facebook
Salonunuzun Aydınlatmasında Dimmer Anahtarları Keşfedin

Salonunuzun Aydınlatmasında Dimmer Anahtarları Keşfedin

Yaşam alanlarının dizaynında aydınlatmalar genellikle ihmal edilen ancak oldukça önemli olan unsurlardır. Salonlarda, yatak odalarında, çocuk odalarında uygun aydınlatmanın sağlanması hem sağlık hem de dikkat ve algı için önemlidir.  Yaşam alanlarının aydınlatılmasında avizeler, lambaderler, abajurlar ve aplikler yaygın olarak kullanılan ürünlerdir. Son zamanlarda oldukça tercih edilen asma tavan ve led ışıklar aydınlatmaları destekleyen ürünler halini almıştır. Temel ışık kaynağı avizeler ve onları destekleyen diğer ürünler ile uygun ana özel olarak aydınlatma sağlanabilmektedir.

Dinlenme modundayken, hastayken, uyku öncesi dönemdeyken veya fazla ışıkta oturmak istenmediği zamanlarda abajur, lambader ve apliklerin kullanılması uygun aydınlatmayı sağlamak için yeterli olabilir. Ruh durumunuza uygun olarak seçeceğiniz aydınlatma sizleri daha iyi hissettirecektir.

Ders çalışırken, dikkatin odaklanıp çalışılması gerektiği aktiviteler yapılırken, yemek yerken veya aydınlık bir ortamda oturmak istenirken avizeler kullanılabilir. Eğer daha aydınlık bir alan oluşturulmak isteniyorsa diğer yardımcı aydınlatmalar kullanılarak uygun ışık düzeyi sağlanabilir.

Dimmer özellikli ampuller yaşam alanlarında uygun aydınlatma sağlanması için oldukça kullanışlıdır. Dimmer anahtarlar sayesinde dimmerli ampullerin yaydığı ışık miktarı azaltılıp artırılarak istenilen ışık miktarı sağlanabilir.

Dimmerli ampuller kullanıldığında loş bir alan oluşturmak için diğer aydınlatmaların kullanılmasına gerek kalmayabilir. Dimmerli ampullerin özelliklerine göre farklı aydınlatmalar sağlamaktadır. Genellikle en üst ayardaki aydınlatma günlük yaşam da kullanmak için fazla olabilir. Normal zamanlarda daha orta düzeyde bir aydınlatma sağlamak için orta ayarda kullanılabilir. Fotoğraf çekinmek için veya aydınlık bir alan oluşturmak için en yüksek alanda kullanılabilir. Dinlenme zamanları, loş ortama ihtiyaç duyulan zamanlarda ise düşük düzeye getirilerek istenilen aydınlatma sağlanabilir.

Salonlar evlerde en fazla zaman geçirilen alanlardır. Yemek yeme, çay kahve içme, kitap okuma, misafir ağırlama, sohbet etme ve günün yorgunluğunu atma gibi birçok durumda salonlarda vakit geçirilmektedir. Bu kadar fazla zaman geçirilen alanların aydınlatılması da önemli olmaktadır. Duruma uygun olarak aydınlatma sağlanması avize, lambader, abajur, aplik ile yapılabilmektedir. Ancak isteğinize bağlı olarak salonlarda dimmerli ampul kullanımı da oldukça işlevsel ve kullanışlı olacaktır.

Evinizde dimmerli ampul kullanmak istiyorsanız almanız gerekenler Dimmer destekli ampul ve Dimmer anahtardır. Işık seviyesinin ayarlanması anahtarlar ile yapılmaktadır. Anahtarda genellikle yuvarlak bir ayarlama düzeneği bulunmaktadır. Bu daire sağa ve sola döndürülerek ışık miktarında değişiklik yapılmaktadır. Işık miktarının değiştirilmesinde temel etmen dimmerli anahtardır. Dimmerli anahtar ile kullanılabilen ampuller ile salonlarınızda dimmerli aydınlatma sağlayabilirsiniz.

Dimmerli ampuller yaşam alanlarında oldukça kullanışlı olan ürünlerdir. Salonlarda yaygın olarak kullanılan dimmerli ampuller çocuk odası ve yatak odaları için de oldukça işlevseldir. Çocuk odaları ve bebek odalarında göz sağlığı için uygun olan ışık kaynağını ayarlamak önemlidir. Bebeklerin sırt üstü yatmaları durumunda gözlerine ışık gelmemesi için lambader, aplik veya abajur kullanılabilir. Ancak bu ürünler çocuklar için risk taşıyan eşyalar olabilmektedir. Elektrikli olması ve devrilme ihtimali olması nedeniyle bu aydınlatmalar yerine dimmerli ampuller kullanılabilir.

Yatak odalarında da uykuya geçiş öncesinde loş bir ortam oluşturmak isteyen kişiler için de Dimmer anahtarlar oldukça kullanışlı aydınlatmayı sağlamaktadır.

Dimmerli anahtarları evinizde ve tüm yaşam alanlarında keşfedebilirsiniz. Dimmerli ampullerin verdiği işlevsel özellikleri, dimmerli anahtarları keşfettikten sonra fark edeceksiniz. Yatak odalarınızda, çocuk odalarında, salonlarda ve oturma odalarında istenilen ve uygun olan aydınlatmanın sağlanması için dimmerli anahtarları kullanabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Yemek odasında, yemek masası üstü, konsol üstü, vitrin içi ve duvar gibi farklı alanlarda konumlandıracağınız yüzlerce çeşit akses...
Devamı
Salon mobilyalarınıza uyumlu tv ünitesi seçiminizi şimdi yapın. Hem dekorasyon stilleri arasında hem de kullanıcıların nezdinde he...
Devamı
Eşsiz ev tasarımlarının temelini doğru mobilya kullanımı oluşturmaktadır. Mobilya takımları ancak doğru aksesuar modelleri kullanı...
Devamı
Yuva kurmaya hazırlanan çiftler, ev ihtiyaçlarının listesini hazırlıyor. Bu listeye ilaç gibi gelecek düğün paketleri tüm çiftleri...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ