facebook
Modern Avize Seçim Rehberi

Modern Avize Seçim Rehberi

Modern avize modellerini seçiminizi kolaylaştıracak bu geniş rehber ile yaşam alanlarınıza uyum sağlayacak ve şıklığını arttıracak avize modellerini, çeşitlerini ve avizelerin yaşam alanlarında nasıl kullanılması gerektiğine değineceğiz. Öncelikle modern avize çeşitlerine değinerek, bu avizelerin hangi alanlarda hangi mobilyalar ile uyumlu olması gerektiğine ve bu yaşam alanlarında sağlayacağı ambiyansın nasıl olması gerektiğini vurgulayacağız.

Modern Avize Modelleri

Modern avize denildiğinde birçok farklı tasarımda avizeler kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Modern avizelerde nitelikleri ve fiziki özellikleri ile sınıflandırılmaktadır. Örneğin sarkıtlı modern avizeler olduğu gibi, metal modern avizeler, ahşap modern avizeler ve tasarım modern avizeler olarak farklı kategorilerde ürünler mevcuttur.

Modern avize modelleri farklı renklerle kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır.

Beyaz, siyah, krom, eskitme, kahverengi, altın rengi, bej, fuşya, antik, bakır, yeşil ve çok renkli avize seçenekleri bulunmaktadır. Onlarca farklı avize modeli bu renkler ile farklı tasarımlar ile kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Bu kadar çok renk seçeneğinin olması kullanıcıların mobilyaları ile uyumlu avizeler seçmesine olanak sunmaktadır.

Avizeler üretiminde kullanılan malzemelerine göre de sınıflandırılmaktadır.

Metal, krom, cam, ahşap, kumaş, taşlı, bakır, plastik ve çelik malzemelerin bir araya gelmesinden oluşan farklı avize modelleri bulunmaktadır. Bu malzemelerde avizelerin hem tasarım olarak karakteristik özelliğini vurgulamakta hemde dayanıklılığında önemli rol almaktadır. Daha çok metal, ahşap ve çelik avizeler uzun kullanım ömrü sunmaktadır. Ancak plastik ve cam gibi kırılmaya ve yıpranmaya elverişli malzemeler avizelerin ömrünü kısaltmaktadır.

Yaşam Alanlarında Avize Modelleri Seçimi

Yaşam alanlarınızda avizenizi kullanacağınız alandaki mobilyalara ve kullanılacak alanın boyutlarına göre de avize seçmeniz gerekmektedir. Küçük alanlardan büyük alanlara kadar birçok avize modeli üretilmektedir. Bu avizeler ortama sağladıkları ışık güçleri ile seçilmektedir.

3lü, 4lü 5li, 6lı hatta 7li kol sayısına sahip avizelerin seçimi ile yaşam alanlarınızda sağlayacağınız ışığın gücünü belirleyebilirsiniz.

Modern Avize Fiyatları

Yüzlerce farklı avize modelleri arasında birçok farklı fiyata sahip avizeler bulunmaktadır. Bu kadar farklı fiyat skalasının olmasının sebebi modern avizelerin yukarıda da bahsettiğimiz gibi bir çok farklı malzemeden üretilmesidir. Örneğin plastik ve kumaş kullanılarak üretilen avize modelleri daha uygun fiyattayken cam, çelik ve ahşap malzemeleri avizeler ise daha pahalı olabilmektedir.

Avize fiyatlarını belirleyen bir diğer etmen ise avizenin tasarımı ve boyutları olmaktadır. Avize boyutları üretiminde kullanılan malzemelere bağlı olarak değişmektedir. Daha ufak ve minimal avizeler genellikle uygun fiyatlardadır. Ancak fiyatı belirleyen tek etmen kullanılan malzeme değil avizenin markası ve avizenin tasarımı olacaktır. Tasarım ve şık avizeler özellikle sanatlı bir yapıda ise daha yüksek fiyatlarda alıcı bulmaktadır.

Modern Avizelerin Mobilyalarınız ile Uyumlu Olması

Modern avizelerinizin mobilyalarınız ile uyumlu seçimi eşsiz yaşam alanları oluşturmanızı sağlayacaktır. Modern yaşam alanlarınızı destekleyecek birçok farklı avize arasından salonunuzda, yatak odanızda veya antrenizde kullanacağınız farklı avize modelleri bulunmaktadır. Renkli mobilyalar kullandığınız alanlarınızda daha sade avize modelleri seçerek aşırı bir şekilde göz yormayarak tasarımınızı dengeleyebilirsiniz. Büyük ve heybetli mobilyalar tercih ettiğiniz bir ortam varsa o ortama uyum sağlayacak sarkıtlı ve büyük avizeler tercih ederken, daha ufak ve mini mobilyalarınız var ise daha ufak avize modelleri tercih etmeniz gerekmektedir. Her ne olursa olsun yaşam alanınızı ışıl ışıl aydınlatacak avize modellerini seçmeniz gerektiğini unutmayın. Mobilyalarınızın ve evinizin şık dekorasyonunuzu ortaya çıkartacak olan yaşam alanlarınızdaki ışık olacaktır.

Özenerek satın aldığınız mobilyalarınız evinizin sevimli üyesi kedinizden nasıl koruyabilirsiniz. Kedileri deri sandalye ve mobilyalardan uzak tutma taktiklerini şimdi keşfedin.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Modern yaşam alanlarında dekorasyona katkı sağlayan ev aksesuar ve dekorasyon tamamlayıcıları göz alıcı konseptler oluşturmaktadır...
Devamı
L Koltuklar günümüzün daralan alanlarında hem çok şık duruyor hem alandan kazandırıyor. Üstelik pek çok farklı model arasında le k...
Devamı
Evlerde ferahlığın, temizlik ve düzenin her zaman görünür olmasını sağlayan beyaz yemek odaları istikrarlı yükselişlerini yıllardı...
Devamı
Yazlık evlerde şık olduğu kadar göz alıcı bir dekorasyon oluşturmak için yazlık ev dekorasyon önerilerine ihtiyaç duyabilirsiniz. ...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ