facebook
Puf Modelleri Arasından Konseptinize Uygun Seçimi Yapın

Puf Modelleri Arasından Konseptinize Uygun Seçimi Yapın

Puf çeşitleri evlerde birçok alanda kullanılan mobilyalardır. Salonlarda, yemek masalarında, yatak odalarında, mutfaklarda, hollerde başta olmak üzere evlerde ve diğer yaşam alanlarında kullanılmaktadır. Hem dekoratif hem de kullanışlı olan puflar her alana uygun olarak üretilmektedir.

Yatak Odalarında Puf Kullanımı

Yatak odalarında puf modelleri çok eski zamanlardan beri yaygın olarak kullanılmaktadır. Genellikle tuvalet aynası ile kullanılmaktadır. Ayna karşısında hazırlanma sırasında kullanılan puf çeşitleri masanın altındaki boşluğa girerek hareket alanını da daraltmamaktadır. Yatak odalarında makyaj masasına uygun boyutlarda kullanılan puflara ek olarak büyük puflarda tercih edilmektedir. Yatağın uç kısmına veya odanın diğer alanlarında konumlandırılabilen puflar yatak odasında oturma alanı oluşturulmasında da yardımcı olacaktır.

Alanların tasarımlarına uygun puf modelleri bulunduğu için dekoratif açıdan alanlarınızın ve yatak odalarınızın dekorasyonunu da tamamlayan mobilyalar arasındadır.  Pufların en fazla kullanıldığı alanlardan biri bebek ve çocuk odalarıdır. Emzirmek için pratik oturma alanı oluşturma isteyen kişiler konforlu puflar ile ihtiyaçlarını karşılayabilmektedirler. Aynı şekilde çocuk odalarında kullanılan puflar da hem siz hem çocuğunuz için oldukça kullanışlı olacaktır.

Yemek Odalarında Puf Kullanımı

Yemek odaları takımları yeniliklere açık olarak birçok şekilde tasarlanmaktadır. Masa, konsol, vitrin gibi mobilyalar hem tarz hem de yapı olarak değişik şekillerde üretilmektedir. Bu yenilikler yemek masası oturma alanlarına da yansımıştır. Eskiden yemek masaları ile tercih edilen sandalyelere ek olarak puf ve banklar da kullanılmaktadır.

Puf ve banklar özellikle dar alanları olan kişiler için oldukça kullanışlı mobilyalardır. Ayrıca normal sayıda sandalyeye ek olarak kişi sayısının fazla olmasına göre eklenebilmesi için de puflar kullanılabilmektedir.  Yemek masaları için kullanılacak puf modellerinin yüksekliğine dikkat edilmelidir. Masada oturan herkesin yakın seviyelerde olması için eğer puf oturmaya bağlı olarak bir miktar içine çökme oluşturuyorsa seçilecek pufun sandalyeden çok az yüksek olması gereklidir. Ancak pufta oturmaya bağlı bir çökme oluşturma durumu yoksa sandalye ile yakın yüksekliğe sahip puf modelleri tercih edilebilir.

Puflar kafelerin dekorasyonu için de oldukça tercih ettiği mobilyalardır. Kafeler için tercih edilen puflarında yüksekliğine dikkat edilmeli ve sandalyelere uygun yüksekliklerde puf alınmalıdır.

Salon ve Oturma Odalarında Puf Kullanımı

Salon ve oturma odalarında oldukça geniş ölçüye sahip puflar salonun orta kısmında konumlandırılabilmektedir. Geniş olan puflar kalabalık misafirlerin ağırlandığı zamanlarda oturma alanı olarak oldukça işlevsel bir mobilya olmaktadır. Alanın genişliğine göre daha küçük boyutlarda puflar da salon ve oturma odalarında kullanılabilmektedir.

Salon ve oturma odalarında pufların en fazla kullanım amaçlarından biri ayak uzatmadır. Film izleme sırasında, bilgisayarda işlerin halledilmesi sırasında veya dinlenme sırasında ayakların uzatılması için puflar kullanılabilmektedir. Salonlar için seçilecek puflarda dikkat edilmesi gereken en önemli husus dekorasyona olan uyumudur.  Salon ve oturma odalarınızın tarzına uygun olan puflar ile alanlarınızın dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Puf oturakları ofis, hastane, yurt gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Oldukça pratik bir oturma alanı sağlamasından dolayı toplu kullanım alanlarının dinlenme alanlarında puflar oldukça tercih edilmektedir. Otellerin lobi alanlarında, hastanelerin doktor bekleme alanlarında, yurtlarda işlevsel olarak kullanılabilmektedir. 

Her alanın dekorasyonuna uygun olarak tasarlanabilen puflar her bütçeye uygun şekilde bulunabilir. Puf fiyatları pufların kalitesine, pufların üretildiği malzemenin kalitesine, pufların tarzına, pufun boyutlarına göre oldukça geniş bir fiyat aralığı bulunmaktadır.

Özenerek tasarladığınız yaşam alanlarınızda hem kullanışlı hemde şık konsept sağlayan en şık yan sehpalar ile konforunuzu düşünün.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Salon aydınlatmasının doğru bir dizayn ile oluşturulması sayesinde şık yaşam alanları oluşturulmaktadır. Ancak kimi yaşam alanları...
Devamı
Beşik seçimi ebeveyn adaylarının en tatlı telaşlarından bir tanesi! Beşiğin sağlayacağı konfor bebeğin gelişim sürecine doğrudan e...
Devamı
Baza seçiminde nelere dikkat edilmelidir? Baza seçerken birçok model arasından hangisini seçeceğiniz konusunda arada kalıyorsanız ...
Devamı
Evinizdeki sevimli aile üyelerinizin zaman zaman yaptığı haylazlıkların önüne nasıl geçilebilir? Evinizde bir kedi ya da köpek bak...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ