facebook
Yaz Akşamları İdeal Bahçe Aydınlatması Nasıl Olmalıdır

Yaz Akşamları İdeal Bahçe Aydınlatması Nasıl Olmalıdır

Yaz aylarında evlerin bahçelerinde geçirilen zamanın artması ile birlikte bahçe mobilyaları ve aydınlatmalarında düzenlemelere gitmek isteyen aileler en doğru aydınlatma ve bahçe ortamını oluşturmak istiyor. Bahçe aydınlatması dış aydınlatma grubuna girdiği için gerçekleştirilen seçimlerin doğru yapılması gerekmektedir. Bahçeniz her ne kadar kendi mülkünüz olsa da ışığın yayacağı debi ve çevreye verebileceği zararı da göz önüne alarak seçim yapmanız gerekmektedir. Bununla birlikte dış etmenlere dayanıklı, suya karşı korunaklı, yüksek ısıya karşı koruması olan aydınlatma ürünlerini tercih etmeniz gerekmektedir. Buradaki en önemli konu dış aydınlatma ürünlerinin doğru seçilmemesi sonucunda en ufak bir kaçak doğrultusunda elektrik kazalarının hatta Elektrik çarpılmalarına sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle bir profesyonelden destek alabilir ve bahçe aydınlatmaları konusunda bloğumuzu okuyarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bahçe Aydınlatmalarının Seçimi

Bahçenize seçeceğiniz aydınlatma ürünlerini seçerken doğru ve isabetli bir karar vermeniz gerekmektedir. Bu kararı verirken bahçenizin boyutu, alacağınız aydınlatma ürününün türü ve gücü, oluşturmak istediğiniz konsept ve çevrenizdeki diğer hanelerin sizin yaşam alanınıza uzaklığı gibi birçok etmen göz önüne alınmalıdır.

Bir başka bahçeden şiddetli bir şekilde gelen ışığın sizin bahçenize vurması ile rahatsız olmak istemeyeceğiniz gibi sizin de yapacağınız seçimler ile komşularınızı rahatsız etmeyecek seçimler gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bahçe aydınlatmaları genellikle bahçede loş bir ortam oluşturmak için tercih edilmektedir. Geceleri bahçeler daha loş ve genellikle göz gözü görebilecek kadar bir aydınlık oluşturmaktan geçmektedir. Daha fazla bir aydınlık komşularınızı direkt olarak rahatsız edebilecektir.

Bahçe aydınlatmaları seçerken suya ve dış hava koşullarına karşı dayanıklı ürünler seçmeniz gerekmektedir. Bu nedenle birçok bahçe aydınlatması ampule su girmeyecek biçimde kapalı olarak tasarlanmaktadır. Ancak siz güvenliği bir tık daha ileri taşımak için led ampuller kullanabilir ve olası oksitlenmelere ve sıvı temaslarına karşı oluşabilecek kazaların önüne geçebilirsiniz. Led aydınlatmalar daha zararsız aydınlatma grubudur. Doğru akım ile çalışan led ampullere alternatif akım gibi insanı öldüren ve yaralayan güçte değildir. Bu nedenle tüm yaşam alanlarında led ampullerin kullanımı gün geçtikte artmaktadır.

Güneş Enerjili Sistemler Entegre Edebilirsiniz

Genellikle yaz aylarında daha çok kullanacağınız bahçenizin enerjisini güneşten alıp ve bu enerjiyi depolayıp akşam kullanmasını sağlayacak sistemleri tercih edebilirsiniz. Gün boyu güneşten aldığı enerjiyi depolayan aydınlatma ürünleriniz özel fotoseli sayesinde havaların kararması ile birlikte yanmasını sağlayabilirsiniz. Böylece bahçenizde yer verdiğiniz aydınlatma ürünlerinin elektrik faturası olarak yansımasını önleyebilir ve enerji tasarrufu için doğru bir adım atmış olursunuz. Güneş enerjili bahçe aydınlatmalarını tercih ederek hem bütçenizi hem de çevrenizi koruyabilirsiniz.

Bahçe Aydınlatma Modelleri

Bahçe aydınlatma ürünleri birçok farklı modelde kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Duvara monte edilecek aplik tasarımda, direkt sokak lambası gibi ayaklı olarak, yol boyunca bodur aydınlatmalar, yere döşenen yol aydınlatmaları, camlı klasik bahçe aydınlatmaları gibi farklı modeller bulunmaktadır. Bu aydınlatma modellerinin hepsini bir arada kullanabileceğiniz gibi, bahçenizin boyutuna bağlı ve bahçenizde sağlamak istediğiniz konsepte bağlı olarak tek tek olarak ta tercih edebilirsiniz.

Bahçe Aydınlatma Fiyatları

Bir çok farklı modelde bahçe aydınlatma armatürü bulunmaktadır. Ayaklı sokak lambası gibi olan modeller, duvara monte edilebilecek aplikler ya da köşe başlarına yerleştirilen yuvarlak klasik bahçe aplikleri. Tüm bu bahçe aydınlatma modellerinin fiyatları değişiklik göstermektedir. Her ürünün maliyeti, tasarımı ve kalitesine bağlı olarak birçok fiyat kullanıcıların tercihine sunulmaktadır. Trend mobilya’dan en uygun fiyatlı bahçe aydınlatma ürünlerini elde edebilirsiniz.

Bahçenizi dizayn ederken ihtiyacınız olabilecek bahşe şezlongları ile ilgili daha ayrıntlı bilgi almak için lütfen Dayanıklı Şezlong Modelleri blogmuzu okuyunuz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Evlilik hazırlıkları yapan çiftlerin ve ailelerin işlerini kolaylaştıracak, aile ve eşlere fırsatlar sağlayacak mobilya çeyiz setl...
Devamı
Evlerinize renk katacak ve evinizin tüm havasını değiştirecek tablo modelleri, duvar dekorasyonu için vazgeçilmez. Tablo modelleri...
Devamı
Televizyon sehpaları yaşantımızın bir parçası haline gelmiş, televizonun buluşu ile birlikte ihtiyaç haline gelmiş mobilya modelle...
Devamı
Yeni evlenecek çiftlere özel koltuk takımı tavsiyelerimizi keşfedin. Modern koltuk takımı tercih etmek isteyen çiftlerimiz, hangi ...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ