facebook
Mutfak Masası Seçiminde Alışılmışın Dışına Çıkın

Mutfak Masası Seçiminde Alışılmışın Dışına Çıkın

Mutfak masaları evlerde asla ama asla eksik edilmeyecek bir mobilyadır. Bu kadar önemli olan bir mobilya içinse elbette fazla ilgi var. Değişik mutfak masası tasarımları her geçen gün artmakta. Mutfak masaları sadece bir mobilya değil, dekor ürünü hiç değil; günlük yaşantımızda da sıklıkla kullandığımız bir mobilyadır. Yemek odası olmayan evlerde, salondaki masanın önemli günlere ve misafirlere ayrıldığı zaman mutfak masası devreye giriyor. Günlük öğünler yemekler tatlılar ailece içilen çaylar kahveler hatta masa oyunları bile bu masalarda oluyor. Öyle ki iç mimarlarımız bile mutfak dizaynında mutfak masalarını da baz alıyorlar. Hayatımızın bu kadar içinde olmasıyla birlikte de mutfak masalarına verilen önem ve her açıdan beklentiler artıyor. Gün geçtikçe her şeyin ilerlediği gibi mutfak masası modelleri de ilerleme kaydetti. Artık sıradan masalar yerine çok daha değişik mutfak masası fikirleri ortaya çıkıyor ve üretiliyor.

Mutfak Masası Seçiminde Dikkat Edilecekler

Herkes mobilyalarının diğerlerinden daha farklı ve şık olmasını ister. Şıklığın yanı sıra da mutfak için ideal mutfak masası takımını seçmek oldukça zor olabiliyor. İşte size bu kafa karışıklığını önlemek için birkaç öneri.

Her şeyde olduğu gibi tabiki ölçüleri büyük oranda önem taşır. Bir tek masa ölçüsü değil mutfağın ölçüsü de ele alınmalı ki mutfak masası hareket alanını daraltmasın. Bunun yanı sıra kocaman bir mutfağa küçücük bir masa koymak da işleri hem komikleştirir hem zorlaştırır. Masanın hem enine hem de boyuna dikkat edilmelidir, bunun yanında yüksekliği de büyük önem taşır.

Son yıllarda bar tarzı masalar da oldukça moda. Uzun tabureler ve duvara monte edilen masayla mutfaklar daha modern estetik ve şık bir görünüm elde ediyor.

Mutfak masanızın nasıl göründüğü ve nasıl dekora edildiği tabiki hiç şüphesiz sizin seçiminize kalmış bir şey. Mutfak masanız günlük kullanımda bulunduğu için sürekli kullanılan bir mobilya ve fazla dekor edilemez. Mutfak masanızda kalabalık yapmayacak, kullanımı ve kaldırması kolay dekorlar kullanılmalıdır. Örneğin bir meyve tabağı hem sağlıklı hem de estetik gözüken bir tercih. Sevimli hafif duracak çiçekler de tatlı bir hava sağlayabilir. İçerisinde sade fakat hoş bir hava veren yeşilliklerin bulunduğu küçük saksılar da kullanılabilir. Farklı objelerle dekore edilmeden de kendinden harika tasarımlı masalar bulunmakta. Örneğin cam masalar tasarımcıların favorilerinden olmaya devam ediyor. Eski tarzda metal masaların modasının geçmeye hiç niyeti yok gibi duruyor. Ahşap masalar da öne çıkan masalardandır. ‘’geriye ne kaldı ki?’’ diyenler içinse şunu söyleyebiliriz. Mutfak masası seçenekleri o kadar geniş ki tasarımcılarımız bunların hepsini sizlerin beğenisine sunmaktan çekinmiyor.

Bir restoranı aratmayacak tasarım artık günümüzde evlerde de bulunmakta. Masanızın tepesine asacağınız şık bir avize sıcak bir hava katacaktır.

Köşe koltuklu masa takımları da hem şık hem kullanışlı. Koltuk takımlarının aynı zamanda bir bölmesi bulunuyor.

Daha bahset bahset bitmeyecek bir sürü mutfak masası modelleri.

Estetik ve konforu doğru orantıda tutmalısınız. Estetiklik eksik olursa ne kadar konforlu olursa olsun kötü ve uyumsuz bir görüntü olacaktır, konfor eksik olursa ne kadar şık olursa olsun rahatsız ve konforsuz olacaksınız ve bunlar da bir yere kadar göz yumulacak şeylerdir.

Bu modeller bana gelmez ben daha renkli, daha aykırı daha yenilikçi biriyim ve kişiliğimi de bu şekilde yansıtmak istiyorum derseniz de harika sanat eserlerinin işlendiği masaları öneririz. Kesinlikle yaratıcılık ve sanatla tasarlanan bu masalar farklı olmaktan korkmayanlar, tarzına ve dekorasyonuna güvenenler için dört dörtlük masalar!

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Sadeliğin günümüzdeki en etkili karşılığı minimalist dekorasyon anlayışı! Son yıllarda minimalist koltuk takımları, sade yatak oda...
Devamı
Modern mobilyalar, dekorasyonda modern stil,  modern tasarımlar, evlerde ve ofislerde dikkat çeken modern dokunuşlar! Bugünlerde e...
Devamı
Yaşam alanlarınızı düzenlerken hedeflediğiniz en temel görev şıklık ve bir bütün içerisindeki uyumlu mobilya seçimleri olmaktadır....
Devamı
Bebek odanızın tasarımı ile ilgili yapılan araştırmalarda karşınıza genellikle hazır bebek odası konseptleri çıkmaktadır. Peki beb...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ