facebook
Modern Ev Aksesuar Önerileri

Modern Ev Aksesuar Önerileri

Modern ev aksesuar önerilerimizi paylaşacağımız bu makalemizde mükemmel yaşam alanları dizayn edebilirsiniz. Mobilyalarınız ve genel ev konseptiniz ile uyumlu hatta mobilyalarınızın tasarımını da ön plana çıkartacak ev aksesuarlarını keşfedeceksiniz. Yaşam alanlarımızı oda oda bölmemiz doğru aksesuar seçimi konusunda bizlere yardımcı olacaktır. Genellikle evlerde, yatak odası, salon, antre, salonda ya da ayrıca kullanılan bir yemek odası takımı tercih edilmektedir. Daha büyük yaşam alanlarında olan misafir ağırlama salonları da salonlar için önerdiğimiz aksesuarları tercih edebilir.

Salonlara Aksesuar Önerileri

Salonlar evin temel dekorasyonunu belirleyen ilk oda özelliğini taşımaktadır. Direkt olarak kullanıcılar ve konukların temas halinde bulunduğu salonlar, ağırlama alanlarıdır. Bu sebeple bu alanların dekorasyonu çevresinde şekillenmesi gereken diğer mobilya ve aksesuar ürünlerini için de salonları baz alacağız. Salon dekorasyonunun da temelinde koltuk takımları bulunmaktadır. Bu koltuk takımlarını, sırasıyla, duvar ve zemin döşemeleri, orta sehpa, yan sehpa, televizyon üniteleri, ev tekstil ürünleri, halı ve perde gibi dekorasyona yardımcı olacak aynı zamanda ihtiyaçlarımız olan ürünler gelmektedir.

Salonlarda tercih edilecek aksesuarlar genellikle kullandığımız mobilyalar ile de şekillendirilmektedir. Örneğin şık ve tasarım zigon ve orta sehpalar hem işlevselliği ile kullanılmakta hem de tasarımı ile aksesuar niteliği de görmektedir. Hatta koltuk takımlarının arasına adapte edilen yan sehpalar ile de aksesuarlarınızı dekorasyonunuza adapte edebilirsiniz. Yan sehpalar genellikle ikili berjer koltukların arasında konumlandırılmaktadır. Bu sehpaların üzerinde de vazo içerisinde taze çiçekler, fotoğraf çerçeveleri, biblo ya da figüler konumlandırılmaktadır. Evinizde evcil hayvan ya da çocuk yoksa bu aksesuar ürünlerini kullanmanızda sakınca olmayacaktır.

Salonlarda tercih edilecek bir diğer aksesuar seçeneği ise aydınlatma tarafında olacaktır. Genellikle lambader ve ayaklı abajur modelleri tercih edilmektedir. Yaşam alanında oluşturduğu loş ortam ile de kullanışlı bir yapı sunmaktadır.

Yemek Odalarına Aksesuarlar

Yemek odaları genellikle salonlarda tercih edilmektedir. Bu sebeple salon aksesuarları ile paralellik göstermektedir. Ancak yemek odalarına özgü aksesuarlar da bulunmaktadır. Bu aksesuarların başında vitrin ve konsol üzerlerinde kullanmak üzere abajur, fotoğraf çerçeveleri ve figürler gelmektedir. Vitrinlerin içerisinde de yemek takımları, servislikler, masa ve vitrin içerisinde şık dantel örtüler tercih edilebilmektedir. Salondan ayrı bir yemek odanız varsa, aksesuar sayısını arttırarak odayı geniş gösterebilirsiniz. Servis arabası, lambader, yemek masası üzerinde efektif avizeler, masa üzerinde dantelli örtüler, vitrin süsleri, yan sehpalar üzerlerinde vazolu çiçekler gibi aksesuar ürünleri ile mükemmel bir dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Yatak Odalarında Aksesuar

Yatak odaları genellikle en mahrem alanlar oldukları için buralarda tercih edilecek olan aksesuarlar yalnızca kullanıcıların kullanacakları nitelikte olmalıdır. Örneğin komodinlerin üzerlerindeki abajurlar, ya da yatağın hemen üzerinde duvara monte edilmiş aplikler loş bir ortam oluşturmak adına doğru tercih olacaktır. Makyaj masası üzerinde de ufak aksesuar ve figürler yerleştirilebilmektedir. Ancak genellikle yatak odalarında yatağın hemen ucunda hem oturmak hem de dekoratif manada kullanmak adına Josephine ya da puf koltuklar tercih edilmektedir. Yatak odalarında daha ferah ve hareketli bir ortam oluşturmak için ufak canlı bitkileri de tercih edebilirsiniz. Böylece odanın dekorasyonuna renk katacak, boş kalan alanları etkili bir şekilde tamamlayabileceksiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Performansınızı etkileyecek ofis dekorasyon fikirleri burada. Duvarları saran motivasyon cümleleri, ofisinize canlılık katan iç me...
Devamı
Zamanlarının büyük bir bölümünü geçirdikleri odaları çocuklar için çok önemli. Çocuk odalarının dekorasyonu, çocukları mutlu edece...
Devamı
Yatak odaları günün yorgunluğunun atıldığı evlerdeki önemli dinlenme alanlarındandır. Bu nedenle yatak odalarını dekore ederken ve...
Devamı
Evinize ve yaşam alanlarınıza hareket katacak aksesuar modellerini keşfetmelisiniz. Tasarımı ile sizleri ve konuklarınızı büyüleye...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ