facebook
Kırlent Yastık Nasıl Yapılır?

Kırlent Yastık Nasıl Yapılır?

Kırlent yastık yapım aşamalarını keşfedin. Kırlent yastıklar koltukların olmazsa olmazları, dekorasyonu tamamlayan, oldukça kullanışlı koltuk aksesuarlarıdır. Koltuk kumaşı ve koltuk renginden üretilmiş olan kırlent yastıkların yerini birbirinden dekoratif ve birbirinden renkli kırlentler almıştır. Koltuk takımları ile birlikte takım olarak satın alınan kırlent yastıklar da koltuk ile uyumlu başka desen ve renklerde üretilmektedir.

Yaşam alanlarının dekorasyonunda kullanılan kırlenti, halıyı veya perdeyi birbiri ile uyumlu renkli seçerek yaşam alanlarında oldukça şık bir hava kazandırılabilir. Gri beyaz tonlarında mobilyalar ile dekore edilmiş oturma odası ve salonlarda bordo, sarı, mavi, mürdüm gibi beğenilen bir renkte kırlent ve perde kullanımı ile yaşam alanlarınızda bambaşka bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Kırlent yastıklarının dekorasyondaki önemli kadar kullanım özellikleri bakımından da oldukça kullanışlı olan ürünlerdir. Koltukta oturma sırasında konforun arttırılmasında kırlent yastık kullanımının önemli büyüktür.

Kırlent yastıklar mobilyalarla birlikte temin edilebilmektedir. Bazı koltuk takımlarında kırlent bulunmayacağı gibi sizler koltuklarınızla başka bir kırlent kullanmak istediğinizde yeni bir kırlent alabileceğiniz gibi kendi zevklerine uygun bir kırlentte yapabilirsiniz. Evde kırlent yapımı oldukça kolaydır.

Kırlent yastık yapmaya başlamadan önce nasıl bir kırlent yapmak istediğinize, boyutlarına, rengine ve içine dolduracağınız malzemeye karar vermeniz gereklidir. Yapılmış olan kırlentler incelenip sizin için uygun, koltuklarınız için uyumlu bir kırlent modeline karar verdikten sonra işe başlamalısınız. Yapmadık istediğiniz kırlent modeline ve özelliklerine karar verdikten sonra malzemeleri toparlamanız gereklidir. Malzemeleri bir araya getirdikten sonra kırlent yapma işlemine geçebilirsiniz.

Evinizde kırlent yapmak için uygun malzemeniz bulunuyorsa ve elinizdeki malzemeler yardımı ile kırlent yastık yapmak istiyorsanız bu malzemeler ile en doğru kırlentin nasıl yapılacağını düşünüp araştırma yapmanız en sağlıklı sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.

Örgü Kırlent Yastık Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda oldukça yaygın olarak yapılan kırlent yastık modelleri arasında örgü kırlentler yer almaktadır. Örgü kırlent modelleri de kendi arasında birçok farklı özellikte ve farklı modelde karşımıza çıkmaktadır.

Örerek ile kırlent yastık yapmak istiyorsanız sizin için örme tekniği daha uygunsa o modeldeki örgü kırlent yastık modellerini inceleyebilirsiniz. Şiş veya tığ örgülerinden hangi tekniğin sizin için uygun olduğuna karar vermelisiniz.

Dikiş Makinesi ile Kırlent Yastık Yapımı

Dekoratif kumaşlar ile kırlent yapılmak istendiğinde dikiş makinesi, yapılan kırlentin daha sağlam ve düzgün dikilmesini sağlayacaktır. Eğer evinizde dikiş makineniz yoksa çevrenizden veya terzilerden destek alabilirsiniz.

Kırlent yastık yaparken önemli olan detay hangi ölçülerde kırlent yapılacağına karar verilmesidir. Kare veya dikdörtgen gibi klasik şekillerde kırlent yastık tasarlayabileceğiniz gibi farklı şekillerde kırlent yastıkları da tasarlayabilirsiniz.

Kırlent yastıkların bir kenarında fermuar bulunması yastıkların kılıflarının kolayca yıkanmasını sağlayacaktır. Ancak yastıkların içine makinede yıkanması kolay olacak elyaf ve benzeri doldu malzemeleri koyarsanız dış kılıfını çıkartmanıza gerek olmadan kırlent yastıkları çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz.

Kırlent ölçüsü belirlerken kullandığınız bir kırlent varsa o kırlentin ölçüsü üzerinden tasarım yapabilirsiniz. Eğer mevcut olan kırlent sizin için büyük veya küçük geliyorsa o yastığı ölçüp o ölçülere ekleme veya çıkartma yaparak kendi kırlentinizi oluşturabilirsiniz.

Evlerde bulunan tişörtlerin, eteklerin veya herhangi eşyaların kırlent yastığa veya herhangi başka bir ürüne dönüştürülmesi tüken değil üreten ve dönüştüren insanlar olmamız için oldukça değerlidir. Sizlerin de evlerinizde kullanmadığınız ve kırlent olmak için uygun malzemeleriniz varsa birbirinden şık ve dekoratif kırlentlere dönüştürebilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Yemek odası dekorasyonu oluşturmak, ev dekorasyonunda oldukça önemlidir. Özellikle yaşam alanlarını dizayn etmek için ekstra emek ...
Devamı
Yeni evlenecek çiftlere özel koltuk takımı tavsiyelerimizi keşfedin. Modern koltuk takımı tercih etmek isteyen çiftlerimiz, hangi ...
Devamı
Günün yorgunluğunu üzerine uzanıp attığımız ve misafirlerimizi ağırladığımız kanepe ve koltuklar ev mobilyaları arasında en çok ku...
Devamı
Modern, canlı ve sıcak dekore edilen yaşam alanlarının şıklığını tamamlayan ahşap orta sehpa modelleri her sezon gözde olmayı başa...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ