facebook
Cam Orta Sehpalar Yeniden Trend Olacak

Cam Orta Sehpalar Yeniden Trend Olacak

Cam sehpalar yakın geçmişte birçok yaşam alanında tercih edilmiş yaşam alanlarına mükemmel bir şıklık ve hareket katmıştır. Zaman içerisinde değişen dekorasyon ve tasarım akımları ile birlikte farklı modellerin öne çıkması ile kullanımının azalmasının ardından tekrardan cam orta sehpaları yaşam alanlarımıza görmemiz mümkün.  Doğal konseptlere geri dönüş trendi ile cam orta sehpaların da yeniden yaşam alanlarında kullanılması ve tercih edilmesi olası gözükmektedir. Bu sebeple birçok mobilya üreticisi gelecek sezon mobilya ve sehpa üretim modellerinin arasında yeni cam sehpa modelleri dahil ediyor ve etmeye devam ediyor. Kullanıcıların taleplerine yanıt verebilmek için üretilen cam sehpa modelleri eski cam sehpa modellerine göre daha modern ve yenilikçi bir konsept ile gelecek.

Cam sehpalar genellikle orta sehpa modellerinde tercih edilmektedir. Ahşap gövde üzerine yerleştirilen oval ya da kare cam tasarımı ile kullanışlı bir konseptte geliyor. Günümüzde gelişen tasarım algısı ile birlikte şık ve ilgi çekici modeller de üretilmektedir. Cam ahşap sehpalar, artık sadece ahşap olarak üretilmemekte, metal, paslanmaz metal ve pirinç malzemelerden de üretilebilmektedir. Metalin ve camın birleşimi en az ahşap ve camın birleşimi kadar can alıcı bir konsept oluşturmanızda yardımcı olacak.

Yuvarlak cam sehpa modelleri yaşam alanlarına hareket ve yumuşaklık katarken, kare ve dikdörtgen kesilmiş cam sehpalar ise kullanıldığı alanlara karakteristik bir konsept katacak. Çocuklu evlerde daha çok yuvarlak cam sehpa modelleri tercih edilmelidir. Olası çarpma ve darbelere karşı yaralanmaların önüne geçmesi için yuvarlak cam sehpa modelleri tercih edilmelidir. Köşeli ve yuvarlatılmış olsa da sivri köşeleri bulunan köşeli sehpa modelleri çocuklu yaşam alanlarında tercih edilmemelidir.

Cam Sehpa Kullanımı

Yaşam alanlarınızdaki şıklığı vurgulayacak cam sehpanız dekorasyonunuzla uyumlu bir şekilde seçilmesi ve kullanılması gerekmektedir. Genellikle bu sehpaların üzerine, örtü örtülmekte ya da çiçekli vazo, gondol içerisinde çiçek kuruları tercih edilebilmektedir. Cam sehpaya hareket katan, aynı zamanda evinizin dekorasyonuna da katkı sağlayan bu aksesuar ürünleri cam sehpa üzerinde mutlaka kullanılmalıdır.

Cam sehpa kullanıcılarının mutlaka bilmesi ve sehpayı kullanırken dikkat etmesi gereken birkaç önemli husus bulunmaktadır. Camın çizilmemesi, kırılmaması ya da daha işlevsel kullanılabilmesi için bu önerilere mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir.

Cam sehpa üzerine metal gondol, sert vazolar ya da anahtar gibi yüzeye zarar verecek ve çizecek eşyaların örtüsüz kullanılmaması gerekmektedir. Cam sehpanızı örtüsüz olarak kullanmak istiyorsanız, üzerine seramik vazo, ayakları silikonla yumuşatılmış gondol ya da benzeri aksesuar ürünleri tercih etmelisiniz. Bu hem aksesuar ürünlerinin camın üzerinden kayıp düşmesine hem de cam yüzeyi çizmemesini sağlayacaktır.

Cam sehpalar her ne kadar kırılmaya ve darbelere karşı dayanıklı ve kalın üretilse de üzerine sertçe konulacak bir sert cisme karşı mukavemet gösteremeyip kırılabilir. Bu hem can sağlığına hem de sehpanızın camının kırılmasına sebep olabilmektedir. Bu tür bir kazanın rastlanması oldukça düşük olsa da kullanıcıların cam sehpayı kullanırken dikkat etmeleri gerekmektedir.

Hangi Yaşam Alanlarında Cam Sehpa Kullanılmalı?

Cam sehpa modelleri hemen hemen birçok yaşam alanında kullanılabilmektedir. Ancak en çok modern ve konsept dekorasyona sahip evlerde tercih edilmektedir. Genellikle, metal ve camın birleşiminden tasarlanan cam sehpa modelleri daha çok konsept yaşama alanlarında tercih edilirken, ahşap ve camın birleşiminden üretilen cam sehpa modelleri modern mobilyaların tercih edildiği evlerde kullanılmaktadır.

Klasik yaşam alanlarında cam sehpa modelleri yerine daha çok oyma motifli ve ahşap orta sehpa modelleri tercih edilirken, soft bir tasarımı hedefleyen konseptlerde cam sıkça kullanılmaktadır. Yaşam alanlarınıza yeni bir orta sehpa modeli dahil etmek istiyorsanız, uygun fiyatlı orta sehpa modelleri ile ilgili önemli bilgiler edineceğiniz blog yazımızı mutlaka okumanızı tavisye ediyoruz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Evinize ve yaşam alanlarınıza hareket katacak aksesuar modellerini keşfetmelisiniz. Tasarımı ile sizleri ve konuklarınızı büyüleye...
Devamı
Koltuklar nasıl silinir? Koltuk temizliği yaparken, koltuk silme işlemi en önemli temizleme teknikleri arasında yer almaktadır. Eğ...
Devamı
Aksesuar seçerken nelere dikkat edilmelidir? Lüks mekanlar ya da modern yaşam alanları dekore edilirken her etmen planlı ve düşünü...
Devamı
Yazlık evlerde şık olduğu kadar göz alıcı bir dekorasyon oluşturmak için yazlık ev dekorasyon önerilerine ihtiyaç duyabilirsiniz. ...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ