facebook
Bahar Aylarına Uygun Dekorasyon Önerileri

Bahar Aylarına Uygun Dekorasyon Önerileri

Bahar ayları, evlerde yeni mobilyaların, yeni dekorasyon ürünlerinin geleceğinin habercisi olabilir. Mevsimler yenilenirken, güneş açarken ve çiçekler dallarında tazelenirken, evinizi de yenileyebilirsiniz. Bahar ayları genellikle çiçeklerin açtığı, güneşin daha fazla görüldüğü, insanların soğuk kış günlerinden yaz aylarına geçiş yaptığı dönemdir. İşte bu dönemde hem ev içerisindeki mobilyalar hem de ev dekorasyonunda yeniliğie gidilmektedir. Kış için oluşturduğunuz ev dekorasyonunuz ve tercih ettiğiniz eşyalar yerini bahar dekorasyonuna bırakacaktır. Peki yeni bir şeyler keşfetmek istiyor ve tavsiye almak istiyorsanız neler yapmalısınız?

Bahar aylarına uygun dekorasyon oluşturmak için öncelikle renkler ile barışık olmalısınız. Cıvıl cıvıl renkli bir yaşam alanı oluşturmak oldukça ideal olacaktır.

Değişime Halılardan Başlayabilirsiniz

Dekorasyonunuzu değiştirmek, bahar aylarına uygun şık bir dekorasyonu oluşturmak istiyorsanız, değişime halı modellerinden başlayabilirsiniz. Genellikle kış aylarında kalın, yünlü ve büyük halıları kullanmak tercih edilmektedir. Bu ısı yalıtımını sağlarken ayağınızı en az şekilde soğuk zemine temas ettirmeniz için tercih edimlektedir. Ancak bahar ayları ile birlikte havaların ısınması, bu ihtiyacı ortadan kaldırmaktadır. Bu sebeple kalın, yünlü ve büyük halılar yerine, daha ufak, ince ve tüysüz halılar hatta kilimler bile tercih edebilirsiniz. Bahar aylarına uygun bir dekorasyonu oluşturmak için renkli ufak yazlık bir halıyı tercih edebilirsiniz. Salonlarınızda, yatak odanızda, girişinizde ve antrenizde daha az halıya yer verebilirsiniz. Ancak motifli, çiçek desenli ve renkli halılar tercihlerinizin en başında yer almamlıdır.

Tablo ve Aksesuar Modelleri ile Renk Katın

Dekorasyonunuza tablo ve aksesuar modelleri de dahil ederek, renkli ve canlı bir konsept oluşturabilirsiniz. Bahar aylarında cıvıl cıvıl ve renkli bir dekorasyon inşa etmek adına, duvarlarınıza renk katabilir ve  capcanlı tablo modellerini keşfedebilirsiniz. Manzara tabloları, çiçek tabloları renkli ve seyredildiğinde cıvıl cıvıl bir konsept oluşturan tablo çeşitleri arasında yer almaktadır. Tablolara ek olarak mükemmel aksesuar modellerini de yaşam alanlarınıza dahil edebilirsiniz. Bu aksesuar modelleri içerisinde, vazolar, biblolar, çiçekler, canlı iç mekan bitkileri, aydınlatma ürünleri de yer alabilir.

Bahar aylarında çağrışım yapan renkli bitkilerden oluşan, canlı bitki köşesi oluşturabilirsiniz. Daha da minimal bir aksesuar tercih etmek istiyorsanız, renkli yapay bitkileri tercih edebilir ve şık bir vazonun hemen üzerinde sergilemek için salonunuzda ya da yemek masanızın üzerinde konumlandırabilirsiniz.

Abajurlar veya lambaderler de size göz alıcı şıklığı sunacaktır. Özellikle gün batımından hemen sonra, ortama katacakları loş ortam ile hem dinlenecek hemde ortamın ambiyansını değiştireceksiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Zigon ve orta sehpalar ev dekorasyonlarında olmazsa olmaz mobilya çeşitlerinden olmaktadır. Evin tasarımında direkt olarak rol oyn...
Devamı
Zamanlarının büyük bir bölümünü geçirdikleri odaları çocuklar için çok önemli. Çocuk odalarının dekorasyonu, çocukları mutlu edece...
Devamı
Günümüzde ofis dekorasyonu da en az ev dekorasyonu kadar önem arz etmektedir. Kurumların kimliği ve temsil gücünü yansıtan ofisler...
Devamı
Boyun ağrıtmayan yastıkların özellikleri nelerdir? Günün ortalama üçte birlik bir kısmı yatarak ve uyuyarak geçmektedir. Uyku kali...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ