facebook
Baba Koltukları ile Annenizi Sevindirin

Baba Koltukları ile Annenizi Sevindirin

Baba koltukları olarak adlandırılan tv koltukları ile annenizi sevindirin. Alışılmışın dışında çıkarak bu koltukları babalarınız yerine sizler için büyük emekler veren annelerinizi mutlu edin. 

Evde televizyon karşısında yayılıp en sevdiği diziyi izlerken günün yorgunluğunu atan bir aile bireyi varsa o da babalarımızdır. Salondaki en büyük koltuğa da kurulmaya bayılırlar. Fakat bu durum bazen aynı koltukta gözü olan annelerimiz için sinir bozucu olabiliyor. Adeta taht savaşlarını andıran bir savaşa dönüşebiliyor bu durum bazen. İşte evde hem anneyi hem de babayı sevindirecek bir ürün; baba koltukları. Anneler büyük koltuğun zaferini yaşarken babalarımız da o koltuğu hiç aratmayacak rahatlıkta ve konforda baba koltuklarında diledikleri gibi televizyon karşısında keyif yapabilecekler. Bu baba koltuklarına televizyon koltuğu da denilebiliyor.

Baba Koltuklarının Özellikleri

Özellikleri adeta babalar düşünülerek yapılmış olan bu koltuklar son zamanlarda çoğu kişinin ilgisini de üzerine almayı başarmış durumda. İşte bu özelliklerden bazıları:

Kesinlikle son derece rahat bir tasarıma sahiptir.

Sırt kısmı ve ayak bölümü birbirine bağımlı olmadığından sırt kısmı arkaya yaslanabilir; ayak kısmı ise kaldırılabilir. Bu sayede babalarınız ayaklarını uzatıp, arkalarına yaslanıp televizyon keyiflerini oldukça rahat bir biçimde yaşayabilirler.

Bazıları manuel, bazıları ise kumanda ile otomatik kontrol edilebilir. Bu kendi tercihinize kalmış bir durum.

Manuel baba koltukları genellikle yanlarındaki çekme aparatıyla kontrol edilir. Tabiki bu modelden modele göre de değişebilir.

Ben ailemle birlikte oturmak istiyorum tek kişilik televizyon koltukları bana göre değil diyen babalarımız içinse geniş koltukları da mevcut üstelik. Ee daha ne olsun!

Baktığınız modele göre bardak tutacakları gibi küçük sevimli detaylarda bulabilirsiniz koltuğunuzda

Baba Koltuklarını Nerede Bulabilirim

Çoğu babanın hayır diyemeyeceği bir tekliftir baba koltukları. Büyük koltukta gözü olan annelerimiz içinse gayet ikna edici bir mobilya olmuştur. Televizyonun bu kadar yaygınlaşmasıyla birlikte bu tarz mobilyalar da ihtiyaç olup üretilmeye başlanmıştır. Özellikle günümüzde her yerde bu baba koltuklarına rastlamak mümkündür. Baba koltuklarını çoğu mobilyacıda ve internet sitelerinde bulabilirsiniz. Online alışveriş ile çoğu dekoratif baba koltukları hakkında bilgi edinebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

Baba Koltuğu Alırken Dikkat Edilecekler

Peki herkesin, hatta baba olmayanların bile kendi için isteyebileceği bu mobilyayı alırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

Koltuk yeterince rahat mı?

Daha önce de değindiğimiz bir konu koltuğunuz (isteğe göre) manuel mi kumandalı mı olsun? Manuel kol için güç uygulanması gerektiğinden dolayı yaşlı ve hasta kullanıcılar için uygun olmayabilir.

Baba koltuklarında dikkat edilmesi gereken diğer unsurlar tamamen kişinin isteği ve beklentisine göredir. Örneğin masaj özelliği var mı? Sırt ısıtma fonksiyonu var mı? Ayağa kaldırma fonksiyonu var mı? Bu özellik bacak veya diz rahatsızlığı olan ve yaşlı kullanıcılar için oldukça önemli olabilir. Koltukta kullanılan kumaş nedir? (gerçek deri kullanımında fiyatlar da artmaktadır. Tabiki hayvanlarımızın yaşam hakkı için gerçek deriyi önermiyoruz). 

Bu özelliklerin yanı sıra baba koltuklarının temizliği de oldukça önemlidir. Kullanılan kumaşın kolay temizlenebilir olmasına; kir, leke tutmamasına dikkat edilmelidir.

Bu koltukların tasarımında yalın ve sade modeller tercih edilir. Genellikle bej, siyah, kahverengi, gri, beyaz, bordo gibi renklerle karşılaşmanız mümkün. Satın aldığınız yere göre de renk seçenekleri artabilir. Küçük mekânlarda açık renkler tercih edilmelidir. Hal böyleyken salonunuza uygun baba koltuklarından seçmenizi öneririz. Çünkü baba koltukları salona daha farklı ve sıcak bir hava katacaktır.

Satın alırken sadece görünüşüne kanmamalısınız. Çok güzel gözüken bir koltuk görünüşünün aksine hiç rahat çıkmayabilir. Aynı zamanda ürünle birlikte mutlaka garanti belgesini de almalısınız.

Baba koltuklarınızda iyi seyirler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Televizyon Ünitesi ve Duvar Ünitesi Arasındaki Farklar isimli makalemizi keşfedin.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Modern evler dizayn etmek hepimizin hayali. Peki modern yaşam alanlarında minimalizm akımına kapılmaya ne dersiniz? Sade ve dinlen...
Devamı
Koltuklar nasıl silinir? Koltuk temizliği yaparken, koltuk silme işlemi en önemli temizleme teknikleri arasında yer almaktadır. Eğ...
Devamı
Dresuar modelleri deyince aklımıza ilk önce antreleri süsleyen tasarımlar geliyor.  Buna karşın, günümüzün en sevilen ve en fonksi...
Devamı
Zigon sehpalar her ev konseptine uygun, tasarımı ve dekorasyonu tamamlayıcı yardımcı mobilyalardır. Birçok zigon sehpa modeli bulu...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ