facebook
Çiçekli Koltuk Takımları ile Bahar 4 Mevsim Evinizde

Çiçekli Koltuk Takımları ile Bahar Evinizde

Ev dekorasyonunuzu belirlerken mobilyalar en önemli tasarım belirleyicilerdendir. Mobilyalar içerisinde evin tasarımını ve dekorasyonunu en iyi belirleyen mobilyalar koltuk takımları olmaktadır. Modern koltuk takımları birçok farklı tasarım ve modelden oluşmaktadır. En beğenilen koltuk takımlarının arasında motifli modele sahip olan koltuklar dahil olmaktadır.

Çiçek Desenli Koltuk Modelleri

Salon konseptinize bahar esintisi getirmek için çiçekli koltuk modelleri tercih ederken, evinizin konseptini de bu sıcak ve hareketli dekorasyona uyumlu hale getirmeniz gerekmektedir. Mobilyalarınız en beğendiğiniz salon tarzına uygun olarak seçebilir veya salon tarzınızı mobilyalarınıza göre seçebilirsiniz.

Çiçek Desenleri Mutluluk Getirecek

Çiçekler yeniliğin, baharın, gelişimin ve yeni umutların sembolü olduğu ve insanlarda bu duyguların çağrışımını yaptığı için, yaşam alanlarınızda sizi motive edecek ve dinlendirecek atmosfer sunacaktır. Bu atmosferin üzerine fiziki rahatlık sağlaması adına, yumuşak ve konforlu bir koltuk seçimi en doğru seçim olacaktır. Çiçekli koltuk takımınız ile uyumlu canlı çiçekler seçebilir ve canlı çiçekleri kombin tamamlayıcı olarak kullanabilirsiniz.

Farklı Tarz Çiçekli Koltuk Takımları

Çiçek desenli koltuk takımlarından en çok tercih edilen modeller daha çok pembe ve pembe tonlarından oluşmaktadır. Koltuk takımlarının kumaşlarında seçilen desen ve renkler gerçek çiçek tonlarına ve desenlerine en yakın tonlarda olmaktadır. Bunun sebebi doğallığı ve gerçekliğe en yakın seçimi yapmaktır. Koltuk takımlarında daha çok pastel renkli ve çiçekli motifler tercih edilmektedir.

Koltuk takımları genelde iki üçlü iki berjerden oluşmaktadır. Kullanıcılara göre tek berjer veya iki berjer olarak takımlar kombin edilmektedir. Bunlarla birlikte orta sehpa, yan sehpa ve zigon sehpalar da kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Bu yan aksesuarlar odanın genel konseptiyle uyum sağlarken, çiçek desenli koltuk takımınızla da uyumlu olması gerekmektedir. Pembe ve tonlarında çiçek desenleri olan koltuk takımları için, pembe yan sehpa ve orta sehpa mobilyaları tercih etmeniz ideal olacaktır.

Fiziki ve Manevi Rahatlığınızı Sağlayın

Yaşam alanlarınızda tercih edip kullanacağınız mobilyalarınız, işten yorgun gelip oturup dinlendiğiniz, hobilerinizi gerçekleştirdiğiniz, oyun oynayıp, televizyon izlediğiniz veya kitap okurken dinlenme aktivetinizi gerçekleştireceğiniz mobilyalarınızdır. Fiziki ve manevi rahatlığınızı sağlayacak mobilyalarınızı hem deseni hemde rahatlığı ile doğru tercih etmeniz oldukça yararlı olacaktır. Bu nedenle mobilya seçiminizi doğru yapmanız gerekmektedir.

Koltuk Takımı Alırken Atlamamanız Gerekenler

Koltuk takımınızı seçerken her ne kadar desenli, tasarımı ve motifleri ilgimizi çekse de kullanışlılık açısından dikkat etmeniz gereken bazı detaylar mevcuttur. Koltuk takımınızı seçerken tasarımı ve yapısının odanıza ve diğer mobilyalarınıza uyumlu olmasına dikkat edin. Bu uyum yaşam alanlarınızda bütünlük sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Koltuğunuzun rahatlığı, süngerinin kalitesi oldukça önemli. Dinlenme aktivitenizi gerçekleştireceğiniz koltuk takımınızın rahat ve sizi yormayacak tasarım ve malzemelerden oluşmasına dikkat edin.

Kumaş yapısı da bir koltuk takımı için oldukça önemlidir. Üzerinde vakit geçirdiğimiz, misafirlerinizi ağırladığınız koltuklarınız zaman içerisinde kirlenecektir. Bu kirlenme koltuk takımının renginin koyulaştıracağı gibi bölgesel lekelenmelerden de oluşabilir. Bu nedenle kolay silinebilir, leke tutmayan özellikli koltuk kumaşı tercih etmeniz hem kozmetik açıdan hem de yaşam alanlarınızda hijyen sağlamak için önemli bir detaydır.

Koltuk takımınızın modüler olmasına önem gösterin. Taşıma, oda değiştirme ve nakliye süreçlerinde koltuk takımınızı daha rahat transfer etme ve zarar görmemesi için kollarının takılıp çıkartılabilir olmasına dikkat edin. Aksi takdirde koltuk takımınız asansöre sığmayabilir, odanıza kapılardan geçemeyebilir.

Kırlentleri ihmal etmeyin. Koltuk takımının tasarımını destekleyen kırlentler, sırt ve bel bölgesini de doldurduğu için oldukça yararlıdır. Bu nedenle takımla uyumlu kırlentleri ihmal etmemelisiniz. 

Yeni evlenenlere koltuk takımı önerilerimizi paylaştığımız önerilerimizi keşfetmek isterseniz blog makalemizi inceleyin.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Evinize uygun kitaplık seçimi ile mükemmel dekorasyona sahip olun. Farklı yaşam alanlarında dekorasyon ürünleri, mobilyalar ve aks...
Devamı
Aksesuar seçerken nelere dikkat edilmelidir? Lüks mekanlar ya da modern yaşam alanları dekore edilirken her etmen planlı ve düşünü...
Devamı
Salon boyası yaşam alanlarında hangi renk olmalıdır? Renklerin yaşam alanlarındaki etkisini bilmeyen kalmamıştır. Renkler, yaşam a...
Devamı
Ledlerin evlerimizde ve mobilyalarda kullanımı kullanışlı ve oldukça şıktır. Salonlarda tv ünitelerinde, vitrinlerde, kitaplıklard...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ