facebook
Modern Salonlara, Modern Yemek Masaları

Modern Salonlara İçin Modern Yemek Masaları

Mobilyalar evlerin konsept ve tasarım belirleyicilerindendir. Ev içerisindeki tasarımı ve dekorasyonu belirleyen en önemli etmenlerden birisi mobilyalardır. Yaşam alanlarının en gözde olan odaları salon ve oturma odalarıdır. Modern salon konseptleri oluşturmak isteyen bireyler, oturma takımı ile birlikte modern yemek masaları ile tasarımınızı destekleyebilirsiniz.

Yemek masaları, genellikle salon konsepti ile uyumlu olarak seçilmektedir. Koltuk takımları, aydınlatma ve salon içerisinde kullanılan aksesuar modelleri ile uyumlu yemek masaları yani yemek odası takımları kullanılmaktadır. Bu seçim genel ev konseptinizi destekleyeceği gibi oturma takımınız ile yemek masanızın uyumlu olmasını sağlayacaktır. Ancak yemek masası seçerken takımlar arası uyum tek kriter değildir.

Konforlu Yemek Masası Seçimi

Modern yaşam alanları oluşturmak isteyen kullanıcıların hedeflemesi gereken en önemli kriterlerden birisi rahat ve konforlu bir yemek masası seçimidir. Yemek masasının kullanışlılığı, sandalyelerin boyutu ve kullanışlılığı, konforlu oturum sunması, yemek masasının yüksekliği gibi birçok kriter mevcuttur.

Yemek masası sandalyelerinin kumaş tercih edilmesi yaz aylarındaki terleme sorununu ortadan kaldıracaktır. Bununla birlikte derinin zaman içerisinde boya atması, çizilmesi, çatlaması ve yırtılması gibi durumların da önüne geçilecektir. Özellikle evde kedi veya köpek gibi bir evcil hayvan besliyorsanız derileriniz yırtılabilir veya delinebilir. Bu nedenle kumaş sandalye kullanımı daha kullanışlı olacaktır.

Sandalye boyutları ve sünger kullanımına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Çok büyük sandalyeleri masa içerisine sığamayacağı için dışarda kalma riski oluşmaktadır. Bu nedenle yemek masası sandalyelerinin masa ile uyumlu olması gerekmektedir. Sandalye de kullanılan süngerlerin ergonomik ve rahat bir yapıda olması konforlu bir oturum tecrübesi yaşamanızı sağlayacaktır. Bu nedenle yemek masanızı alırken konfor ve boyuta da dikkat etmelisiniz.

Yemek masalarında da konforu belirleyen bazı etmenler mevcuttur. Masanın açılabilir olması, masanın yüksekliği veya alçaklığı, yemek masasının kullanışlılığı da konforu belirleyen etmenler arasındadır.

Modern Bir Yemek Odası Aksesuarlar ile Desteklenmeli

Modern bir yemek odası takımında, lüks, gösteriş ve kullanışlı aksesuarlar dahil edilmelidir. Aksesuarlar hem kullanışlılığı açısından hem de kattı tasarımsal katkılardan dolayı yemek odası takımlarında ve yemek masalarında kullanılmalıdır. Yemek masasının üzerindeki vazo ve şamdanlar, vitrine ekleyeceğiniz çerçeveler, yemek takımınız ve vitrin aksesuarları eklenmelidir. Konsolunuzun üzerine ekleyeceğiniz biblo, vazo ve ayna modelleri şık ve kullanışlı aksesuarlar kullanılacaktır.

Salon Takımı ile Uyumlu Yemek Odası Takımı

Modern bir konsepti desteklemek için yaşam alanlarında en üst düzeyde uyumu yakalamak gerekmektedir. Bu uyumu yakalamak için odalarda kullanılan mobilyaların birbirleri arasındaki uyumu yakalaması gerekmektedir. Koltuk takımı ile yemek masası sandalyelerinin kumaş renkleri, motif varsa mobilyalar arasındaki motiflerin uyumu, mobilyaların boyutlarının uyumu, ahşap renklerinin uyumu oldukça önemlidir.

Yemek Masasının Boyutu ve Kapasitesi

Seçeceğiniz yemek masasının boyutu ve kapasitesi oldukça önemlidir. Büyük ve kapasitesi fazla bir yemek masasını birçok kullanıcı istemektedir. Ancak dar alanlara büyük yemek masası seçimi yaşam alanınızı daraltacağından basık bir ortam oluşturmanıza sebebiyet verecektir. Yemek odanızın boyutunu ve kapasitesini odanızın büyüklüğüne ve m2 sine göre seçmeniz yararınıza olacaktır. Küçük bir odanız varsa daha ufak yemek masaları tercih etmeniz hem kullanışlılığınızı arttıracak hemde yaşam alanınızı daha ferah tasarlamanızı sağlayacaktır.

Modern salonlar dizayn etmek için konforlu bir yemek odası seçimi, modern ve uyumlu aksesuar seçimleri, salon takımınız ile uyumlu bir yemek masası, odanıza göre uygun bir masa boyutu gibi önemli etmenlere dikkat etmeniz gerekecektir.

Modern yaşam alanlarınıza yeni bir yemek odası takımı dahil etmek istiyorsanız, modern yemek odası seçim rehberimizi mutlaka incelemeniz gerekmektedir. Modern yemek odası seçiminizi doğru yapmak için rehber makalemizi keşfedin. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Kaliteli mobilya nasıl anlaşılır?  Mobilya seçiminde kalite kıstasını önemseyen kullanıcılar, mobilya satın alırken kalite seçimin...
Devamı
Sedir ağacı, ülkemizde de ismi bilinen ağaç türleri arasında yer almaktadır. Ancak sedir ağacının bilinmeyen özellikleri de bulunm...
Devamı
Salon boyası yaşam alanlarında hangi renk olmalıdır? Renklerin yaşam alanlarındaki etkisini bilmeyen kalmamıştır. Renkler, yaşam a...
Devamı
Halılardaki inatçı lekelenmelere kesin çözüm nedir? Halıda oluşan inatçı lekelerin çıkarılmasında zorlanılmaktadır. Ancak her leke...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ