facebook
Bohem Dekorasyon Nedir? Bohem Dizayn Stilleri

Bohem Dekorasyon Nedir?

Dekorasyondan bahseden herkesin mutlaka kabul edilebilir bir fikri olsa da, söz konusu bohem dekorasyon olduğunda akıllar biraz karışıyor. Çünkü bohem dekorasyon geçmişten bugüne, tüm kalıpları yıkıp kuralları ortadan kaldırıyor. Bu hiç değişmedi ve değişecek gibi de görünmüyor.

Buna karşın çıkış noktası genel kabullerin önüne dikilmek ve özgün tarzları ortaya koymak olan bohem stil, bugün geldiği noktada neredeyse ana akım moda akımları kadar benimsenmiş ve özümsenmiş durumda. Bu nedenle de evlerden kafelere, mağazalardan restoranlara kadar her yerde karşımıza çıkıyor. Ama özgün yapısını hala koruyor.

Yatak odası modelleri, oturma odası modelleri derken bohem tasarımlı salonlar, yemek odası takımları görmemizi sağlayan ve bunlarla hemen her yerde karşılaşmamıza neden olan bohem dekorasyon; sokak tarzının genel kabul edilmiş stillere karışıp kendi özgünlüğünü yaratması olarak tanımlanıyor. Aslına bakarsanız uyumsuzluktan, düzensizlikten doğan bir ahenk oluşturmanız gerekiyor. Meselenin özü bir farklı yapı taşlarından oluşan uyumu yakalayabilmekten geçiyor. Bu noktada ise bireyselliğin ilham verici sınırlarını her koşulda zorlamak gerekiyor. Bununla beraber, burada unutulmaması gereken en önemli detay, hiçbir kuralı takip etmemeniz gerektiği. Tavsiyeler alıp bunları izleyebilirsiniz ancak bu tavsiyeleri bile kendi içinizden, ruhunuzdan beslenen çizgilerle genişletmelisiniz.

Bohem Dizayn Stilleri

Bohem dizayn stilleri için öneri getirmekse aslına bakarsanız oldukça zor. Çünkü herkes kendi stilini kendi yaşam biçimine göre belirliyor. Bohem stil kimisine göre kendini en iyi renkli yer minderlerinde, kimine göre mobilyaları süsleyen örgü ve dantellerde, kimine göreyse oryantal dediğimiz aksesuarlarda kendini en iyi şekilde gösteriyor.

Bohem dizayn stilleri kuralları tanımayan yapısıyla, karmaşık renklerin bir arada oluşuyla çarpıcı olabileceği gibi sadeliğin içinde de kendini gösterebiliyor. Her koşulda özellikle konforu ve rahatı önceleyenlere göz kırpıyor. Çünkü en başından beri söylediğimiz gibi bohem tarz herkesin şahsi özgünlüğünden, şahsiyetinden besleniyor ve kabul etmek gerekiyor ki herkes her şeyden önce kendi konforunu önemsiyor. Bu son derece doğal ve kabul edilebilir bir durum. Ama bu rahatlığı detaylara verilmesi gereken dikkati kaybetmeden yakalamaya çalışmak gerekiyor.

Bohem dekorasyon diğer dekorasyon stilleri arasında belki de ayrıntıların diğerlerinden daha fazla önemli olduğu tek dekorasyon biçimi. Zira burada büyük ve geniş bir koltuk takımının yanı sıra ufacık bir çatal bile bohem tarzın en önemli göstergesi haline gelebiliyor.

Çift Olarak Bohem Tarzı Benimsediyseniz Her Şey Daha Kolay

Bohem dekorasyon kişisel zevklerin temellerinde yükseliyor ama bildiğiniz üzere yaşam paylaşmanın dinamiğine kapıldıkça güzelleşiyor. Ve hayatı paylaşan çiftler, bohem stili kendi yaşam biçimleriyle ayrı ayrı buluşturmanın yanı sıra, bu yaşam biçimini birlikte benimsemiş olurlarsa her şey onlar için çok daha kolay hale geliyor. Son yıllarda artan bir ivmeyle tercih edilen bohem dizaynlı yatak odaları tercihleri bunun en belirgin örneklerini teşkil ediyor.

Bu tarz yatak odalarının duvarlarını da genellikle egzotik desenler süslüyor. Belki bir duvar kağıdı bohem tarzın en iyi ifadesi haline gelirken, kimi zaman vintage esintileri taşıyan mobilyalar tercih ediliyor. Ama tercihler ne olursa olsun iyi bir bohem tarz, bohem tarzın doğuş sebebi olan sanatçıların, ressamların farklı hatta aykırı sayılabilecek zevklerinin izlerini taşıyor.

Özgürlüğün Tadını Çıkarmak İsteyenlerin Yolu Bohem Dekorasyondan Geçiyor

Kelimelerin tam anlamıyla özgürlüğün tadını çıkarmak isteyenlerin yolu bohem dekorasyondan geçiyor. Eğer siz de, sadece kendinize ait çizgileri taşıyan ama aynı zamanda yüzyıllara dayanan bir geçmişten beslenen stil anlayışını hayatınızın merkezine dilediğiniz gibi yerleştirmek istiyorsanız, bohem tarz tam size göre! Bohem tarz, duvarları yıkmak ve sınırları aşmak isteyenler için sonu gelmeyecek bir keyifli yolculuğun başlangıç noktasını oluşturuyor.

Bizlere de bu muhteşem yolculuğun keyfini sürmek düşüyor!

Yaşam alanlarınızda genel dekorasyonunuzu destekleyecek tablolar ile şık ve etkileyici konseptler oluşturabilirsiniz. Duvar dizaynlarında vazgeçilmeyen dekoratif tablolar hakkında bilgi almak için şimdi linke tıklayın

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Koltuk takımlarında tasarımsal ve işlevsel olarak değişiklikler gerçekleştirilebilir mi? Bir koltuk takımı köşe takımına nasıl çev...
Devamı
Yeni evlenecek çiftlere özel koltuk takımı tavsiyelerimizi keşfedin. Modern koltuk takımı tercih etmek isteyen çiftlerimiz, hangi ...
Devamı
Bahar ayları, evlerde yeni mobilyaların, yeni dekorasyon ürünlerinin geleceğinin habercisi olabilir. Mevsimler yenilenirken, güneş...
Devamı
Ergonomik yemek masası sandalyeleri ile lüks yaşam alanlarında konforlu mobilyalara sahip olmak ayrıcalığını elde edebilirsiniz. Y...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ