facebook
Dekorasyonda Ev Kokusu Tavsiyeleri

Dekorasyonda Ev Kokusu Tavsiyeleri

Şık yaşam alanlarınıza ev kokusu tavsiyeleri arıyorsanız, şu anda doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz. Dekorasyonda ev kokusu seçerken tercih edeceğiniz birçok koku kaynağı bulunmaktadır. Doğal koku kaynakları, oda parfümleri, canlı çiçekler. Sizin eviniz, sizin kokunuz. Şimdi seçiminizi yapın ve mükemmel yaşam alanlarına sahip olmanın ayrıcalığını yaşayın. Çünkü eşsiz dekorasyon ve konseptinizi tamamlamak için mekanların kokuları oldukça önemlidir. Kokular en ilkel duyu organlarımızdır. Özellikle koku hafızası oldukça güçlü olduğu için bir mekân ve koku birbiriyle özdeşleşmektedir.

Ev Kokusu Tavsiyeleri

Koku başlı başına bir dünya olmakla birlikte, ev kokuları da kendi içerisinde farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Farklı koku türleri bulunmakla birlikte bu kokuları oluşturan kaynaklar da değişiklik göstermektedir. Kimi kullanıcılar kimyasal kokulara karşı hassasiyet gösterdikleri için doğal kokuları tercih ederken, kimi kullanıcıların da çiçek gibi polen yapıcılara alerjisi olabilir. Bu sebeple oda parfümleri tercih edilebilmektedir.

Evinizin kokusunu belirlerken, koku kaynaklarının başında gelecek önemli kaynak önerilerimizin başında doğal koku kaynakları gelmektedir. Doğal koku kaynakları da mevsimden mevsime değişiklik gösterse de en popüler ve çok kullanılan turunçgiller olacaktır. Üstelik kış aylarında yanan peteğin, ısıtıcının da etkisiyle koku tüm odaya sirayet edecektir. Turunçgillerin olmadığı dönemlerde kuru lavanta tanelerini de tercih edebilirsiniz. Yoğun koku kaynağı olarak tercih edilen lavantalar, kozmetik, parfüm sanayisinde sıklıkla kullanılmakta ve birçok kullanıcı tarafından da sevilerek tercih edilmektedir.  

Canlı çiçekleri de yaşam alanlarınızda tercih ederek doğal koku kaynaklarınızı oluşturabilirsiniz. Canlı çiçek kaynaklarından olan, sümbül, fesleğen, kalamondin, gardenya, nergis, şebboy çiçeği, hanım eli, ıtır, selluka ve leylak çiçeği çiçeklerini yaşam alanlarınızda yer verebilirsiniz. Böylece hem bitki bakmanın insana verdiği mükemmel huzuru keşfedecek, hem de yaşam alanlarınızda gerçek ve eşsiz bir koku bırakan bitkiye yer vermiş olacaksınız.

Oda parfümlerini tercih eden kullanıcılar da bulunmaktadır. Genellikle çiçeklere veya polenlerine karşı alerjenleri olan, çiçek bakmak istemeyen veya daha sert ve yoğun bir koku arzulayan kullanıcılar oda parfümleri tercih edebilmektedir. Genellikle çubuk batırılmış parfümler olduğu gibi, süpermarketlerden alınma sıkma parfümlerde bulunmaktadır. Bu parfümler genellikle kimyasal koku vericiler ile hazırlanmaktadır. Kimi kullanıcılar bu parfümleri zararlı gördükleri için kullanmamakta, kimi kullanıcılar ise tercih etmektedir.

Ev kokusu tavsiyeleri alırken, dikkat etmeniz gereken önemli nokta aslında sizin hassasiyetiniz ve yaşam alanınızı hangi parfüm ya da koku ile özdeşleşeceğidir. Örneğin soft bir dekorasyona sahipseniz, daha hafif ve dinlendirici bir koku tercih etmeniz doğru olacaktır. Ancak daha ihtişamlı ve zengin bir dekorasyona sahipseniz, daha yoğun bir parfüm kokusunu tercih edebilirsiniz.

Deneyin ve Seçin

Makalemizin bütününde birçok koku kaynağı sunduk ve aslında doğru koku kaynağını keşfetmek tecrübeden ibaret olacaktır. Şimdi istediğinizi deneyin ve hangi koku kaynağının size ve dekorasyonunuza uygun olduğunu tespit edin.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
L koltukların özellikleri nelerdir? Evlerinizde tercih edeceğiniz koltukların bir çok farklı tasarımı ve dizaynı bulunmaktadır. L ...
Devamı
Dresuar modelleri deyince aklımıza ilk önce antreleri süsleyen tasarımlar geliyor.  Buna karşın, günümüzün en sevilen ve en fonksi...
Devamı
Chester koltuk modelleri, rahat mıdır? Evet bir çok kullanıcı tarafından, tarafımıza yönetlilen ve kullanıcılar tarafından merak k...
Devamı
Evlerinizde, ofislerinizde ve tüm yaşam alanlarınızda mükemmel koku kaynaklarını şimdi keşfedin. Koku en önemli duyularımızdan bir...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ