özellikle yaşam alanlarında tercih edilecek canlı bitkiler eve tasarımsal olarak hareketli bir yapı kazandıracaktır.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Özellikle yeni evlenecek genç çiftlerin tercihi olan köşe koltuklar ile rahat bir yaşam alanı dizayn edilebilmektedir. Konfora ve ...
Devamı
Yatak odası konseptleri her çiftin özenerek seçtiği mobilyalardan olmaktadır. Bu nedenle bazı çiftler klasik yatak odası takımları...
Devamı
Yeni yıla uygun dekorasyon nasıl inşa edilmelidir? Yeni yıl dekorasyonu ile samimi ve bir o kadar da sıcak bir yaşam alanı oluştur...
Devamı
Evinize uygun kitaplık seçimi ile mükemmel dekorasyona sahip olun. Farklı yaşam alanlarında dekorasyon ürünleri, mobilyalar ve aks...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ