facebook
Modern Yatak Odalarında Kullanılacak 3 Avize Modeli

Modern Yatak Odalarında Kullanılacak 3 Avize Modeli

Modern yatak odası dekorasyonunda tercih edilecek avizeler nelerdir? Yatak odası avizeleri seçerken nelere dikkat edilmelidir? Modern yaşam alanlarında dekorasyon oluştururken dikkat edilecek önemli etmenlerin başında aydınlatma ve aydınlatma unsurları da gelmektedir. Bu unsurların temelini avizeler oluşturmaktadır. Bu sebeple avize seçimi de önemlidir. Yatak odalarında tercih edilecek avizeler tasarım ve aydınlatma özellikleri açısından doğru seçilmesi gerekmektedir. Peki modern yatak odalarında kullanılacak avize modelleri nelerdir?

Şapkalı Avizeler

Yatak odası avizeleri arasından seçim yaparken ilk akla gelen çeşitlerin başında şapkalı avizeler gelmektedir. dekorasyonunda tercih edilecek avizelerin başında şapkalı avizeler gelmektedir. Lüks ve şık yaşam alanlarında sıkça tercih edilen bu avizeler, modern yaşam alanlarında da mükemmel dekorasyonu tetiklemektedir. Ortama kattığı şık ambiyans ile, dekorasyonda bir artı değer katması önemli özelliklerinin başında gelmektedir. Ortama kattığı hafif loş ancak, yumuşak ışığı sayesinde gözü yormayan, kullanıcılara direkt olarak yansımayan bir ışık sunmaktadır. Bu da yatak odası gibi dinlenme alanlarında, kullanıcılarınn tercih edecekleri aydınlatma türleri arasına girmektedir.

Şapkalı avizeler, genellikle şık tasarımları ile de aksesuar niteliği taşımaktadır. Aksesuar niteliğinin yanında şık bir aydınlatma ürünü de olan şapkalı avizelerin dezavantajı da bulunmaktadır. Bu dez avantaj ise, şapka olan kumaşlarının tozlanması ve temizliklerinin biraz daha zahmetli olmasıdır.

Şamdanlı Avizeler

Şamdanlı avizelerde geçmişten günümüze kadar bir çok yaşam alanında tercih edilen, şık tasarımı ile gözleri üzerine çekmektedir. Daha çok birden çok şamdan oluşmakta ve otantik bir tasarım sağlamaktadır. Geçmişte kullanılan gaz lambalarını anımsatan şamdanlı avizeler ortama kattığı yüksek aydınlatma ile ışıl ışıl bir dekorasyon oluşturmanızı sağlamaktadır.

Şamdanlı avizeler de lüks yaşam alanları ile birlikte modern yatak odalarında doğru tercih olacaktır. Yalnız, şapkalı modellere ekstra olarak şamdanlı avizelerdeki camlar, şeffaf oldukları için gözü yorabilecek bir ışık yayabilir. Ancak daha aydınlık ve ışıl ışıl bir ortam oluşturmak istenilen odalarda tercih edilebilir.

Kristalli Avizeler

Kristalli avizeler genellikle salonlarda tercih edilmesi ile birlikte, yatak odası dekorasyonuna da dahil edilmektedir. Özellikle kristallerin ortama kattığı gökkuşağı renkleri mükemmel bir ambiyans oluşturmayı sağlayacaktır. Onlarca kristalin, avizede tercih edilmesi ile birlikte aydınlatma özelliğinden çok aksesuar özelliği ön planda olan avizeler, yatak odası dekorasyonunuza etkisini hissettirecek.

Kristalli avizeler temizlenmesi zahmetli avize modelleri arasında yerini almaktadır. Tüm kristallerin teker teker ve nazik bir şekilde temizlenmesi ile birlikte, bakımı gerçekleştirilmektedir. Bakımı zor olsa da avizeler içerisindeki en şık ve en göz alıcı konsepti kristalli avizeler ile oluşturabileceğinizi de unutmamalısınız.

Yaşam alanlarınızda hangi avize modelini dahil ederseniz edin, aydınlatma şiddetinin ve büyüklüğünü doğru seçmeniz gerekmektedir. Ne çok büyük ne de çok küçük bir avize tercih etmelisiniz. Özellikle avizelerin konumlandırılması da hayati derecede önem taşımaktadır. Yatağınızın üzerinde bir avize konumlandırması tehlikeli sayılabilmektedir. Olası deprem ya da bağlantı kopma kazalarında yaralanma gerçekleşebilmektedir. Bu sebeple yatak odası avizelerinizi seçtikten sonra konumlandırmanız da önemli bir meseledir.

Yatak odası dekorasoynunda avizeler oldukça önemlidir. Ancak avizelerin dışında da oldukça önemli detaylar bulunmaktadır. Yatak odası dekorasyonunda sizlere fikir verecek ve atlamamanız gereken önemli detayları paylaştığımız blog makalemizi şimdi inceleyin. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Küçük mutfaklara mobilya seçimi nasıl yapılır? Küçük mutfak dekorasyon örnekleri nelerdir? Küçük mutfaklarda dekorasyon her zaman ...
Devamı
İnternetten mobilya satan firmalar, her geçen gün artış gösteriyor. İnternetten mobilya almak ta her geçen gün artış gösteriyor. K...
Devamı
Halılardaki inatçı lekelenmelere kesin çözüm nedir? Halıda oluşan inatçı lekelerin çıkarılmasında zorlanılmaktadır. Ancak her leke...
Devamı
Şık ofis odaları oluşturmak için hangi mobilya modellerini seçmeniz gerekmektedir? En şık çalışma alanları için tercih edeceğiniz ...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ