facebook
Çocuğunuz için En Doğru Ders Çalışma Ortamını Sağlayın

Çocuğunuz için En Doğru Ders Çalışma Ortamını Sağlayın

Ders çalışmak her zaman için çocuklu evlerdeki temek problemlerden biri oldu ve olmaya devam ediyor. Bütün gününü okulda geçiren çocuklar bir de eve gelince ders çalışmak istemiyor. Üstelik etrafta dikkatini çelecek daha eğlenceli alternatifler varken… Onlar kendilerince haklı ama sistem öyle demiyor. Sınavlar geliyor çatıyor. Hayatın gerçeklerine hazır olmasını istiyorsanız siz çocuğunuz için en doğru ders ortamını sağlayın. Genç çalışma odası konseptiyle hem odasını hem de dersleri sevdirin.

Çocuğunuzun derslerine daha iyi konsantre olması ve daha yüksek bir sınav başarısı elde etmesini istiyorsanız ona uygun bir çalışma ortamı hazırlamanız gerektiğini de bilmelisiniz. Özellikle çocukluktan ergenliğe geçişte notlarda her zaman bir düşüş yaşanıyor. Sıklıkla başa gelen bu durumun çeşitli sebepleri var elbette. Yaş geçişi, arkadaşların etkisi, dünyayı ve kendini sorgulamaya başlama, teknolojinin getirdiği yeniliklerin dikkatleri kolaylıkla dağıtması… Bu liste uzatılabilir. Ancak yine de çaresiz değilsiniz. Çocuklarınıza onlara kendilerini iyi hissettirecek ortamlar hazırlayarak hem mutlu edebilir hem de sorumluluklarını hatırlatabilirsiniz. Genç çalışma odalarıyla gençlerin dünyalarına hitap etmeye hemen başlayabilirsiniz.

Genç Çalışma Odası Konseptiyle Daha Yüksek Başarı

Genç çalışma odasını özenli bir şekilde kurgulamak çocuğunuzun başarı oranını yükseltmek adına önem taşıyor. Bu noktada çocuğunuzun boyundan odanın alanına kadar pek çok farklı dinamik de devreye giriyor. Odayı hazırlarken dikkat edilmesi gereken noktaları şöyle sıralayabiliriz:

  • İlk ve en önemli madde çocuğun yaşı ve boyuna göre masa ve sandalye satın almak. Bu noktada ayarlanabilir sandalyeleri tercih ederseniz daha uzun yıllar kullanabilmesini de sağlarasınız.
  • Söz konusu onun seveceği bir oda hazırlamak da olsa burası aynı zamanda ders çalışmasına da olanak sağlayacak şekilde düzenlenmeli. Bu nedenle de az ve öz eşya bulundurmaya ve oda dekorasyonunda sadelikten yana olmaya özen göstermelisiniz.
  • Genç çalışma masasının da yaşına ve odasının büyüklüğüne göre seçilmesi önem taşıyor. Rahat oturmalı ve uzun çalışma saatlerinde bedensel açıdan ona rahatsızlık verecek boyutlardan ve tasarımlardan uzak durulmalı. Genç çalışma masasının bilgisayar, tablet, kitaplar gibi eşyaları alacak kadar geniş olması da önemli. Oda ne tarzdaysa masa da ona uygun olmalı ki bir bütünlük sağlanabilsin. Üst kapağı açılan ve içine bir şeyler konabilen masalar alandan kazanmak için ideal tercih oluyor. Çalışma masasını odanın en aydınlık olan kısmına yerleştirmeyi de unutmayın.
  • Ayrıca raflı ve çekmeceli bir dolaba da odada ihtiyacınız olacak. Hem kitaplarını hem de hobi malzemelerini bu dolapta depolayabilir ve böylelikle çocuğunuzun dünyasına hitap eden her şey için odasında bir alan yaratmış olursunuz.
  • Ders çalışırken ihtiyaç duyulan malzemeleri büyük ve dağınık kutularda tutmak yerine duvar raflarından faydalanabilirsiniz. Böylelikle hem daha düzenli hem de daha dekoratif bir odası olur.
  • Çalışma odalarında duvar rengi de bir başka önemli konu. Odayı ferah ve aydınlık gösterecek renkler seçmek çalışma verimini arttırıyor. Odanın duvarlarında çok canlı ve çarpıcı renkler kullanmak konsantrasyonu dağıtıyor, bu tarz renkleri duvarlarda değil, aksesuarlarda kullanmayı tercih etmelisiniz. Duvarlarda yumuşak ve rahatlatıcı tonları tercih etmelisiniz. Böylece daha ferah bir ortam elde edebilirsiniz.

Ahşap Mobilyalar ve Bitkiler

Ahşabın girdiği her ortamı saha sıcak ve daha rahat bir ortama çevirdiğini siz de biliyorsunuzdur. Doğal bir malzeme olan ahşap mobilyalara hem şıklık katıyor hem de kişilere pozitif bir enerji veriyor. Bu nedenle mobilyalarda ahşap ürünler seçmeye özen göstermelisiniz. Bununla birlikte çocuğunuzun ders çalışma ortamında bitkilerin enerjisine de mutlaka yer açın. Yeşil bitkiler hem pozitif enerji veriyor hem de ortamın havasını temizliyor.

3 Adımda Doğru Genç Odası Seçimi, doğru genç odanızı seçmek hemen okuyun.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Bahçelerde kullanılan mobilyaların bakımı hane içerisindeki mobilyaların bakımından daha spesifik ve özenli olması gerekmektedir. ...
Devamı
Oturma odanız ya da salonunuzda televizyondan vazgeçemeyenler, tv ünitelerini bir dekorasyon öğesi haline getirmeyi tercih etmekte...
Devamı
Ledlerin evlerimizde ve mobilyalarda kullanımı kullanışlı ve oldukça şıktır. Salonlarda tv ünitelerinde, vitrinlerde, kitaplıklard...
Devamı
Mobilya temizliği özenilmesi gereken bir işlemdir. Mobilyaların üzerinde, cila, vernik ve özel işlemeler bulunmaktadır. Bu özel iş...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ