facebook
2019 Köşe Koltuk Takımı Trendleri

2019 Köşe Koltuk Takımı Trendleri Neler?

Evlerde kullanılan mobilyalara ilişkin trend mobilyalar, dönemsel olarak farklılık gösterir. Bazen bazı renkler öne çıkarken, bazen de yeni bir model öne çıkmaya başlayabilir. Bu durum köşe takımı için de böyledir. Oturma odaları ve salonların vazgeçilmezlerinden birisi haline gelen bu ürünler, insanlara farklı dekorasyon imkanları sunar. Bunun yanında alan kullanımı bakımından da çok büyük avantajlar sağladığı bilinir. Bundan dolayı insanlar, bu ürünün trendlerini takip eder ve ürün alacağı zaman seçimlerini buna göre gerçekleştirir.

Trendler oluşurken insanların zevkleri ve kullanışlılık dikkate alınır. Bu iki önemli unsura göre bazı modeller, bir süre sonra çok fazla tercih edilmeye başlanır. Söz konusu modellere yakışan belli renklerin olması da yeni bir trendin meydana gelmesi anlamına gelir. Bu noktadan sonra mobilyalarda belli bir trend oluşur ve bu trendin süresi genellikle bir ya da birkaç mevsim devam eder.

Köşe Koltuk Takımı Çeşitleri

Geçmiş yıllarda kullanılmayan bu ürünler, son yıllarda üretilmiş olup, çok büyük bir talep görmüştür. Zaman içerisinde ise köşe koltuk takımı çeşitleri çıkmış ve insanlar, bunlardan zevklerine ve ihtiyaçlarına uygun olanları tercih etmeye başlamıştır.

Bu ürünün trendleri, kendi içinde farklılaşmaktadır. Bilindiği gibi farklı türde ürünler vardır ve bundan dolayı tek bir trendden bahsedilmesi söz konusu değildir. L tipinde olan model, bu senenin trendleri arasında yer almaktadır. Bu model sadece oturma odalarında değil, aynı zamanda salonlarda da kullanılabilir. Yerden yüksek ayaklar, kavisli ve oval köşelerin olduğu modeller, çok daha fazla tercih edilmektedir. Ayrıca renk olarak da kırmızı ve bunun koyu tonlarının öne çıktığını söylememiz yanlış olmaz. Evdeki diğer eşyaların rengine göre turkuaz, yeşil ve bunların koyu tonları da tercih edilebilir.

L tipinde olan modellerin de kendi içinde farklı seçenekleri vardır. Modern köşe koltuk takımı arasında gösterilen bu modellerden bazıların kol dayama/yaslama bölümleri yer almaz. Böylece farklı bir tasarım ortaya çıkar. Bu tip modellerde tercih edilen renk seçenekleri ise daha geniştir. Ayrıca bu ürünlerde ahşap detaylar yer alır.

Köşe Koltuk Modelleri

Salon ve odaların köşelerinde kullanılan bu ürünlerin çok farklı modelleri vardır. Diğer mobilyalarda da geçerli olan durum, köşe koltuk modelleri için de geçerlidir. Avangard, Chester, Vintage ve Retro gibi modeller, bu senenin trendleri arasındadır. Fakat bu modellerin özellikleri kendi içinde değiştiği için renk ve model seçiminde geniş bir yelpazeden söz edilebilir.

Chester tipinde olan ürünler, kendine has duruşuyla evlere asalet katar. Avangard modeller, asaleti yansıtırken Vintage ise nispeten eski ürünlere tutkulu olan kişiler tarafından tercih edilir. Burada trend olan bir renkten bahsedilmesi çok zordur. İnsanlar, evlerinde hakim olan renklere ve oluşacak kombinlere göre renk seçimi yapabilir. Bunların haricinde ise modern köşe koltuk takımlarının da son dönemde ilgi görmeye başladığı söylenebilir. Bu ürünler de trend olma yolunda hızla ilerliyor.

Köşe Koltuk Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnsanlar, bu ürünlere ilişkin açıklama yaparken önceliği modele ve renge verirken, bu aşamadan sonra ise fiyatları dikkate alır. Köşe koltuk takımı fiyatları ise sabit olmayıp, tercih edilecek markaya ve modele göre farklılık gösterir. Bundan dolayı seçim yaparken fiyatların mutlaka dikkate alınması gerekir.

Fiyat haricinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise bu ürünlerin boyutlarıdır. Alındığı oda ya da salona sığdığına emin olmak için gerekirse ölçü alınması gerekir. Ayrıca ürünün yönünün değiştirilebilir olması da çok önemlidir. Bu sayede istenilen köşeye yerleşim yapılabilir. Siz de bu özel ürünlerden almak istiyorsanız, sitemizi ziyaret edebilir ve istediğiniz ürünü seçebilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Evlerde kablo saklamak bir sanat, yetenek ve mükemmel bir hayal gücü gerektirebilir. Ancak bu yazıyı okuduktan sonra, çok daha kol...
Devamı
Yeni bir yorgan satın almak istiyorsanız, bir çok yorgan çeşidi olduğunu fark etmiş olacaksınız. Yün yorgan, elyaf yorgan hatta ba...
Devamı
Televizyon üniteleri genellikle salon konseptine göre seçilen mobilyalardan oluşmaktadır. Peki televizyon ünitesi modelinizi hiç t...
Devamı
En çok zaman geçirdiğimiz ve bizi en çok etkileyen mekânlar olan evlerimiz, yaşam alanlarımız olarak bize pozitif enerji verecek ş...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ