facebook
Berjer Takımları ile Konforlu Alanlar Oluşturun

Berjer Takımları ile Konforlu Alanlar Oluşturun

Berjer koltuklar, ev dekorasyonunda her zaman ilgi çeken ve göz alıcı öğeler arasında yer almaktadır. Oturma odanız ya da salonunuzdaki koltuk takımınız ya da köşe koltuğunuzu tamamlamakla beraber, onlardan bağımsız şekilde tasarlanmış, farklı ve özgün modeller ile de yaşam alanlarında farklılık yaratmaktalar. Yalnızca salon ya da oturma odası değil, çalışma odası, yatak odası, bebek odası, hobi odası, misafir odası, kütüphane ve hatta mutfaklarda bile kullanılmaya başlanan berjerler, yer aldığı odanın atmosferini değiştirip, alanın kişiselleştirilmesine yardım ediyor. Farklı mekânlarda kullanacağınız değişik tarzlardaki berjer önerileri için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Berjerlerin en sık kullanıldığı alanlardan olan oturma odaları ve salonlar ile önerilerimize başlayabiliriz. Berjerler koltuk takımlarını tamamlayan tekli koltuklar olarak sıradan bir kullanım ile tercih edilirken, artık koltuk takımlarındaki kanepelerden farklı renk ve kumaşlar da bağımsız oturma öğeleri olarak kullanılmakta. Örneğin döşemesi kumaş olan kanepeler, deri berjerlerle tamamlanarak görsel bir aykırılık ve sıra dışılık yaratılabiliyor. Mekânsal anlamda, otuma odasında üçlü ve ikili kanepelerin sığmadığı alanlara yerleştirilen kanepeler, artık başlı başına kendini göstermesi gerek bir öğe olarak alansal kısıtlamalar düşünülmeden dekoratif amaçlarla konumlandırılıyor. Salonunuzda yemek takımınız da bulunmaktaysa, oturma odası takımı ve yemek takımını ayıran sınıra berjerleri yerleştirmek bir seçenek. Bunun dışında, odada pencerenin bulunduğu tarafa, manzarayı izlemek adına bir köşe oluşturmak için iki berjer ve küçük bir fiskos ya da orta sehpa yerleştirmek de bir başka opsiyon. Oturma odanızda kitaplığınız bulunmaktaysa, okuma köşesi oluşturmak için kütüphanenizin yanına bir berjer, ayaklarınızı uzatacağınız bir puf ve bir okuma lambası (abajur ya da lambader) yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Eğer salonunda şömineye sahip olan şanslı kesimdenseniz, şöminenin karşısına yerleştireceğiniz iki berjer ile kendinize mükemmel bir dinlenme ve rahatlama alanı yaratabilirsiniz.

Geniş yatak odalarında da, vakit geçireceğiniz oturma köşeleri yaratmak artık yeni trendlerden biri. Yine pencere kenarına yerleştirilen berjerler ile yatak odanızda da oturup sohbet edeceğiniz, kitap okuyabileceğiniz ya da manzaranızı izleyebileceğiniz bir alan yaratmak mümkün. Bu noktada, seçeceğiniz berjerlerin renklerinin yatak başlığınız ve yatak örtüleriniz ile uyum içerisinde olması, yatak odanızdaki dekoratif şıklığı arttıracaktır. Eğer klasik bir yatak odanız varsa, kol ve ayak kısımları oymalı ve ahşap iskeletli berjerler ile yine oymalı ahşap yatak başlığı ve cibinlik için yatak köşelerinden yükselen ahşap direkler ile saray odası edasında bir yatak odası tasarımına sahip olabilirsiniz. Bu klasik görüntüyü tamamlamak adına, makyaj masanızda puf yerine kolsuz berjerler ile bu alandaki ağır ve göz alıcı havayı arttırabilirsiniz.

Çocuk ya da bebek odalarında annelerin en büyük yardımcısı olan berjerler, genelde emzirme sırasında oturma ve dinlenme amaçlı kullanılırken, odaya dekoratif bir katkı sağlamaktadır. Çocuğunuz büyüdükçe, onunla zaman geçirirken, birlikte kitap okuyup müzik dinlerken yarattığınız bu oturma alanının şıklığını arttıran berjerler, bir kanepeden çok daha göz alıcı durmakta. Ayrıca, çocuğunuz için seçeceğiniz sizinkiyle aynı renk ve tarzda tasarlanmış bir berjer ile çocuk odanızda çok sıcak ve şık bir uyum yakalayabilirsiniz.

Son olarak, geniş bir mutfağa sahipseniz ve oturma alanınızı masa dışında farklı bir alternatif ile oluşturmak istiyorsanız, mutfak balkonunuza ya da pencere kenarınıza yerleştireceğiniz iki berjer ve bir sehpa ile yemek yemek haricinde muhteşem bir çay ya da kahve köşesi oluşturabilirsiniz. Bu alanda berjerinizin renklerinin mutfak dolaplarınız, mutfak halınız ya da masa örtünüz ile uyum içerisinde olması mutfağınızdaki görselliği arttıracaktır.

En şık yaşam alanları oluşturmak için tercih edeceğiniz mobilya modellerinden olan Dresuar modelleri holde nasıl kullanılır?

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Genç odalarına mobilya seçim aşaması genellikle ailelerin geçirdiği sancılı bir süreç haline gelebilir. Çocuğunuzun beğendi mobily...
Devamı
Arabalı yataklar erkekler için midir? Kız çocukları için arabalı yatak modelleri var mıdır? Çocuk ve genç odalarında tercih edilen...
Devamı
Salonda sehpa kullanımı, ev dekorasyonunuza katkı sunacağı gibi, kulanım kolaylığı sunması açısından da sizleri memnun edecektir. ...
Devamı
Yaz dekorasyonu önerilerimizi keşfedin. Yenilenme mevsimi olan yaz aylarında evlerinizin dekorasyonunda da yeniliğe gitmek isteyeb...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ