facebook
Modern Dekorasyonda Canlı Renkleri Kullanın

Modern Dekorasyonda Canlı Renkleri Kullanın

Modern dekorasyonda canlı renkleri kullanmalısınız. Canlı ve hareketli renkler, ortama ilk girdiğiniz andan itibaren enerjisi ile sizi etkisi altına alacak. Birbirinden canlı renklere sahip dekorasyon ve mobilyalarınızın renkleri estetik kaygısı ile seçilmelidir. Aksi takdirde evinizin bir çocuk parkından farkı kalmayacaktır. Hem hareketli bir konsept hem de şık yaşam alanları oluşturmak mümkün. Bunun için doğru mobilya ve doğru tasarıma sahip etmenlerin bir araya gelmesi de gerekmektedir. Özellikle yaşam alanlarında dekorasyonun temelini oluşturan, koltuklar, yemek odaları, zemin ve duvar dekorasyonu, aydınlatma dahi önemli bir etmendir. Gelin birlikte her bir etmeni inceleyelim.

Renkli Koltuk Takımları

Renkli koltuk takımı tercih etmek isteyen kullanıcılar için birkaç seçenek bulunmaktadır. Ya tek renge sahip ya da parçalı olarak iki renge sahip ya da tamamen rengarenk bir yapıda koltuk takımları ve tasarımları bulunmaktadır. Peki siz hangisini seçeceksiniz?

Koltuk takımlarının renklerini seçerken, hayallerinizdeki konsepti oluşturmayı isteyebilirsiniz. Ancak işler öyle yürüyor mu? Hayallerinizdeki dekorasyon etmenleri gerçeğe dönüştüğünde kimi zaman pekte iç açıcı durmayabilir. Peki ne yapmalı? Tercih edeceğiniz koltuk takımınızın evinizin genel dekorasyonunuza uyumlu olması gerekmektedir. Bu sebeple iki seçimden birisini yapmanız gerekmektedir. Ya evinizin genel dekorasyonunu koltuğunuzun konseptine göre ayarlayacaksınız, ya da koltuğunuzun tasarımını, rengini ve ölçülerini evinize ve ev dekorasyonunuza göre seçeceksiniz. İşte bu iki seçenek hakkında karar verdikten sonra doğru renkli koltuk seçimini yapabilirsiniz.

Renkli Yatak Odaları

Renkli yatak odaları da en az koltuk takımları kadar önemlidir. Bu yaşam alanlarında daha çok dinlendirici renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Ya da risk almayarak nötr renkleri kullanabilirsiniz. Açık renkle yatak odalarında ferah bir ortam oluşturmakta ve özellikle de dar odalarda rahatlatıcı bir etki bırakmaktadır.

Renkli Yemek Odaları

Yemek odası takımlarının renklerini belirlemek, iç dekorasyona ve dekorasyon etmeninin ana kalemlerinden olan koltuk takımları ile ilişkilidir. Bu sebeple doğru bir tercih yapabilmek için koltuk takımlarınızı önce seçmeli, daha sonra yemek odası takımınızı almalısınız. Renk, ölçü, motif ve desen açısından koltuk takımları  ve evinizdeki duvar, zemin, perde ve aydınlatma da dahil olmak üzere tüm etmenlerle uyum yakalaması önemli olacaktır.

Renkler Çok Önemli

Renkler oldukça önemlidir. Yaşam alanlarımızda kullandığımız ve bizleri psikolojik olarak etkileyen bu etmenleri doğru seçmek gerekmektedir. Enerji, neşeli ve hayat dolu renkler ile dolu bir odada bulunmak direkt olarak insanı olumlu yönde etkileyecektir. Ancak doğru dizayn edilmemiş ve asillikten uzak koyu renkler, boğucu ve karanlık bir konsepti beraberinde getirecektir. Bu da kullanıcıların zaman içerisinde bu yaşam alanında depresif olmasına sebebiyet verebilmektedir. Renkler insanların iştahında bile etkilidir. Yapılan araştırmaya göre kırmızı rengi iştahı açtığı bilinmektedir. Bu sebeple birçok restaurant, iç döşemesini ve kurumsal kimlik renklerinde kırmızı ve kırmızı tonlarını seçmektedir.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Türkiye’de ki birçok evin mutfağı geniş tasarlanmamıştır. Eğer bu yazıyı okuyorsanız sizin de mutfağınız dar ve bu dar mutfağınızı...
Devamı
Mutfak ve yemek odası dışındaki tüm atıştırmalıklarınız için özellikle salon ve oturma odalarında en büyük yardımcınız zigon sehpa...
Devamı
Doğru yürüteç modelini seçmek için derinlemesine bir araştırma yapıp bebeğiniz ve eviniz için en ideal olan modeli tercih etmelisi...
Devamı
Yaşam alanlarının dizaynında aydınlatmalar genellikle ihmal edilen ancak oldukça önemli olan unsurlardır. Salonlarda, yatak odalar...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ