facebook
Salon Boyası Hangi Renk Olmalı

Salon Boyası Hangi Renk Olmalı

Salon boyası yaşam alanlarında hangi renk olmalıdır? Renklerin yaşam alanlarındaki etkisini bilmeyen kalmamıştır. Renkler, yaşam alanlarında hem dekorasyon hem ortam ambiyansı hem de insanlar üzerindeki psikolojik etkileri ile yaşamımızda önemli bir yeri bulunmaktadır. Bu sebeple salon boyalarının renk seçimi oldukça önemlidir. Salon boyaları seçerken, yaşam alanlarınızdaki mobilyalarınız ve genel dekorasyon etmenleriniz ile de uyumlu bir renk seçmeniz gerekmektedir. Peki salonlarda hangi renkler tercih edilmelidir?

Gri Renkli Tavan Trendi

Son yıllarda ev dekorasyonlarında değişen ilerleme ve gelişmeler ile birlikte gri renkli tavan boyalarına olan talep artış göstermektedir. Salon boyalarında tavan beyaz renktir algısını değiştiren, gri renkli tavan konseptleri, alışılmışın dışında bir konsept sunuyor. Genellikle daha çok loş ve farklı bir konsept oluşturmak isteyen kullanıcıların tercih ettiği gri renkli tavan boyasının duvar boyası ile uyumlu olması koşulu ile tercih edilmelidir. Gri rengi tavanlarınızda tercih ediyorsanız, duvarlarınızda açık renkli boya tercih etmeniz gerekmektedir. Bu sayede doğru renk uyumunu ve kontrastı yakalayarak boğucu bir oda oluşturmamış olacaksınız. Gri renkli tavanlar her ne kadar şık ve göz alıcı bir konsept olarak gözükse de yanlış kullanıldığında kötü bir ambiyans oluşturabilmektedir. Gri renge sahip tavanlı yaşam alanlarında mobilya seçimi de oldukça önemlidir. Daha çok açık renkli mobilya kullanımında ısrarcı olarak, doğru renk uyumunu yakalamalısınız. Eğer renkler arasındaki mükemmel uyumu yakalayamıyor ya da bu konuda kendinize güvenmiyorsanız, bir iç mimardan destek alabilirsiniz.

Duvar Boyalarında Yeni Trendler

Duvar boyalarında son yıllarda farklı teknikler ve tasarımlar uygulanmaktadır. Bu teknikler simli ve desenli boyalar olmasının yanında iki renk tonunun bir duvarda uygulanması da rastlanmaktadır. Boyalar ile birlikte duvar çerçeveleri oluşturmadan tutun da bir duvarın farklı renge boyanması ile bir nevi duvar ünitesi konsepti oluşturulmaktadır.

Yaşam alanlarınızdaki konsepte uygun duvar boyası konseptlerini ve güncel trendleri tercih edebilirsiniz. Hatta bazı mobil uygulamalar ile, evinizin fotoğrafını çekerek ya da gerçek zamanlı olarak telefonunuzda evinizin boyanmış halini gözlemleyebilirsiniz.

Salon Boyalarında Göz Alıcı Renkler

Salonlarda tercih edilen boya renkleri genellikle mobilyaların ve evin dekorasyonuna göre değişse se son yılların en trend renklerinden olan bej, açık krem, kumtaşı, pastel renk tonları tercih edilmektedir. Daha da hareketli ve renkli bir ev dekorasyonu oluşturmak için yaşam alanlarında tercih edilen boyalara gül rengi iddialı bir renk olarak karşınıza çıkıyor. Bu renge ek olarak, pastel pembe, şeker gibi göz alıcı duvar boyası renkleri de kullanıcıların beğendikleri boyalar arasında yer alıyor.

Mavi rengin büyüsünü keşfeden kullanıcılar ise, daha tatlı bir ton sunan, bebek mavisi rengini yaşam alanlarında tercih ediyor. Özellikle açık sarı renkli mobilyalar ile de mükemmel uyumu sağlayan bebek mavisi rengi iç açıcı bir konsept sunuyor.

Klasik ve eskimeyen renklerin başında gelen buz beyazı ise hala yaşam alanlarında tercih ediliyor.

Makalemizde de değindiğimiz üzere gri rengi ve grinin tonları da kimi yaşam alanlarında tavanlarda tercih edilirken kimi yaşam alanlarında ise duvarları süslüyor.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Koltuklar nasıl silinir? Koltuk temizliği yaparken, koltuk silme işlemi en önemli temizleme teknikleri arasında yer almaktadır. Eğ...
Devamı
Yatak odanızı daha güzel, estetik ve şık hale getirmek ister misiniz? Bunun için estetik mobilyalarınıza ek olarak bazı dokunuşlar...
Devamı
Giyinme odası, yatak odasına açılan bir oda, bağımsız bir oda olabileceği gibi yatak odasının içerisinde dizayn edilen bir alan ol...
Devamı
Ev dekorasyonlarında son yılların en trend mobilya modellerinden olan köşe koltukları birbirinden farklı çeşidi, rahatlığı ve malz...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ