facebook
Dresuarlar Nasıl Süslenir?

Dresuarlar Nasıl Süslenir?

Dresuarlar, antrelerde, yatak odalarında ve salonlarda tercih edilen, işlevsel mobilyalardır. En az işlevselliği kadar dekorasyona katkısı da fazladır. Bu sebeple dresuarların süslenmesi, modelleri ve tasarımları da oldukça önemlidir. Peki dresuarlar nasıl süslenir?

Dresuarların kullanım alanlarına uygun seçilmesi doğru olacaktır. Yaşam alanınıza dahil edeceğiniz mobilyanızın, hangi alanlarda kullanılacağı model seçimi konusunda size yardımcı olacaktır. Dresuarlar farklı odalarda kullanılabildikleri için model ve tasarımları da değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin antrede dresuar kullanacaksanız, aynalı dresuar modellerini tercih etmeniz doğru olacaktır. Çünkü kapıdan çıkmadan önce son bir kez, üzerinizi düzenlemek, kombinizi incelemek ve kendinize bakmak isteyebilirsiniz. İşte antrelerde kullanılan dresuarlar da ayna kullanımı hayat kurtarıcı olacaktır. Bununla birlikte sadece ayna yeterli olmamaktadır. Dresuar modellerini antrelerde kullanacaksanız, çekmeceli olması da önemli olacaktır. Çünkü anahtarlarınız, cüzdanı, ufak takılar gibi çıkarken yanınıza alacağınız eşyalarınızı bu çekmecelerde saklayabilirsiniz. Hem eşyalarınızın kaybolmasını önleyecek hem de onlara çabuk ulaşacak bir alanda muhafaza edebilirsiniz. Peki salonlarda?

Salonlarda Dresuar Kullanımı ve Süsleme Fikirleri

Salonunuzda kullanacağınız dresuarınız, işlevsellikten öte, daha çok dekorasyona katkısı ile değerlendirilmelidir. Bu sebeple salonunuzda yer vereceğiniz bu mobilyanızın aynalı olması yada çekmeceli olmasından çok modelin tasarımına odaklanmalısınız. Salon dekorasyonunuz ile uyumlu olan bir model seçmeniz ilk atacağınız adım olmalıdır. Devamında ise, dresuarınızı süslemelisiniz. Salonlarda genellikle dekorasyonu destekleyecek süslerin başında çiçekler, vazolar, biblolar, figürler ve fotoğraf çerçeveleri gelmektedir. Sizde dresuarınızın üzerinde, çok sevdiğiniz bir fotoğraf ve çerçevesine yer vermek isteyebilirsiniz. Ya da canlı çiçeklerin yer aldığı odaya kokusunu yayan ve renk katan çiçeklerinizi dresuarlarınızın üzerinde konumlandırabilirsiniz.

Salon dresuarları genellikle çekmecesiz ve aynasızdır. Genellikle motifleri ön plana çıkan bu modeller tek başına bir aksesuar niteliği de taşımaktadır. Ancak şık mobilyanızı daha da süsleyebilirsiniz. Modelin tasarımını ve işlemelerini kapatmayacak, örtüler ile şıklığına şıklık katabilirsiniz.

Yatak Odası Dresuarları

Yatak odası dresuarları şık olmaları gerektiği kadar işlevsel olarak ta kullanılmalıdır. Yatak odaları genellikle, çiftlerin kullandıkları ve dekorasyon ve tasarım kaygısının bir nebze de olsa daha düşük olduğu yaşam alanlarıdır. Yatak odası dresuarlarınızın işlevsel kullanabilirsiniz. Takılarınızı yerleştirebileceğiniz özel standınızı, takılarınızı, bakım ürünlerinizi, kaybolmasını istemediğiniz aksesuarlarınızı da çekmecelerinde muhafaza edebilirsiniz.

Yaşam alanlarınızda dresuar kullanmak ve yeni tasarım fikirlerini incelemek istiyorsanız, Trend Mobilya dresuar kategorisini incelemenizi öneriyoruz. Birbirinden şık ve yeni dresuar tasarımlarına, ulaşabileceğiniz, kategorimizde uygun fiyatlı ve kaliteli dresuar modellerimiz keşfedebilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Bahar ayları, evlerde yeni mobilyaların, yeni dekorasyon ürünlerinin geleceğinin habercisi olabilir. Mevsimler yenilenirken, güneş...
Devamı
Balkon dekorasyon fikirleri bizim gibi akdeniz ülkeleri arasında yer alan ülkelerde, diğer ülkelere kıyasla daha gelişmiş durumdad...
Devamı
Halılardaki inatçı lekelenmelere kesin çözüm nedir? Halıda oluşan inatçı lekelerin çıkarılmasında zorlanılmaktadır. Ancak her leke...
Devamı
Salon boyası yaşam alanlarında hangi renk olmalıdır? Renklerin yaşam alanlarındaki etkisini bilmeyen kalmamıştır. Renkler, yaşam a...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ