facebook
Oturma Grubunuz ile Uyumlu Yemek Odası Takımları

Oturma Grubunuz ile Uyumlu Yemek Odası Takımları

Yaşam alanlarınızı düzenlerken hedeflediğiniz en temel görev şıklık ve bir bütün içerisindeki uyumlu mobilya seçimleri olmaktadır. Bu uyumu sağlamak için oturma grubunuz ve yemek odası takımınızın birbirleriyle uyumlu olması büyük önem taşımaktadır. Salonunuzda veya oturma odanızda seçtiğiniz oturma grubunuz ile aynı mekânda kullanacağınız mobilyalarınızdan olacak yemek odası takımlarının aynı takım olması yarar sağlayacak, aynı takım olmasa bile uyumlu olması için doğru seçim gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Birbirleriyle uyumlu oturma grubu ve yemek odası takımlarını keşfetmek için şimdi kategorilerimizi keşfedebilirsiniz. 

Mobilyalarınızın Hatları İlk Madde

Uyumlu bir salon tasarımı gerçekleştirmek için oturma grubunuz ve yemek odası takımınızın uyumlu olması gerektiği en temel konumuz olarak karşımıza çıkıyor. Bu uyumu sağlamak için dikkat etmeniz gereken ilk aşama mobilyalarınızın hatları olacaktır. Köşeli ve küt hatlı mobilyalar olacağı gibi oval ve dalgalı daha yumuşak mobilya hatları da mevcuttur. Oturma grubunuzda tercih ettiğiniz mobilya hatlarına uygun bir yemek odası takımı seçmeniz büyük önem taşımaktadır. İlk bakışta dikkat edilecek ayrıntı mobilyaların hatlarıdır, devamında ayrıntılar bir bütünü oluşturmada etkili olacaktır.

Oturma Grubunuzun Rengi

Oturma grubunuzu seçerken, odanın büyüklüğüne, odanın boyasına ve şekline dikkat ettiğiniz gibi yemek odası takımınızı da seçerken oturma grubunuzun renk tonlarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Renkler bütünü oluşturmada kullanılan en önemli ayrıntılardır. Aynı renk tonları ile bir uyum yakalayabileceğiniz gibi, zıt renk tonları kullanımı ile de uyum sağlayabilirsiniz. Ancak birbirleriyle hiç alakası olmayan iki farklı mobilya takımı, hatları birbiri ile aynı olsa bile sırıtacaktır. Bu nedenle yemek odası takımınızı seçerken, oturma grubunuzun renklerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Aynı oturma grubunun yemek odası takımını tercih edecekseniz böyle bir sorunla karşılaşmayacaksınız. Ancak farklı bir yemek odası takımı tercih edecekseniz buraya kadar değindiğimiz aşamaları mutlaka yerine getirmelisiniz.

Yemek Masası Sandalye Kumaşı

Yemek masası sandalyeleriniz, yemek odası tasarımında etkili olacağı gibi, oturma grubunuzdaki uyumu sağlamak açısından oldukça önemli mobilya parçalarındandır. Yemek masası sandalyelerinde tercih edilen kumaşın dokusu, kumaş üzerindeki desenler (Kapitone, motif, çizgi) direkt olarak oturma grubu ile uyumun devamını sağlayacak önemli etkenlerdendir. Kumaş ile birlikte sandalyede tercih edilen süngerler de koltuk takımı ile aynı yoğunluğa sahip olması önemli ayrıntılardır. Ancak ayrıntıların bir bütünü oluşturan parçalar olduğu unutulmamalıdır.

Yemek Odası Takımının Ölçüleri

Yemek odası takımınızı seçerken takımın ölçüleri dikkat edeceğiniz bir diğer temel parametre olmaktadır. Bu önemli etken hem salonunuza uyumu hem de oturma grubunuza sağlayacağı uyumu destekleyecektir. Çok büyük bir oturma grubuna küçük yemek odası takımı uymayacağı gibi, ufak bir oturma grubuna büyük bir yemek odası takımı da uymayacak ve sırıtacaktır. Bu nedenle salonunuzla ve oturma grubunuzun ölçüleri ile uyumlu ne çok büyük ne de çok küçük kalacak bir yemek odası takımı seçmeniz oldukça önemlidir.

Konsol ve Orta Sehpa Uyumu

Oturma grubunuzda orta sehpa tercih ettiyseniz, orta sehpa modeli, rengi büyüklüğü, motifleri ve tarzı ile Yemek odası takımınız ile alacağınız konsolunuzun uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu uyum yukarıdaki sıraladığımız parametrelere göre daha az önem sıralamasına sahip olsa da tam uyum yakalamak için oldukça önemlidir.

Yemek Odası Takımı Fiyatları

Yemek odası takımı almaya karar verdiyseniz ilgileneceğiniz en önemli konu, takımınız ve eviniz ile uyumunun ardından, takımın ortalama fiyatları olmaktadır. Ancak yemek odası takımı fiyatları oldukça değişkenlik gösteren mobilya çeşitlerindendir. Yemek odası takımları, boyutları, işçilikleri, oyma motifleri, varaklı yapısı, klasik ve modern çizgileri, parça sayısı ve üretiminde kullanılan ahşabın cinsine göre değişiklik gösteren bir fiyat skalasına sahiptir. Bu nedenle salonunuza en uygun yemek odası takımını ve o takımın fiyatını öğrenmek için yemek odaları kategorimizi incelemenizi öneririz.

Yeni bir yemek odası takımı arıyorsanız, sizler için hazırladığımız, yemek odası takımı seçim rehberi makalemizi keşfedin. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Her dekorasyon ürünü gibi avize seçimi de oldukça etkileyen ve ambiyasta önemi olan bir üründür. Avizelerden konuşulunca çoğu kişi...
Devamı
Aksesuar seçerken nelere dikkat edilmelidir? Lüks mekanlar ya da modern yaşam alanları dekore edilirken her etmen planlı ve düşünü...
Devamı
Ev dekorasyonunda duvar saati kullanımı oldukça iyi bir fikir. Hem dekorasyonunuzu tamamlayan, hemde yaşam alanlarınıza hareket ka...
Devamı
Yeni evlenecek olan çiftler yemek odalarını nasıl seçmelidir? Yemek odası tercih edecek kullanıcılar, seçimlerini nasıl yapmalıdır...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ