facebook
Dayanıklı Şezlong Modelleri

Dayanıklı Şezlong Modelleri

Havuzlarda, plajlarda ve otellerde olmazsa olmaz ürünlerin başında gelen şezlongların doğru seçimi oldukça önemlidir. Havuz başında dinlenmek, uzanmak ve güneşin keyfini çıkartmak için tercih edilen şezlongların doğru seçimi işletmelerin müşterilerini memnun etmesi için önemli, havuza sahip yazlığı olanların da keyifli saatler geçirmesinde etkili olacaktır. Birçok farklı şezlong modeli bulunmaktadır. Peki sizin ve kullanılacağı alan için en uygun şezlong modeli nedir? Birçok farklı şezlong modeli arasından kullanım alışkanlıklarınıza ve bütçenize uygun dayanıklı şezlong modellerini keşfedin.

Şezlonglar yapıları ve kullanım tarzlarına göre farklı modellerde üretilmektedir. Konforlu ve sağlam şezlong modelleri tercih etmek için şezlongun üretim maddesine dikkat etmeniz gerekirken, kullanılacağı alana göre de doğru seçim yapmanız gerekmektedir. Uygun fiyatlı şezlong fiyatları bulunduğu gibi daha pahalı şezlong fiyatları da bulunmaktadır. Ancak bu fiyat skalasının değişmesi şezlongların dayanıklılığı ve kalitesi ile de doğru orantılı olmaktadır.

Plastik Şezlong Modelleri; Bu şezlonglar genellikle havuzlarda, su ile daha sık teması olabilen alanlarda kullanılmaktadır. Plastik olmaları ile hafif bir yapıdadır ve kolay taşınabilme imkânı sunmaktadır. Bununla birlikte su ile teması sonrasında en az etkilenmeye maruz kalan şezlonglar plastik şezlong modelleri olmaktadır. Plastik şezlong modelleri zaman içerisinde yıpranmaya bağlı olarak kırılabilir ya da eski işlevlini yerine getiremeyecek konuma gelebilmektedir. Tabii bu yıpranma kullanım alışkanlıklarına bağlı olarak değişebilmektedir. Ancak diğer şezlong modellerine göre uygun fiyatlı ve hafif yapıda olan bu model daha hızlı yıpranabilmektedir.

Dayanıklı Ahşap Şezlonglar; En dayanıklı şezlong modelleri arasında ahşap şezlonglar gelmektedir. Tamamen ahşaptan tasarlanmış ve üretilmiş olan modeller plastik şezlonglara oranla daha uzun ömürlü yapıda gelmektedir. Yüksek ağırlıkları da taşıyabilmesi ile tüm kesimlere hitap eden ahşap şezlonlar uzun vade de kullanım ömrü sunduğu için daha hesaplı bir seçim olmaktadır. Ahşap şezlonglar plastik şezlonglara göre daha ağır olduğundan genellikle yerini değiştirmek zor olacaktır. Bununla birlikte daha geç kuruyan modelde ahşap şezlonglar olduğu için su itici yalıtım malzemeleri kullanılan lüks ahşap şezlong modellerini de tercih edebilirsiniz. Genellikle kumsallarda yeri kolay kolay değiştirilmeyen ahşap şezlonglar sudan etkilenmemesi için özel güçlendiriciler ile dayanıklı hale getirilmiştir.

Rattan Şezlong Modelleri; Tasarımları ve taşınabilir özellikleri gereği genellikle şahsi havuzlarda, bahçelerde tercih edilen şezlong modelidir. Hem şık bir tasarımı hem de taşınabilir yapısıyla yarar sağlamaktadır. Bu şezlonglar bir çeşit ahşap malzemeden üretilmiştir. Ancak örgü şeklinde kullanılan yapısı ile farklı bir görünümde kullanıcıların kullanımına sunulmaktadır. Tekerlekli modelleri olduğu için kullanıldığı alanda kolayca yer değiştirilebilme imkânı da sunmaktadır. Özellikle dayanıklı olması ve şık bir tasarıma sahip olması ile birlikte şahsi havuzlarda ve müstakil evlerin bahçelerinde tercih edilmektedir.

Yatak Şezlong Modelleri; Lüks yaşam mekanlarında bahçe ve havuz başlarında keyifli bir dinlenme ve uyku çekme imkanı sunan bu şezlong modeli tamamen kullanıcısının konforunu düşünmektedir. Geniş ölçüleri ile yer sorunu olmayan alanlarda tercih edilen yatak şezlonglar tamamen konfor ve rahatlığı sağlaması adına tasarlanmıştır. Ağır yapıları ve hantal tasarımları ile yer değiştirmesi zor olsa da doğru yeri seçtikten sonra mükemmel bir deneyim sunacaktır. İsterseniz konforlu bir uyku bile çekebileceğiniz bu şezlongları iki kişi rahatlıkla kullanabilmektedir. Yuvarlak yatak şezlonglar olabildiği gibi, normal yatak ölçülerinde şezlong modelleri de bulunmaktadır.

Dayanıklı şezlongların üretim malzemeleri ve güçlendirici malzemelerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Su ile teması olan şezlongların çürüme ve yıpranma ile sık sık karşı karşıya kaldığını unutmamak gerekmektedir. Doğru seçiminiz ile uzun yıllar boyunca kullanacağınız şezlong modelleri uzun vadede ekonomik bir seçim yapmanızı da sağlayacaktır.

İlginizi çekecek olan yemek odası takımınız ile kullanılacak aksesuar önerileri yazımızı mutlaka okuyun.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Modern yemek odaları ile misafirlerinizi etkileyin. Yemek odası takımlarınızı salonlarınızda ya da misafir odalarınızda konumlandı...
Devamı
Çocuk odası mobilyalarında yer alan çalışma masalarının tercih edilmesi kimi zaman zor kimi zaman ise yanlış olmaktadır. Aileler g...
Devamı
Doğru yürüteç modelini seçmek için derinlemesine bir araştırma yapıp bebeğiniz ve eviniz için en ideal olan modeli tercih etmelisi...
Devamı
Koltuk takımları yaşam alanlarının vazgeçilmez mobilyalarıdır. Koltuk takımları yalnızca salon ve oturma odalarında değil, ofisler...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ